Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie Hydrauliczne


jacek121

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Moja instalcja z piecem dwufunkcynym jest wykonana z rur miedzianych bez rozdzielaczy. Na wyjściu CO od pieca są rury 22 póżniej 18 i 15 przy podejściach do kaloryferów. Ogrzewane są dwie kondygnaje z grzejnikami typu 11, w sumie 9 niewielkich grzejników.

Problem pojawił się po wymianie pieca Buderus na Junkersa z zamkniętą komorą spalania, kondensacynego. Przy uruchamnianiu pompki (tak mi się wydaje) słychać bardzo specyficzny odgłos głuchego stuknięcia, jakby woda miała duży problem z przepływem. Przestawiłem bieg w pompce na III ale pomogło to tylko na chwilę. Poza tym wszystko funkcjonuje prawidłowo. Na starym piecu było dobrze. Myślałem o zamontowoniu dodatkowego naczynia przeponowego na zasilaniu lub powrocie bozpośrednio w okolicy pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłeś dziwnego sformułowania "ciśnienie hydrauliczne" i mówiąc szczerze to nie wiem co miałeś na myśli. Z opisu wynika że chodzi Ci o ciśnienie w instalacji i dobór naczynia przeponowego. Ciśnienie w instalacji powinno wynosić 1-2 bary. Nie piszesz jaki masz model kotła ale większość Junkersów niskie ciśnienie w instalacji (poniżej 0,5 bar) sygnalizuje na wyświetlaczu (patrz instrukcja obsługi). Kotły o niskich mocach są wyposażone w przeponowe naczynie wzbuiorcze i przeważnie nie ma potrzeby montażu dodatkowego. Do wyższych mocy trzeba naczynie dokupić (o tym powinien powiadomić cie instalator). Sprawdź jaki masz kocioł i jakie cisnienie w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ZWB-28-3c. Naczynie wzbiorcze jest wbudowane w piecyku a ciśnie jest na poziomie 1,5 bar, czyli standardowo. A sforumowanie ciśnie hydrauliczne jest pewnym zjawiskiem które nie wiem jak określić inaczej. Porównując jest u mnie taki efekt jak w dawnych spłuczkach do WC montowanych bezpośrednio do instalacji, taki przyciskany ręką syfon. On szybko zamykał wodę i w momencie puszczenia ciśnienie zaraz przed nim było większe niż w pozostałeje części instalcji co powodowało takie bumm w rurach. Dlatego myślałem o dodatkowym naczyniu przeponowym żeby ten chwilowo miejscowy wzrost ciśnienia jakoś rozładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz możliwość wyłączenia na chwilę pompy bez przerwania spalania ,bo nie pamiętam z głowy tego kotła,jeśli tak to wyłącz i włącz ją ponownie jeśli stuknie to wina po stronie hydrauliki np. jakiś bąbel powietrzny w instalacji ;jeśli nie to zapłon i wtedy serwisant do domu.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, chodziło mi o uderzenie hydrauliczne. Odpowietrznik był odkręcoy a odręcając śrubę na pompie leci tylko woda.

Objaw występuje za każdym razem gdy włącza się termostat, po chwili słychać że piec zaczyna pracować, świeci się dioda z symbolem palnika i chyba wtedy załącza się pompa i robi bum.

Najbardziej słychać to pomieszczeniu na piętrze tuż nad kotłem gdzie wychodzi pion i rozdzielają się rury zasilające poddasze. Może jestem przeczulony i tak ma być ale przy poprzednim piecu nic takiego się nie działo.

Edytowane przez jacek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.