Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyrzuca Wode Przez Naczynie Wyrównawcze


kamina1981

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zamontowany został w domu kominek z płaszczem wodnym(10KW,7 GRZEJNIKÓW,70M pow.domu)instalacja jest połączona z pierwotnym ogrzewaniem- piec na olej,

zanim podłaczyłem kominek 3 grzejniki były gorące a 4 tylko u góry grzejnika były ciepłe na dzien dzisiejszy juz nie sa nawet u góry gorace tylko ciepła jest powrotka a zasilajaca rurka jest zimna,próbowałem juz kryzować ,odpowietrzac i nic nie pomogło czasami sie zdarzy jak chce odpowietrzyc kaloryfer powietrze zaczyna wylatywac ale woda cofa sie i nie wychodzi z kaloryfera tylko wylatuje przez zbiornik wyrównawczy rurką przelewowa na zewnatrz,

 

głownym problemem jest to że po zalaniu systemu woda i rozpaleniu w kominku po jakis 2 godz woda zaczyna lesiec rurką wzbiorczą przez zbiornik wyrónawczy rurką przelewowa na zewnatrz woda leci nawet jak juz wygasze w piecu i wyłacze pomke,dla mnie jest to nie zrozumiale próbowałem i czytałem juz wiele metod i nic jestem bezradny

 

:fachwcy:kazdy ma inna teorie,:-za małe jest naczynie wyrónawcze

-za mały przepływ w rurkach

-za duzy przepływ wody

-rurki do kominka- mam spadek do pieca (woda jest doprowadzona do gornej czesci pieca i tu sapdek jest duzo wiekszy jak na rurce powrotnej z pieca nastepnie ta powrotka jest ciepła woda doprowadzana do grzejników)

 

osobiscie uwazam ze ten wyciek powiazany jest z tym ze nie grzeja te 4 grzejniki i woda ma za słaby przepływ dlatego tez zostaje wypychana na zew

 

jesli jest zbyt chaotycznie napisane prosze o pytania postaram sie wyjasnic z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób też zdjecia podłączenia kotła, kominka i naczynia wzbiorczego. Na mój gust to naczynie źle podpięte i źle odpowietrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.mam problem z ukladem ogrzewania.Po zalaczeniu pieca olejowego i pompki wyrzuca wode z rurki przelewowej lub odpowietrzajacej(nie mam pewnosci).na dole mam piec olejowy,na pietrze boiler na wode,pompke i z tamtad poprowadzona jest owa rurka na zewnatrz budynku(z niej wylewa sie woda) na strychu jest otwarty zbiornik wyruwnawczy(od niego takze wyprowadzona jest rurka na zewnatrz.Oprucz wyrzucania wody zapowietrza sie grzejnik na dole i slychac jak przelewa sie w nim woda.Wymienilem termostat boilera bo myslalem ze jest zepsuty i gotuje wode ale nie.Prosze o pomoc bo sam juz nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na źle podłączony układ. Bez jakiegoś szkicu instalacji nikt Ci nic nie wywróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.