Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszanie Się Paliwa W Koszu


zawisza508

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prubuje palic mieszanka miału z zrębką drewnianą i jak w temacie pisze czasem mi sie zawiesza.Myśle że chodzi oto że zrębka jest lekka i temu nie opada tak jak powinna.Może ktoś ma taki sam problem i ma na to jakiś patent, lub po prostu wie co zrobić?

Zastanawiam się czy nie wstawić jakiegoś ślimaka (lub cos w tym stylu) pionowo z jakimś silniczkiem by co jakiś czas się ruszał.

Co o tym sądzicie rozwiązało by to problem?Tylko że, jest też minus tego,ponieważ kocią jest nowy i nie do końca chcem wsadzać do niego paluszki :D

Czekam na wasze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sucha zrębka i suchy miał .Sprawdzałem na samym miale to nie ma problemu, robi się wtedy jak go pomieszam.Tak jak pisałem wydaje mi się że jest on za leeki.Jest też taka możliwość że, drobne patyczki się przekładają (a takie czasem się zdażają) i temu się zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie zez zauważyłem ze mieszanka miału ze zrębka czasami się zawiesza, wydaje mi się ze zrębka działa w pewien sposób "wiążąco" na miał (nie pozwalając mu się swobodnie osuwać :( (jeszcze nie znalazłem metody na ta dolegliwość, poza okresowym użyciem drutu zbrojeniowego 12mm)

@Gonzo@ pomysł dobry :) u mnie jak była ładna powłoka malarska opal "zjeżdżał co do pylka, ale jak zbiornik złapał lekka rdze opory stały się większe i czasami zostaje trochę opalu na skosach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo dawałem około 25% zrębki (objętościowo) ale wtedy dosyć często zawieszała się ta mieszanka, teraz doszedłem do około 10% (bardzo rzadko, ale zdarza się jeszcze zawieszenie) w moim przypadku mieszanie miału ze zrębka podyktowane jest tym ze mam spiekający się miał (trochę to pomaga, bo inaczej nie chciało by mi się tego mieszać)

a co do sposobu na "zawieszki" to gdzieś na forum widziałem patent z takim niby "mieczem" przyspawanym do tłoka (jak znajdę ten temat to wkleję linka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo tutaj jest to zdjęcie

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8431-przerobka-kotla-uklad-tlokowy/#entry70441

jest to dosyć stary post, wiec napisz do autora czy zdało to egzamin czy zrezygnował z tego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

widziałem taki patent ze było zrobione coś takiego

od góry w koszy był zamontowany silnik z mieszadłem (cos takiego jak mieszadło do kleju pod wiertarkę ) i było to podłączone pod silnik od ślimaka jak podawało paliwo do pieca to się włączało razem ze ślimakiem i podobno zdaje to egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli macie jakiekolwiek problemy z zawieszanie opału to są 2 dobre wyjścia

1 to płaskownik dość mocny zamontowany w tylnej części na tłoku który się przesuwa wraz z tłokiem.

2 to silniczek od wycieraczek zamontowany na zewnątrz ściany na której się zawiesza i płaskownik jako mieszadełko w zbiorniku.Całość podłączona pod napęd podajnika.

Kolega Artek8 pisze o mieszadle ale na pewno nie będzie działać to prawidłowo chyba że będzie silnik jakiś z 1,5 Kw bo jak ruszy wszystko kiedy zbiornik będzie cały opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.