Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Instalacji C.o


lukasz1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fachowców na tym forum jestem tu nowy ma do was prośbę mianowicie przymierzam się do wykonania kotłowni z piecem na paliwo stałe. Jest to nowy domek, całą instalacje mam wykonaną w pexsi fi16 czyli podłogówka i również podłączenie grzejników( przez rozdzielacze). I teraz jest problem a mianowicie co fachowiec to inaczej doradza. Jeden z panów chce urządzić moją kotłownie z wymiennikiem ciepła w dwa obiegi na piecu obieg otwarty, a na resze instalacji obieg zamknięty, piecyk ze sterowaniem. Drugi pan zaleca zamontowanie zaworu czterodrożnego i pieca z miarkownikiem ciągu. Oczywiście w jednym i drukim sposobie potrzebne pompy, zbiorniczki itp. Pytanie który sposób jest lepszy, i uchroni instalacje przed przypadkowym przegrzaniem. Dodam, ze w mojej okolicy czasami zabierają prąd. Dziękuje za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ zamkniety z kotłem na paliwo stale czyli kolejna bomba!

 

To nie prawda, prawidłowo wykonany i zabezpieczony układ zamknięty jet tak samo bezpieczny jak otwarty, a jak w układzie otwartym zamarznie naczynie przelewowe to co będzie?

To dopiero bomba .

Układ nie ważne czy otwarty czy zamknięty musi być prawidłowo: zaprojektowany, wykonany i eksploatowany.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fachowców na tym forum jestem tu nowy ma do was prośbę mianowicie przymierzam się do wykonania kotłowni z piecem na paliwo stałe. Jest to nowy domek, całą instalacje mam wykonaną w pexsi fi16 czyli podłogówka i również podłączenie grzejników( przez rozdzielacze). I teraz jest problem a mianowicie co fachowiec to inaczej doradza. Jeden z panów chce urządzić moją kotłownie z wymiennikiem ciepła w dwa obiegi na piecu obieg otwarty, a na resze instalacji obieg zamknięty, piecyk ze sterowaniem. Drugi pan zaleca zamontowanie zaworu czterodrożnego i pieca z miarkownikiem ciągu. Oczywiście w jednym i drukim sposobie potrzebne pompy, zbiorniczki itp. Pytanie który sposób jest lepszy, i uchroni instalacje przed przypadkowym przegrzaniem. Dodam, ze w mojej okolicy czasami zabierają prąd. Dziękuje za wszelkie porady

zrób jak chcesz tylko byle bezpiecznie ,mozesz wszytko w układzie otwartym tylko prawidłowo podłącz zbiornik przelewowy i zamontuj zawór bezpieczenstwa 1,5 bara na kotle ,albo kup kocioł do układu zamknieyego i zrób jako cały układ zamkniety i tyle a pozatym jakie zrobisz mieszacze czy na 3d czy na 4 d to juz w kazdym ukłądzie jest wszytko to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ zamkniety z kotłem na paliwo stale czyli kolejna bomba!

lukasz1984 wykonaj wszystko w ukladzie otwartym,zawor 4 drogowy ok ale zamiast mairkownika to kociol ze sterowaniem.popros instalatora o schemat i wrzuc na forum

U rodziców ukł zamknięty jest 14 lat, w firmie działa bez problemowo już 9 lat. Dodam, że w obu przypadkach temp na kotle trafiła się 115*C. Jeszcze jedno. W obu przypadkach kotły to zwykle smieciuchy!

Przy kotle z podajnikiem i pełną automatyką zagrożenie znacznie spada.

To nie prawda, prawidłowo wykonany i zabezpieczony układ zamknięty jet tak samo bezpieczny jak otwarty, a jak w układzie otwartym zamarznie naczynie przelewowe to co będzie?

To dopiero bomba .

Układ nie ważne czy otwarty czy zamknięty musi być prawidłowo: zaprojektowany, wykonany i eksploatowany.

Pozdr.

+1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób montażu i eksploatacji kotła określa producent kotła. Odpowiedź otrzymałeś, chcesz układ zamknięty kup kocioł do zamkniętego, chcesz otwarty kup do otwartego. Ale argumenty że coś gdzieś działa są niepoważne. Kocioł i instalacja mają być bezpieczne, a bezpieczne będą tylko wtedy gdy zostaną zamontowane zgodnie z DTR kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.