Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem niedopalonego ekogroszku z jedenej strony retorty to nie tylko może byc problem nadmuchu czy tez przesłony na wentylatorze, ale także niedrożne kanały, którymi doprowadzone jest powietrze. W moim przypadku odkęciłem śruby mocujące retortę, którą nastepnie wyjąłem. Po wyjęciu retorty stwierdziłem mnóstwo popiołu, który zasłaniał otwory doprowadzające powietrze do retorty, a też próbowałem zwiększać moc nadmuchu i ilość powietrza, ale nie o to przecież chodzi, żeby ogrzewać komin :-). Teraz w razie takiej awarii polecam wspomóc się odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie i uszczelnianie to podstawy więc nawet o to nie pytam

jak komin i czopuch gorący to "wiater" spierdziela a ciepła nie ma tam gdzie być powinno

palnik czyścić co sezon, komin jak zarośnie a czopuch równo z palnikiem a nawet częściej- jak jest wyczystka zajrzeć i sprawdzić ile brudu i systematycznie kontrolować i usuwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Timon wracam po małej przerwie-obserwacyjnej :unsure: .

Co do czyszczenia konina i czopucha to walczę z nimi przynajmniej raz do roku najczęściej przed sezonem grzewczym-także tutaj mam czyste sumienie i nie tylko...palnik kontroluję również przed sezonem ale sprawdzam drożność otworów którymi wydostaje się "wiatr"ale nie wygaszam go w sezonie na czyszczenie(czy to zle???????). A wracając do obserwacji to w popielniku pojawiła mi się szlaka (żużel) czy to prawidłowe zjawisko???? czy czegoś za mało lub za dużo? Dym w dalszym ciągu widać tak samo jak tę cholerną sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek

zapewne masz ustawioną niezbyt dużą moc oraz duży odbiór ciepła i to sprawia że zanim się kocioł po podtrzymaniu znów rozpędzi i złoże osiągnie właściwą temperaturę i zacznie porządnie grzać wodę to to co wraca z układu tak mocno go wychładza,

jeśli osiąga zadaną w czasie poniżej godziny to nie ma co przestawiać jak spalanie przebiega sprawnie i popiół wygląda przyzwoicie. możesz ewentualnie zrobić histerezę 1st

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojnoś

szlaka to efekt nadmiaru powietrza.

mozesz wrzucić jakiś krótki film z tym zjawiskiem pojawiania się dymu???

czyszczenie palnika i wymiennika powinno odbywać się według mnie w razie potrzeby ale z zachowaniem systematyki.

ja palnik czyszczę po sezonie, całość wymiennika w zależności od zaobserowanego wzrostu temperatury spalin średnio co 2-3 miesiące. tez nie wygaszam kotła do czyszczenia jeśli nie muszę czyścić palnika. wyłączam wentylator tylko i żar sobie dalej siedzi na palniku a ja robię co trzeba po czym wentylator znów zaganiam do pracy i pali się normalnie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miałeś na myśli że wiatr spierdziela? jak go zmniejszę to znów spalanie będzie do kitu a żadnej przesłony na kominie nie mam.

 

szczerze to ja błądzę jak dziecko we mgle ponieważ nie jestem sobie w stanie wyobrazić co się dokładnie dzieje w tym twoim kotle.

jakbym zobaczył film z palnikiem ogniem na nim i węglem, ten dym do tego to byłoby mi dużo łatwiej. każdy z nas ma inną wyobraźnie i inaczej przekazuje to co widzi i mam wrażenie że w moim przypadku przekaz Twój nie do końca do mnie dociera(starzeję się).

dawaj film bo nie ogarnę, za dużo naraz, i spieki i dym i jestem w czarnej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz mi wysłać mailem

jak juz go będziesz miał i będa kłopoty z załączeniem go tutaj to napisz podam ci swój adres uda się na pewno

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojnoś

Co za problem z wyczyszczeniem retorty, ja u siebie kocioł wygaszam ( najlepiej jest to robić jak temp. jest w okolicach, ale to tylko z tego względu, że kocioł szybciej nadrobi straty). W poprzednim sezonie robiłem to raz, ale w tym sezonie planuje czyścić na bieżąco- zauważę, że na części retorty się nie pali to wtedy czyszczę. Już chyba wspominałem, ale ja u siebie mam odkręcone śruby mocujące retortę, gdy się zapieką może być problem z demontażem.

TIMON120777

 

Uważasz, że przymknięcie czopucha wychodzącego z kotła do komina coś daję? Pytam, bo kiedyś miałem otwarty na max, później w ramach testu przymykałem, ale chyba różnicy w spalaniu nie zauważyłem- może przy takiej temp. zewn. jak jest teraz szybciej ciepło ucieka w komin i przymknięcie czopucha np. do połowy , miało by to sens. Na Podlasiu aktualnie -13 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to szybrem na czopuchu można wyregulować nadmierny ciąg kominowy. ja też założyłem u siebie, machałem nim we wszystkie strony przez 2 tygodnie potem otworzyłem na maksa i tak już zostało. jeśli jest przesłona na wentylatorze albo klapka miarkownika pomiędzy dmuchawą a rurą podajnika to wtedy szyber jest zupełnie zbędny, przesłona ograniczy wyciąganie powietrza a klapka odetnie całkowicie. jeśłi ciąg jest naprawdę bardzo duży można zastosować RCK(regulator ciągu kominowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie.

Ja niestety nie posiadam przesłony na kominie także nie mam czym regulować :) .No właśnie temat tych śrub-ciekawe czy puszczą? rośnie następny problem ale mam cichą nadzieję że nie będzie tak zle.Popiz tak na dobrą sprawę to wyłączanie pieca w sezonie to chyba niezbyt ekonomiczne? lepiej to robić przed sezonem.

 

Witaj Timon.

Czy ja mogę prosić o tego maila bo przez forum tego nie ogarnę,nagram filmik podczas pracy Kubusia i Ci go prześlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysyłam ci w prywatnej wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak masz teraz ustawiony??

2 worki to pojęcie mało konkretne, widywałem eko w workach 15kg i w workach po 33kg.

więcej konkretów o chałupie(ocieplenie i temperatury) i nastawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.