Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem W Instalacji? Proszę O Pomoc.vaillant Eco Tec


robert43

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

posiadam piec vaillant eco tec plus 186/3-5 +calormatic 400 + zbiornik na wodę 120 l połączony z kominkiem z płaszczem wodnym w ukł, zamkniętym.

problemem jest podgrzewanie cwu, wówczas gdy grzeje piec na cwu grzeje również na c.o..

instalator (inny niż ten który wykonywał instalację) zasugerował aby zamontować zawór zwrotny jak na 4 zdjęciu gdyż sprawdził zawór w piecu i stwierdził ze działa bez problemów ale coś popycha wodę na c.o. w instalacji. proszę o opinię.

post-42826-0-52396300-1357674630_thumb.jpg

post-42826-0-10450800-1357674648_thumb.jpg

post-42826-0-79592200-1357674664_thumb.jpg

post-42826-0-09785400-1357674690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś opisał te zdjęcia to może ktoś by się zastanowił co się w tej instalacji się dzieje. A bez opisu to możemy podziwiać ładną plątaninę rur i dwie pompy. Przy podłączeniu kotła do instalacji zgodnej z dokumentacją tech obie pompy są zbędne! , Nie widać podgrzewacza cwu, gdzie ten podgrzewacz jest powieszony i po co jest ta pompa na zasilaniu podgrzewacza cwu (jest jeszcze jeden podgrzewacz)? i co tą pompą steruje?. Kolejny kwiatek to połączenie które zaznaczyłeś na zdjęciu, wogóle go być nie powinno (!!!). Po co został połączony powrót CO z powrotem z podgrzewacza? Poza tym to każdy gazowy kocioł wiszący pracuje w priorytecie podgrzewu cwu, czyli podgrzewając wodę w zasobniku nie podgrzewa wody na CO. Jak połączono powrót z podgrzewacza z powrotem z CO to u Ciebie grzane jest też CO. Schemat instalacji i opis zdjęć jest niezbędny bo pytań można zadać więcej

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie pompki większe służą do obiegu wody w co i cwu kominka z płaszczem wodnym. Ta mała pompka służy do cyrkulacji cwu (ciepła woda zaraz po odkręceniu kranu), podgrzewacza nie ma jest powieszony piec vaillant 186/3-5.

 

Pytanie o podłączenia jak w instrukcjach producentów pieca oraz zasobnika.

Dok2.pdf

post-42826-0-36971300-1357764130_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Dołącze się do tematu, żeby nie powielać tego samego.

W załączniku wrzucam fotkę mojej instalacji - ecoTEC VC Plus 186/3-5 + VIH R 120 + kominek z płaszczem wodnym (Makroterm).

Problem ten sam. Podczas trybu C.W.U. na kotle gazowym, grzeje również grzejniki. Wydaję mi się też, że przez to zasobnik bardzo szybko się wychładza.

5 stopni C w dwie godziny to chyba za dużo...?

Mam nadzieję, że mój opis instalacji jest w miarę czytelny.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

post-54135-0-24684700-1379589834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zastosowałeś zasobnik z jedną wężownicą? Aż prosiło się zastosować podgrzewacz z dwoma wężownicami. Przestanie cwu ogrzewać CO jak zamkniesz zawory przy pompie od zasilania cwu kominkiem albo trzeba zastosować zawór zwrotny. Przy pompie od kominka też nie ma zaworu zwrotnego i grzejąc z gazowego będziesz ogrzewał kominek (!!!).Osobiście polecam zasilanie cwu kominkiem zlikwidować bo i tak nie masz jak sterować podgrzewem zasobnika. Cyrkulacja jest albo błędnie opisana albo błędnie podłączona (do podłączenia cyrkulacji jest osobny króciec na samym środku podgrzewacza). Wychładzanie zasobnika może się odbywać przez cyrkulacją ( co steruje pompą cyrkulacji cwu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pierwsze podpowiedzi.

Zdjęcie wyszło z takiej perspektywy, że faktycznie wydaję się, że cyrkulacja jest źle podłączona.Zapewniam, że podłączona jest do środkowego króćca na zasobniku.

Pompą cyrkulacyjną steruje zwykły programator czasowy wpięty szeregowo w zasilane pompy.

Pracą kominka steruja dedykowany regulator, z poziomu którego mogę sterować pracą pomp. Aktualną temp. zasobnika podczas grzania kominkiem mogę odczytac na regulatorze od kotła g.

W którym miejscu pownien być zawór zwrotny przy pompie od kominka żeby go nie ogrzewać z gazowego?

post-54135-0-29117400-1379665437_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.