Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Odpowietrzeniem Instalacji


Dawidnh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zapowietrzona instalacja..Mianowicie na parterze grzeją wszystkie grzejniki całą swoją powierzchnią, natomiast na piętrze tylko pierwszy grzejnik w obiegu grzeje pozostałe bardzo słabo tylko na samym dole. Posiadam piec gazowy który podgrzewa wodę do użytku i na kaloryfery. wszystkie kaloryfery posiadają odpowietrzniki ale po ich odkręceniu przez parę sekund syczy powietrze a później nic się nie dzieje. model piecyka to IDEAL isar he30 Jestem ciemny w temacie, ale wiem że wartość 0,4 bara jest zbyt mała, a po odkręceniu zaworu przy wskaźniku (lewa strona piecyka) dochodzi do 1 bara z tym że piecyk wtedy strasznie hałasuje, tak samo jest z zaworem po prawej stronie piecyka po jego odkręceniu szumi "pyrka" ale efektów to nie przynosi. Środkowe zawory są od gazu więc ich nie ruszałem. Na moje rozumowanie to w instalacji jest za mało wody i dlatego grzejniki nie mogą się odpowietrzyć a chwilowe syczenie spowodowane jest wzrostem ciśnienia po podgrzaniu wody. Jakby ktoś mógł naprowadzić na rozwiązanie tego problemu przy okazji wytłumaczyć to "łopatologicznie" będę ogromnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest problem z tym dopuszczeniem. Gdy odkręcam zawór przy wskaźniku ciśnienia od razu wskakuje na 1 Bar, ale po zamknięciu wraca do do poprzedniej wartości nawet po 10 minutowym otwarciu (zawór nr 1 na zdjęciu poniżej). Zawór a raczej pokrętło nr 2 służy do odpowietrzenia ale nie wiem czego:) po jego odkręceniu przez minutę leci powietrze później już woda. Natomiast po odkręceniu zaworu nr 3 piec głośniej chodzi słychać szum wody w tej rurze ale efektów nie widać:/

Fotka pieca http://imageshack.us/photo/my-images/35/piecb.jpg/

Fotka kaloryfera http://imageshack.us/photo/my-images/39/grzejnik.jpg/

 

To dopuszczanie wody robi się na włączonym czy wyłączonym piecu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczanie wody robi się na wyłączonym kotle i zimnej instalacji.

Tak zamontowanego grzejnika nigdy nie odpowietrzysz, gdyż odpowietrznik powinien być w najwyższym punkcie odpowietrzanego grzejnika a Ty masz permanentny syfon - kto Ci to zainstalował?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym piecu nie widzę zaworu na dobijanie wody pewnie zrobiony jest w innym miejscu.

może jest gdzieś do grzejnika jakiś zawór spustowy i przez niego nabijasz wodę

 

grzejnik źle podłączony zasilanie ma iść do góry grzejnika, głowica termostatyczna ma być w pozycji poziomej a nie pionowej

gaz pod piecem jest zrobiony na cynie co w Polsce jest nie dopuszczalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce niedopuszczalne ale widocznie w Anglii jest to ok :D Wynająłem dom i w 1 pokoju mam strasznie zimno w jednym średnio a w jednym gorąco:) w każdym grzejniku głowica jest pionowo zamontowana. grzejniki posiadają odpowietrzniki na gorze takie odkręcane wkrętakiem. Co ciekawe znalazłem w instrukcji pieca ze max ciśnienie wynosi 10 psi mam 8psi wiec nie jest chyba tak najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.