Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Rozdzielaczy


mistrzkaskader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabieram się właśnie za hydraulikę. Moja sytuacja jest następująca jak w2 schematach (dochodzi tylko podłogówka w łazience na dole).

Czyli mam na dole 6 grzejników w tym jeden kanałowy i 3 obwody podłogówki(malutkie powierzchnie), na górze 6 grzejników i 1 obwód podłogówki.

Odbiory wody to:

dół - 7 zimnej, 3 ciepłej

góra - 3 zimnej, 2 ciepłej.

Zamierzam do do całej CWU dać rozdzielacz na dole w kotłowni do wszystkiego np coś tego typu tylko 10 http://allegro.pl/rozdzielacz-7-obw-do-c-o-zaworki-mini-zlaczki-pex-i2850022222.html.

A do CO, na dole w kotłowni rozdzielacz 6 do grzejników oraz rozdzielacz 4 do podłogówki (również tej na górze), a na piętrze rozdzielacz do grzejników 6.

Pytanie moje brzmi czy do rozdzielaczy grzejnikowych dawać rotametry?

Czy do podłogówki może być coś takiego http://allegro.pl/rozdzielacz-4-do-ogrzewania-podlogowego-capricorn-i2846995806.html czy dać jeszcze jakiś mieszacz.

Instalację chcę zrobić sam a kotłownie ma robić hydraulik, lecz graty chcę sam kupić bo jak mi krzyknął za rurę 16 pex 4,20 kisana a w necie jest za 3 to aż się boję ile przepłacę za rozdzielacze

Interesują mnie na razie tylko same rozdzielacze abym mógł je wkuć przed tynkami, reszta wyposażenia później.

Piec będzie Defro AKM UNI 15 kV albo Granpal ECO 15 kV

post-47121-0-67499800-1357116629_thumb.jpg

post-47121-0-38689900-1357116644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grzejników rotametry nie są potrzebne.

Do podłogówki potrzebny jest układ przygotowania ( mieszania ) wody o danej temp, jeżeli wykonasz taki układ na zaworze 3-drog lub na mieszaczu z siłownikiem zlokalizowanym w kotlowni to rozdzielacz do podłogówki nie potrzebuje dodatkowej pompy- takowa jest przy układzie mieszacza.

Zamiast rozdzielaczy do tynkowania wstaw same skrzynki, gdyż tynkarze "lubią chlapać " nie tam gdzie trzeba.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

Czyli rozdzielam się na grzejniki i podłogówkę i daję zawór 3d np w rozdzielaczu.

Odnośnie tych szafek to czy zmieściłbym się w jakiejś jednej no max w dwóch (nie licząc góry) czyli np podłogówkę (4 obiegi + zawór 3d) + grzejnik 6 obwodów w jednej i CWU 10 odbiorów w drugiej czy dać trzy szafki oddzielne? Nie bardzo się w szafkach orientuję.

Rozumiem również, że ogrzewanie podłogowe (ok 3m2) w łazience na górze która jest centralnie nad kotłownią może być zrealizowane z rozdzielacza na dole (chodzi o odpowietrzenie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.