Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc Z Instalacją


sxe

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 lat cierpie na zapowietrzenia grzejników na górnych piętrach

>instalacja otwarta na poziomie kotłowni separatory powietrza

Mam wątpliwości co do zbiornika wyrównawczego , a dokładniej mointaż

Instalacja cała w miedzi w instalacji powyżej 100l wody(nie wiem na pewno)

zbiornik 30l w najwyższym ptk ok 2 m nad ostatnim grzejnikiem

Wrzucam zdjęcie zbiornika.

Dodam że rura z dołu i z boku jest podłączona do rury bezpośrednio do kotła cu 28(czerwona otulina)

natomiast od góry rura do przelewu .

Jak dla mnie brakuje tu odpowietrzenia , ale proszę o wyjaśnienie problemu

post-14075-0-05554300-1357058029_thumb.jpg

post-14075-0-83144300-1357058072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zupełną racje brak ci odpowietrzenia naczynia.

http://www.info-ogrz..._grzewczej.html

Te rury z boku i z dołu naczynia są połączone razem i jedna schodzi do kotła? Wrzuć zdjęcie podłączenia kotła.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytałem to już wcześniej i coś nie pasowało

wrzucam zdjęcia kotłowni, gdyby coś było nie tak to proszę pisać

Rura wznośna jest w pierwszym zdjęciu druga od leweji jest myśle ok , bo nie ma nic po drosze i wchodzi od razu do kotła

Cały schemat instalacji za kol quitar jak cos to znajde link i wrzuce

post-14075-0-60463300-1357063987_thumb.jpg

post-14075-0-45794600-1357064025_thumb.jpg

post-14075-0-70845800-1357064060_thumb.jpg

post-14075-0-25005300-1357064094_thumb.jpg

post-14075-0-57277100-1357064127_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Rok to po 2 latach dopiero cos ci nie pasuje to sie zaraz wychytuje wiadomo jak sie nieznasz to co masz zrobic ,masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mezik , ale wciąż nie rozwiązuje to problemu , od razu powiem , że już kiedyś o tym pisałem , ale też nie uzyskałem rozwiązania .

Instalacja została poprawiona po fuszerce i kolejnym fachowcom dałem już gotowy schemat z tego forum , fakt , że przerabiali tylko kotłownie, ale już wtedy coś było nie tak i powiedziano mi , że separatory powietrza zupełnie rozwiążą sprawe.

Na wszystkich grzejnikach na górze domu są automaty oprócz tego który się zapowietrza, gdyż rzadko jest tam odkręcony grzejnik. Pytanie jeszcze o ten zbiornik wyrównawczy : czy mam to przerabiać , czy w sumie nie ma to rzeczywiście wpływu na odpowietrzanie układu

aha pompy od zawsze chodzą na 1 biegu

pompy to grundfos 25-40 na c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerób podłączenie naczynia na prawidłowe i powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przelew to ono właśnie ci wyciąga wodę, bo nie ma którędy zaciągnąć powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu po lewej widać rurę białą z kanalizacji , jedyne co chcę zrobić to przedłużyć ją do góry i dać trójnik.

Pytanie jeszcze o wysokość tej rurki odpowietrzającej :

Czy wystarczy ok 10cm , bo wyżej jest już sufit

Ewentualnie musiałbym bym obniżać cały zbiornik , a to już większa przeróbka

Edytowane przez sxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz zamiast tego kolana co jest u samej góry wkręcić trojak i od góry dajesz rurkę a zboku przewał. Jak się nie zmieści to przerobić rurę wzbiorczą przy naczyniu i podpiąć ją tylko od dołu a z boku przewał, a od góry fajka.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkurze jeszcze temat

Więc aktualnie jestem po przerobieniu zbiornika zgodnie z sugestiami

tzn od dołu (patrzac na zdjęcia początku tematu) jest rura wzbiorcza , z boku przelew do kanalizacji od góry fajka ( w kształcie litery U )

Niestety teraz (zbiornik jest w łazience) czuć smród z kanalizacji -- pomaga zatkanie fajki odpowietrzającej

Pytanie jak to w koncu zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie jest nadal niezgodnie ze sztuką, ale niech i tak zostanie. Zapach masz nieciekawy, ponieważ z rury przelewowej zrobiłeś wywiewkę. Do kanalizacji się naczynia nie wpina, bo mu "niezdrowy" smrodek przyspieszy korozję. Może masz możliwość wyprowadzić tą rurę odpowietrzająca na strych, do kanału wentylacyjnego lub za ścianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lipa bo nie da się inaczej

w temacie wszyscy zwracali uwagę na podłączenie i nikt nie wspomniał , że nie może być do kanalizacji

Za przeróbkę z materiałem zapłaciłem 100zł a ostatecznie i zatkałem nową rurkę odpowietrzającą workiem żeby nie śmierdziało

Ktoś widzi jakieś wyjście?

Edytowane przez sxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery wyjścia:

 

1.

Może masz możliwość wyprowadzić tą rurę odpowietrzająca na strych, do kanału wentylacyjnego lub za ścianę?

 

2.

Jeżeli wpięcie do kanalizacji masz w piwnicy to odpinasz od kanalizacji i podstawiasz wiadro aby woda z rury przelewowej nie rozlewała się po piwnicy. Ja mam tak zrobione.

 

3.

Na rurze przelewowej robisz syfon, czyli zamknięcie wodne. Taki syfon trochę miejsca zajmie.

 

4.

Rurę przelewową wprowadzasz do kanalizacji przed istniejącym syfonem (zamknięciem wodnym) w umywalce, wannie, zlewie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ciągle to naczynie źle jest podpięte (opieram się na schemacie autora, ponieważ tak to prawdopodobnie przerobił).

 

Załóżmy, że teraz jest tak:

 

post-18583-0-95073800-1360676545_thumb.jpg

 

Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ w temperaturze roboczej układu, naczynie będzie w 100% wypełnione. Brak "rezerwy", poduszki powietrznej wynikającej z punktu podpięcia rury przelewowej. Teraz ewentualne zagotowanie wody, to natychmiastowy przelew wody do rury. Jeśli jej grawitacyjne możliwości odbioru tej wody będą za małe, to cała reszta wyleje się odpowietrzeniem.

 

Prawidłowo powinno być tak:

 

post-18583-0-55563500-1360677006_thumb.jpg

 

Pomysły z syfonem mnie nie przekonują. Po pierwsze to jest tak jak z zaworem różnicowym na drodze do naczynia. Niby w kierunku naczynia zaesze może się otworzyć, ale bądź co bądź stanowi to "przeszkodę" dla ruchu wody. Wszystko zależy od ilości wyrzucanej wody. Jeśli będzie jej sporo, to syfon może ją spowolnić na tyle, że i tak pójdzie w odpowietrzenie. Po drugie syfon należałoby regularnie przelewać, bo inaczej wyschnie. Po trzecie, zawsze to plastik w układzie. Jak już, to "eska" z miedzi 28 (?).

 

Nie wiem jak jest teraz z wyjściowym problemem autora, czyli zapowietrzaniem grzejników. Coś się zmieniło na lepsze? Cała ta zabawa z naczyniem może być "biciem piany".

 

Wrzuć aktualne foto po przeróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jak mam teraz post-14075-0-77977500-1360696736_thumb.jpg

post-14075-0-47154100-1360696754_thumb.jpg

wiec chyba jest ok , ale czekam na opinie

 

Wracając do proponowanych rozwiązań emusa

1. nie ma możliwości wyprowadzenia na zew ZW jest w łazience (za 2 miesiące wchodzi kafelkarz)

2. nie da rady ponieważ kanalizacja odbiera po drodze ścieki z dwóch łazienek

3. nie da rady

4. DA SIĘ !! po drodze jest(będzie umywalka i można będzie wpiąć się do syfonu z umywalki

Poproszę ewentualnie o dalsze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.