Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne Plamy Na Kominie Pomocy !


rybalucas5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum dlatego proszę o wyrozumiałość.

Pierwszy sezon grzewczy mieszkam we własnym domu,dom wybudowany w latach 90-tych z Akermana (mur: cały akerman + połówka) styropian 5cm pomiędzy układany w cegiełkę. Kupiłem piec defro Eko komfort 20kw wersja klasyczna z podajnikiem. Komin jak to w latach 90 nie ocieplony natomiast w środku jest kamionka. Paliłem 2 pierwsze miesiące czeskim ekogroszkiem z kopalni ? Kormorany.

Naświetlam sytuację ponieważ potrzebuje pomocy na ścianach gdzie jest komin wewnątrz w pokojach nie na wszystkich piętrach pojawiły się plamy zdjęcia(1 piętro) , parter jak na razie to ominęło, suteryny niestety nie. Przy czopuchu plama brązowa, jak również w pomieszczeniu za kotłownią plama przy podłodze. Po podwyższeniu temperatury na piecu nie zauważyłem powiększania się plam, aczkolwiek wydaje mi się że raz schną a czasami znów są mokre.

Jeżeli ktoś miał już taki problem proszę o pomoc

post-47064-0-34444000-1356900580_thumb.jpgpost-47064-0-30000400-1356900596_thumb.jpgpost-47064-0-16320400-1356900618_thumb.jpgpost-47064-0-38593800-1356900638_thumb.jpgpost-47064-0-18088000-1356900659_thumb.jpg

Edytowane przez rybalucas5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Masz nowy wysoko sprawny piec, a zarazem komin wybudowany wedle starszych standardów i jeszcze nieocieplony, te dwa elementy jeśli występują razem, tworzą właśnie takie coś jak masz na ścianach, wykwity spowodowane są tym, że piec jest wysokosprawny jak już wcześniej wspominałem, czyli puszcza stosunkowo mało ciepła w komin, komin jest nieocieplony, więc i tak już "chłodne" spaliny w kominie wychładzają się jeszcze bardziej i skraplają się, po czym osiadają na ściankach komina i przenikają przez cegły i tynk, tworząc takie właśnie piękne "wykwity", problem ten często występuje w przypadku gdy ktoś pali mokrym drewnem, lub wymienia stary piec na nowy konstruowany wedle nowych standardów i podłącza go pod stary komin. Aby miało to ręce i nogi wypadało, zainstalować wkład w kominie, ocieplić go, a następnie podłączyć do niego piec i palić, lub ewentualnie postawić nowy komin wolnostojący prz bocznej ścianie budynku, oczywiście również zbudowany wedle nowych standardów.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze że w środku jest kamionka -czyli jest wkład z rury kamionkowej?

Jeżeli tak to są uszkodzone łączenia kształtek i na ścianę przecieka kondensat ze spalin.

Jedyna rada - wkład do komina o odpowiedniej dla danego kotła średnicy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na ten sezon grzewczy musisz zmienić opał na np.ekogroszek z wegla kamiennego, ponieważ o tej porze roku nie kupisz suchego więc musisz zapas ekogroszku na kilka dni rozsypać w kotłowni i go wysuszyć.

 

Wegiel brunatny podejrzewam że jest mokry a do tego zawiera dużo siarki której produkty spalania wzmagają kondensację.

 

Też mam podobne plamy ale tylko na strychu (nieużytkowy). Z tego powodu przeszedłem w tym roku z miału na ekogroszek i na razie nowe plamy sie nie tworzą.

 

To co ulatnia się z tych plam nie jest obojętne dla zdrowia więc raczej trzeba działac szybko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie jestem fachowcem ale

Tak jak Ktoś pisał powyżej masz niewygrzany komin jest zbyt niska temperatura na piecu i dlatego góra komina jest niewygrzana a duł jest gorący i w ten sposób skrapla się i wszystko leje się po ścianie do pieca dlatego te czarne plamy pojawiają się na ścianach a i niezdrowe jest to dla pieca bo kwas który powstaje spływa do niego i go zżera

 

według mnie jeżeli nie masz założonego zaworu czterodrożnego/czterodrogowego to powinieneś go założyć i powinno być OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na forum dlatego proszę o wyrozumiałość.

Pierwszy sezon grzewczy mieszkam we własnym domu,dom wybudowany w latach 90-tych z Akermana (mur: cały akerman + połówka) styropian 5cm pomiędzy układany w cegiełkę. Kupiłem piec defro Eko komfort 20kw wersja klasyczna z podajnikiem. Komin jak to w latach 90 nie ocieplony natomiast w środku jest kamionka. Paliłem 2 pierwsze miesiące czeskim ekogroszkiem z kopalni ? Kormorany.

Naświetlam sytuację ponieważ potrzebuje pomocy na ścianach gdzie jest komin wewnątrz w pokojach nie na wszystkich piętrach pojawiły się plamy zdjęcia(1 piętro) , parter jak na razie to ominęło, suteryny niestety nie. Przy czopuchu plama brązowa, jak również w pomieszczeniu za kotłownią plama przy podłodze. Po podwyższeniu temperatury na piecu nie zauważyłem powiększania się plam, aczkolwiek wydaje mi się że raz schną a czasami znów są mokre.

Jeżeli ktoś miał już taki problem proszę o pomoc

post-47064-0-34444000-1356900580_thumb.jpgpost-47064-0-30000400-1356900596_thumb.jpgpost-47064-0-16320400-1356900618_thumb.jpgpost-47064-0-38593800-1356900638_thumb.jpgpost-47064-0-18088000-1356900659_thumb.jpg

Miałeś murarza "artystę" jak rzeczywiście mury budował z pustaków akermana. Od zawsze są do pustaki stropowe i murów zewnętrznych się z nich nie buduje a już napewno nie ma "połówek" takich pustaków.

Co do plam to albo ta kamionka pękła i kontensat przesiaka albo została zamontowana w sposób umozliwiający przesiakanie, resztę napisali koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku byłbym wyrozumiały dla kolegi'-

bo co innego jest poczytać o tym, a co innego zobaczyć na własnej ścianie

ja naszczeście widziłem to na wlasne oczy ale nie swoim mieszkaniu (wynajmownym)

po tym doświadczeniu stwierdziłem, że bedę wkłady z kwasówki wymieniał co roku, ale na takie plamy w nowym domu sobie nie pozwolę. Naszczeście pierwszy wkład ma już 3 sezony i trzyma się całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz co roku wymieniać, wystarczy że kupisz prawidłowy - w tym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12818-pomocy-system-kominowy/page__st__40

post #45 - podałem zalecenia jednego z producentów wkładów do czego jaki wkład można stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.