Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prooblem Z Heitz Eko2, Sterownik Ecomax 800, Ustawienia I Problemy


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

w tym roku zakupiłem piec Heitz Eko2 25 kw, producenta Skwiercz Instal z podajnikiem ślimakowym. Sterownik Ecomax 800 R1. Chciałbym się wymienić doświadczeniami co do ustawień tego pieca oraz rozwiązać jeden problem. Na początek kilka faktów: Do ogrzania mam ośmio letni dom, około 180 m2 z Ytonga ocieplony, palę ekogroszkiem wg. sprzedawcy z górnej półki, cena zakupu 900 zł/tona po dobrych rabatach, wysoko kalorycznym.(taka też była ocena osoby instalującej piec). Bieżące ustawienia to podawanie 15 s, przerwa 50 s, dmuchawa ustawiona na 40% (regulacja 20-100%). Ogólnie zużycie węgla byłoby ok z tym że od jakichś trzech tygodni pojawił się problem zbierania się z jednej strony retorty - od strony podajnika - sporej ilości węgla. Węgiel ten nie dopala się i spada do popielnika, natomiast z drugiej strony jest ładnie wypalony. Kłopot jest o tyle większy że w popielniku ze strony z której węgiel się nie dopala zbiera się po około 8-10 godz palenia od wyczyszczenia spora ilość niedopalonych części ekogroszku. Po otwarciu drzwiczek czeka mnie codziennie miła niespodzianka w postaci sprzątania podlogi. z drugiej strony popielnik jest w 1/4 zasypany. Szukałem już odpowiedzi na ten problem, czyściłem otwory w retorcie, odkręcałem też "talerz' umieszczony pod palnikiem, niestety nic nie pomogło. Proszę o podpowiedź co do ustawień tego pieca i pomocy w rozwiązaniu problemu w związku z nierównomiernym wypalaniem się węgla na palniku. W trybie fuzzy logic miałem bardzo duże "odpady" z wysokokalorycznego ekogroszku, natomiast serwisant powiedział że tak już będzie jak piec pracuje w trybie standardowym.

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz funkcie fuzy logic i przejdz do ustawień stałych ,bo albo bedziesz miał niedopalony wegiel albo zimno w domu ,a ponadto bedziesz spał w kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam a czysciles kiedys retorte kanaly nadmuchowe to jest wazne , daj znac

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.