Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Górnego Spalania - Uciekający Płomień Pod Spód Zasypu


Krystek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doświadczonych użytkowników.

Mam problem z poprawnym spalaniem paliwa w moim kotle.

Jest to typ górnego spalania. Po zasypaniu pieca kładę na górę rozpałkę i po rozpaleniu widać, że poprawnie żarzy się górna część zasypu -paliwa.

Niestety zauważyłem, że po pewnym czasie żar ucieka z góry pod spód zasypu. Efektem tego jest gęsty dym, podczas załączenia się dmuchawy i

w efekcie ?wybuchowe? zapalenie się nagromadzonych gazów, kiedy pojawi się płomień na górze paliwa. Proszę o znających temat kolegów o poradę, w czym tkwi problem.

Kilka danych mogących pomóc w ocenie sytuacji.

Piec zasypuje do pełna (poziom jaki podaje producent) ? obecnie temperatura w okolicach 0C wiec zasyp wystarcza nawet na 48h.

Paliwem jest miał, dość mokry - taki obecnie dostałem (mogę podsuszyć na bieżąco ? jeśli to pomorze)

Ustawienia dmuchawy obroty 50%

Przedmuchy obroty 50% co 5min na 15s

Temp na kotle 48-55 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też miałowca i palę wilgotnym miałem (specjalnie go moczę). U mnie też spalanie następuje jakoś dziwnie: najpierw góra, później z tyłu trochę od dołu itd. Nie wybucha jednak, a dymek poza samym rozpalaniem jest bielutki i jest go niewiele. Mam nieco inne ustawienia, może sprónuj na "moich": obroty 60%, przedmuchy co 9 min, na 2 s. Dodam, że w każdym momencie mogę otworzyć drzwiczki bez obawy o wybuch gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palę miałem to steram się tak ustawić histerezę na sterowniku żeby piec nigdy w przedmuchy nie wchodził . Przy ciągłym modulowanym nadmuchu płomień z nad zasypu nigdy nie znika i problemów z wybuchami w takiej sytuacji również nie mam .

U mnie obroty min 30% -max 40% histereza 4 stopnie . jak jest ciepło i piec jednak dojdzie do zadanej to przedmuchy co 1 min na 5-10 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że przedmuchy to w tym przypadku ciągła praca dmuchawy w celu "podbicia temperatury" do zadanej a nadmuchy to okresowe "przewietrzanie" pieca i przy okazji utrzymywanie płomienia i temperatur w optymalnym zakresie?

Czyli regulujesz tym drugim parametrem stalą temp. na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie, nadmuch by rozbujać kocioł do zadanej temperatury, a przedmuchy po osiągnięciu temperatury do przewietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.