Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak To Jest Z Tą Temperaturą Spalin


dodan

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, to ciekawe, nie masz sadzy na dzwiczkach od wyczystki wymiennika? Ja ją mam zawsze i to mnie najbardziej wkurza, ze jak je otworze to ona mi spada i brudzi wszystko dokola, nawet jak podloze gazete to i tak z leci gdzies pobokach i upieprzone wszystko. Rozumiem ze jak wymiennik masz czysty to temp. spalin masz 150, a po tych doch dniach oscyluje wokol 200 stopni, tak to mam rozumiec? A jak czesto czyscisz czopuch i jak dlugi go masz? A powiedz mi jeszcze ta gracke do czyszczenia zakatkow palnika to sam robiles czy gdzieś kupiles takie cudo?

Edytowane przez dodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwiczkach jest sadza ,ale to jest kożuszek i nic nie leci jak je otworzę. Gracka to kawałek drutu 6mm z płaskownikiem na końcu i wygiety tak,aby dojść swobodnie z boku . Mam typ kotła jak ty na avatarze,bo KMG1 na różne wersje z drzwiczkami.

Czopuch czyszczę raz w roku.Długość od wyjścia z kotła do komina 1 m. Z temp spalin mniej więcej jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest dokladnie taki sam kozuszek, tylko czy ty go tak zostawiasz, czy go sciagasz? Bo ja go sciagam i wtedy mi sie sypie wszedzie :angry: . Hmm, a tą gracke wygiętą potrzebujesz do czyszczenia palnika czy wyczystki tez? Ja tez mam ta wersje z mojego awatara :ph34r: i tak mam nie fortunie ustawiony kociol, ze czyszczenie wyczystki wymiennika utrudnia mi sciana boczna ktora jest w odleglosci 30 cm od wymiennika. I utrudna mi to jego czyszczenie, bo musze kobinowac z wsadzeniem gracki. Wiec tez bede musial pokobinowac zeby tak zakrzywioną gracke sobie zrobić. Czy twoj czopuch idzie do komina pionowo, bo umnie sa dwa kolanka i pierwszy kawelek po pierwszy kolanku idzie poziomo ze 30 cm, potem skreca i jusz pod lekkim skosem wchodzi do komina. Rozumiem ze tą klapke od wentylatora masz otwartą na okolo 60% i ze ona samoczynie sie tak otwiera pod wplywem dmuchawy. A przypomnij mi jaką ty powierzchnie ogrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nic nie sciągam.Zostawiam kożuszek.

2.Wygieta gracka jest do czyszczenia wszystkich ścianek wokół palnika i i pierwszej półki.Półki czyszcze oryginalną gracką.

3.Mój czopuch idzie z lekkim skosem do komina około 1m.

4.Klapka a przysłona to dwie różne sprawy. Klapka umożliwiająca dopływ powietrza do palnika jest zawsze zaknieta kiedy kocioł nie pracuje.Podnosi sie w zależności od siły nadmuchu. Natomiasta z boku wentylatora jest przysłona ,którą mam otwartą około 1/3 tj. 1-2cm, i tam wlatuje powietrze z zewnątrz.

5. Powierzchnia około 250m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

sprawdzalem na sucho jak to wygląda i tak. Klapka ladnie sie otwiera w zaleznosci od mocy dmuchawy, a gdy piec wpada w nadzor to sie zamyka. Tylko jest maly szczegol, bo za pieknie by bylo, Tak to jest glupio jakos rozwiazane, ze problemy zaczyna sie w przedmuchach. Do tej pory mialem tak ze przedmuch w podtrzymaniu mialem ustawiony co 3 min na 15 sek ale z duza mocą. No i tak to jest zle rozwiazane ze jak dmuchnie silniej to sruba przewaza sie ciut za line pionu i klapka otwiera sie juz na stale i nie zamyka i tu jest szkopul. Bede chyba musial skrocic czas przedmuchow np co 2 minuty ale zmnieszyc sile nadmchu tak aby klapa nie otwierala sie do konca zeby po skonczeniu nadmuchu sie ponownie zamknela. :angry:

 

Nie wiem jaką masz dmuchawę i jaką klapkę, ale np. u mnie oprócz regulacji nakrętkami, jest jeszcze możliwość wstępnego ustawienia pozycji tego pręta gwintowanego. Spróbuj dogiąć go tak do dołu, żeby przy maksymalnym otwarciu nie wychylał się poza położenie pionowe, później już nakrętkami wyważ odpowiednio do nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz dmuchawę i jaką klapkę, ale np. u mnie oprócz regulacji nakrętkami, jest jeszcze możliwość wstępnego ustawienia pozycji tego pręta gwintowanego. Spróbuj dogiąć go tak do dołu, żeby przy maksymalnym otwarciu nie wychylał się poza położenie pionowe, później już nakrętkami wyważ odpowiednio do nadmuchu.

 

Tego się nie wygina tylko dokręca m5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodan-owi chodziło o to że jak wentyl w podtrzymaniu rusza z większą mocą, to wtedy klapkę za bardzo unosi i po skończonym przedmuchu nie wraca w pozycję zamkniętą. W trybie praca chyba jest ok. Lepiej byłoby ustawić takie sam lub podobne obroty dmuchawy w obu trybach (jeśli jest taka możliwość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" I teraz tak jak kociol jezt czysty ustawiam tak powietrze ze powiedzmy temperatura spalin ma 175 stopni, ale juz przy kolejnych dojsciach do zadanej tem. spalin robi sie 200 i wyzej "

 

Co jest przyczyną narastania temp. spalin?. Raczej nie klapka od dmuchawy. Po dłuższym postoju w podtrzymaniu, wychładza się komin. Przy kolejnych dochodzeniach kotła do zadanej komin się wygrzewa i rośnie ciąg kominowy, który nakłada się na ciśnienie powietrza pochodzące z dmuchawy. Rozwiązaniem może być Regulator Ciągu Kominowego.Ja tego ustrojstwa nie mam, ale wiem, że to pożyteczne urządzenie. Może w tym temacie zechce wypowiedzieć się @Vlad24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ciągu kominowego to podstawa przy kotłach z dmuchawą - pozwala na zachowanie powtarzalności dostarczania powietrza przez dmuchawę, nie zależnie od naturalnego ciągu kominowego.

 

Zastosowanie RCK powoduje mniejszą stratę kominową oraz zmniejszenie zużycia paliwa w waszych kotłach.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nic nie sciągam.Zostawiam kożuszek.

2.Wygieta gracka jest do czyszczenia wszystkich ścianek wokół palnika i i pierwszej półki.Półki czyszcze oryginalną gracką.

3.Mój czopuch idzie z lekkim skosem do komina około 1m.

4.Klapka a przysłona to dwie różne sprawy. Klapka umożliwiająca dopływ powietrza do palnika jest zawsze zaknieta kiedy kocioł nie pracuje.Podnosi sie w zależności od siły nadmuchu. Natomiasta z boku wentylatora jest przysłona ,którą mam otwartą około 1/3 tj. 1-2cm, i tam wlatuje powietrze z zewnątrz.

5. Powierzchnia około 250m2.

 

Ok wielkie dzieki gonzo, czy ta przyslona na wentylatorze to twoje ustawienia czy to ustawienia producenta takie byly? Co wogole ta przyslona na wentylatorze daje? I jak ją ustawić w razie jakby co? U mnie chyba jest na maxa otwarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" I teraz tak jak kociol jezt czysty ustawiam tak powietrze ze powiedzmy temperatura spalin ma 175 stopni, ale juz przy kolejnych dojsciach do zadanej tem. spalin robi sie 200 i wyzej "

 

Co jest przyczyną narastania temp. spalin?. Raczej nie klapka od dmuchawy. Po dłuższym postoju w podtrzymaniu, wychładza się komin. Przy kolejnych dochodzeniach kotła do zadanej komin się wygrzewa i rośnie ciąg kominowy, który nakłada się na ciśnienie powietrza pochodzące z dmuchawy. Rozwiązaniem może być Regulator Ciągu Kominowego.Ja tego ustrojstwa nie mam, ale wiem, że to pożyteczne urządzenie. Może w tym temacie zechce wypowiedzieć się @Vlad24?

 

Moze w takim razie dokonywac pomiaru temp spalin kiedy komin jest juz dogrzany i wtedy dobierac tak nadmuch zeby bylo ok 150 stopni?

 

Sabor jak zamontowac taki RCK, czy mozna kogos na rynu znaleź kt mi cos takiego zainstaluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.