Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Sterownika W Piecu Optima Komfort Plus 25 Kw Linia Lux


pawllo30

Rekomendowane odpowiedzi

witam .jestem nowy na tym forum,i mam pytanie czy mógłby mi ktoś pomóc w ustawieniu sterwnika w piecu defro optima komfort plus 25 kw z lini lux ?palę w tym piecu od niedawna węglem od góry ,problem polega na tym ze przy zasypie 3 wiader węgla ok 45 kg to wystarcza na 12 godz przy zadanet tem . 60 stopni .nie wiem czy to nie za duzo?może musze cos zmienic w ustawieniach parametry instaltora?czy tez mze lepiej spróbować palić na mieszance węgla z miałem ?czy moze wydłuży to czas palenia?prosze o pomoc?

Edytowane przez pawllo30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz dobre wrażenie . Wywalasz pieniążki w komin . Dom bardzo ciepły a kocioł do niego zdecydowanie za duży no ale na początek zmniejsz zdecydowanie ustawienia nadmuchu .Nie wiem na ile pozwoli Ci sterownik ale zazwyczaj obroty wentylatora na poziomie 30-40% są wystarczające i wcale więcej nie potrzeba W przypadku sterownika z PID ustawienie niższej granicy temp spalin powinno pomóc Co do paliwa to zmniejszenie kaloryczności powinno dać trochę oszczędności przy tak dużym kotle .

Po nagrzaniu instalacji czopuch powinno dać się dotknąć ręką bez uszczerbku na zdrowiu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury "spalin " jeśli taką opcję ma sterownik . .

 

Poprzednie pytanie dotyczyło chyba opcji wyboru paliwa w sterowniku . Ustaw takie jakiego paliwa używasz do normalnego palenia .

 

Jaki tam masz typ tego sterownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy wiaderka (45kg) nie znaczy że będziesz miał sensowną stałopalność. Spróbuj zmniejszyć zasypy i sprawdzić stałopalność na innych dawkach. Drugą sprawą jest używanie wentylatora. Jednak miarkownik ciągu(PG) na dolnych drzwiczkach i klapka lub rozeta(PW najlepiej z KPW) w drzwiczkach załadowczych są ekonomiczniejsze przy spalaniu(nie wychładzają tak kotła). Oczywiście przy ocieplonym domku masz przewymiarowany kocioł i najsensowniejszym rozwiązaniem(poza zmianą kotła) byłoby dołożyć bufor do gromadzenia nadmiaru energii.Oczywiście żeby potem ją wykorzystać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja ogrzewam prawie 250 m(bojler 140l) domu nieocieplonego pięcioczłonowym żeliwniakiem (30kW koks, 22kW wegiel). Przy mrozach 20 stopniowych na dwa zasypy spalałem w przedziale 38-45 kg węgla i miałem w domu 21-22 stopnie. Autor tematu ma ocieplony dom 15cm.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne jest spalanie gazów przy odgazowywaniu węgla. Dlatego powietrze wtórne jest tak ważne. Dmuchawa dużą część tych gazów wydmuchuje na okolice przez komin. Dlatego ważne są proporcje PG i PW. Przy górnym paleniu najlepiej jest jeśli warstwa zasypu nie przekracza 40 cm i jest rozpalana pomału i równomiernie od góry.Próbowałem też kiedyś palić z dmuchawą i ją wymontowałem. Jeszcze przy miale (jak mi się trafi spalać) jako tako zdaje egzamin. :) Oczywiście są jeszcze inne ważne rzeczy przy spalaniu. Średnica komina(jak za duży to przynajmniej "czapka" ograniczająca wpływ zimnego powietrza) i czy jest ocieplony,szczelność kotła, warunki atmosferyczne wpływające na palenie.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze ustawic tak wyłączamy pid wyciągamy czujnik spalin ustawiamy tem. zadaną jaką potrzebujesz -histereza CO na 4*C i zobacz jak będzie jeszcze jedno nie wiem czy masz zawirowacze byłyby wskazane-- powodzenia Wesołych świąt( mieszanie węgla z miałem bardzo dobrze)

Edytowane przez jacekdwm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 60st to myśle że ma ust. by mieć ciepło w domu, z tego też powodu mój teściu ma 70-80st a ja 50st. i mamy tak samo ciepło pozdrawiam arek ps. teścia dom cały ocieplony mój ma ocieplony strop i posadzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.