Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vailant Ekotec Plus 306/3-5


Erozja

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli pompa w kotle jest za mocna i nie da rady zmniejszyć jej obrotów na tyle aby była słabsza od tej za sprzęgłem to wywal to sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymontowałem sprzęgło i pompę obiegową i dalej jest to samo...

pomieszczenie wystudzone, potrzebuje ciepła a kocioł grzeje/wyłacza sie/chodzi pompa/znowu grzeje i tak w kółko

 

róznica pomiędzy powrotem a zasilaniem dalej niewielka 2-4C, zero odbioru ciepła praktycznie. Pompa w kotle jest duża i szybko gania tą wodę. mogę przydławic grzejniki na wyjściu ale to chyba nie jest rozwiązanie mające na celu zmniejszenie ilości włączeń palnika tzw. taktowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Erozja włącz na calormatic termostat i podnieś krzywą grzewczą aby kocioł dogrzewał wodę do wyższej temperatury. Temperatura wody grzewczej ma być tak wysoka aby kocioł sam się nie wyłączył tylko ma go wyłączyć termostat na ścianie. Będziesz miał mniejsze oszczędności z kondensacji ale za to kocioł nie będzie taktował. Poprostu calormatic ma zadecydować kiedy włączyć i wyłączyć kocioł. Ustaw wymaganą temperaturę w domu na np.20 , włącz termostat i ustaw odpowiednio wysoką krzywą. Będzie działał jak zwykły kocioł z zamkniętą komorą spalania.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj schemat instalacji, zresztą sam możesz porównać to co masz w domu ze schematem dedykowanym dla kotła (kol. sambor podał link do strony). Dość dokładnie opisano tam jak ma wyglądać instalacja, podział na obiegi grzewcze i jak podłączyć sterownik i zdalne sterowanie.i jakie zastosować elementy w instalacji. Jak jest zgodnie z tym co zaleca producent to musi działać poprawnie.

Edytowane przez mak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie bo do temperatury skraplania się rosy będzie kondensował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterowanie temperaturą zasilania. Opcja sterowanie powrotem dedykowana jest raczej do samej podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmienię, bo widzę ze spalanie gazu wzrosło

 

dodatkowo muszę obniżyc krzywą grzewczą z 0,7 na 0,6 bo po usunęciu sprzęgła przegrzewa mi pomieszczenie (może temu ze całość wody idzie na instalacje)

 

ciekawi mnie, ile mogę zyskać na oszczednosci gazu jeżeli wymienię kocioł modulowany np. od 3 - 4 kW. czy ktos coś na ten temat moze powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz na termostat. W nastawach kotła wydłuż blokadę palnika.

Wytłumacz mi twoje postępowanie bo czegoś nie rozumiem. Wiesz że masz za mocny kocioł i że będzie taktował i nadal upierasz się i nie włączasz "termostat". Jak masz za dużo kasy to kup sobie nowy kocioł z mniejsza mocą minimalna i będziesz miał spokój z taktowaniem.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak taktowanie doprowadzi do awarii kotła i wejde w koszta

 

wiec lepiej komuś go sprzedać - dolozyc pare złotych i kupic cos odpowiedniego

 

druga sprawa, wiecej mi dzis wzieło gazu niz dotychczas w taką pogodę, duzo wiecej

 

ten czujnik co wychodzi z kotla na kabelku , wczesniej był na sprzęgle a teraz przeszedł na powrót

 

może to być przyczyną?

Edytowane przez Erozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od vaillantów ale popytaj tutaj;

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=282&sid=f3ed7e1d65314fd1d6a0f19be0fbc99d

jest tam wielu serwisantów kotłów gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że schematu instalacji boisz się jak "diabeł święconej wody". Namaluj co włozyłeś w tą instalację, jakie elementy zastosowałeś i co czym steruje. Z tego co napisałeś dotychczas wynika ewidentnie że twoje problemy to instalacja i jej sterowanie. Ale widzę że budowa instalacji i zastosowane elementy to tajemnica której ujawnić nie chcesz i wolisz grzebać w ustawieniach krzywych grzewczych i walczyć ze sprzęgłem (właściwie to nie wiem po co je zdemontowałeś bo moze byc potrzebne) które niestety prawdopodobie nic nie zmienią. Pisałem wielokrotnie i tobie napiszę też że gazowe kotły wiszące tospecyficzne urzadzenia i aby poprawnie działaly trzeba stosować elementy polecane przez producenta. Sterowniki takich kotłów często nie chcą współpracować z "obcymi" elementami instalacji np zawory mieszające. Nie stosuje się do nich tego co stosuje się do kotłów na paliwa stałe.

Edytowane przez mak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - jak nie chcesz rysować całego schematu, to na "firmowym" gotowcu zobacz i zaznacz co masz i czego nie masz lub masz połączone inaczej.

 

Piszesz o zmianie kotła na mniejszy, ale to raczej błąd w instalacji powoduje jego niewłaściwą pracę i zmiana samego kotła nic nie da.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://zapodaj.net/4...68c947.jpg.html

 

http://zapodaj.net/1...fc8b6f.jpg.html

 

zdjęcia kotła i wszystkiego co wokoł niego jest

 

sterowany pogodówką wiszącą od północy i sterownikiem pokojowym calormatic430f

 

pow do ogrzania 210m2

jeden obieg grzewczy - grzejniki

grzejników w domu na moc 12kw przy parametrach 55/45/20

czyli przy nizszych nastawach jeszcze mniejsza moc

kocioł chodzi na najnizszej mocy 10kW, taktuje cały czas i z tego powodu uwazam że kocioł jest za duzy.

Edytowane przez Erozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma u mnie tego modułu hydraulicznego z pompą

 

omg, wg. tej instrukcji, calormatic 470 pracuje z modułem VR61 (białe pudełeczko) którego u siebie nie widze... chyba ze nie powinno byc?

 

Czytam i jednak tego modułu nie powinnno być

Edytowane przez Erozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.