Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Hef, Defro, Kamen Do Drewna


car0rze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiele razy juz podnoszony temat doboru kotła znowu ponawiam

Mianowicie dobor pieca do pow. ok 210 m. Wys. 2,65 ( jeszcze budowa) w nastepnym roku bedzie ocieplony styropian 12 pustak Max 29

Okna plastikowe standardowe 5 komorowe

Do tego w kotłowni 140 L wymiennik

Co wybrac na taka powierzchnie Na pewno dolny z pionowym przepływem spalin duza komora na drewno bo tym przede wsztstkim bede palił jak i tez miał. i orzech ... i pozostałosci po budowie ale to pewni tylko jedna zima ;)

Myslałem o Hef-ie ale czy on jest stworzony pod drewno, hydraulik poleca mi Defro bo "dobry" poza tym myslalem o Kamenie i Staporkowie Wszystko dolniaki na miarkowniku i sterowniku zmozliwoscia zamocowania wentylatora wszystki o mocy ok 23 , 24 25 KW

Moj pierwszy głowny post ;) jesli mało jeszcze inf. to piszcie co dodac

Pozdrawiam i czekam na jakies sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładniej, które kotły rozważasz.

Nie kojarzę dolniaka ze Stąporkowa.

Defro najmniejszego dolniaka robi 20 kW - dla Ciebie będzie chyba za duży. Jego oznaczenie to DS.

 

 

Co do Stąporkowa to jest Termo-Tech KMS tylko moc to przedział 28 KW a to za duzo jak dla mnie a nizszy to 22 ale do 180 m2 wg tabeli producenta

Defro to opcja model Optima Plus 24 KW

Jesli choc o Kamena to model "N" op mocy 22 tez moze byc mało - 28 KW znów za duzo

A Hef ma 24 KW moc odpowiednia do powierzchni ogrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o KMSto nie jestem do niego przekonany Cos było napisane na forum ze jest ciezki w regulacji i ogolnie trudno sie w nim pali zeby zachowac jakąs tam stała temp. grzania

Defro to podobnie jak Kamen i nawet SAS nie dokonca to dolniak Ale sprawdza sie czy nie jako dolaniak bo to jest tez wazne

A co do ocieplenia pozniej to masz racje Bedzie duzy ... Tutaj zgadzam sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na te kotły:

- defro optima - to nie dolniak

- Kamen "N" - to nie dolniak

- Termo-tech KMS - to nie dolniak.

 

Żadnego z tych kotłów nie wziąłbym do drewna. Dlaczego? Za długo by pisać. Zainwestuj trochę czasu w czytanie wątków o dolniakach - opłaci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hef nie nadaje sie do drewna, to jest kociol przeznaczony do palenia węglem. Dobrze się zastanwów nad wyborem kotła, masz dobrze ociepolony dom, a drewno nie lubi kiszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładniej, które kotły rozważasz.

Nie kojarzę dolniaka ze Stąporkowa.

Defro najmniejszego dolniaka robi 20 kW - dla Ciebie będzie chyba za duży. Jego oznaczenie to DS.

 

Masz jakies zdanie o tego typu kotle (DS) Podobno to jeszcze nie sprawdzona nowosc Jak sie sprawuje na dłuzszym uzytkowaniu ciezko znalesc na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z wątków znalazłem wskazówke na ciekawy model Kalvis-2

Komora spalania duza, pionowe wyscie spalin, na drewno głownie .....a jak zobaczyłem cene aaz usiadłem ;( poprostu masakra

Moim zdaniem cena adekwatna do produktu. Zwracając uwagę na cenę zwróćcie tez uwagę na wielkość kotła bo nasze krajowe to przy tym liliputy. Poza tym Kalvis to rasowy dolniak a nie jakiś kundel mieszaniec co to jest do wszystkiego i tym samym do niczego.

Szukając DOBREGO kotła na drewno trzeba się liczyć z kosztami.

I zasada najważniejsza ... kocioł na drewno musi pracować z temp powyżej 65 st.C i więcej nawet do 90st.C inaczej będzie to fabryka smoły a nie kocioł, a spalanie drewna w kotle GS to już całkowita porażka albowiem sprawność jego nie przekroczy 50-60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o Ogniwie, a o Zębcu. Ja jakimś dziwnym trafem spotkałem opinie wręcz odwrotne.

Poza tym, gdybyś zamiast tworzyć opowiastki, trochę się zastanowił i poszukał, to wiedziałbyś, że w chwili obecnej wszyscy liczący się producenci kotłów, łącznie z Zębcem, twoim Defro i Przemkiem używają blachy kotłowej P265GH Mittala lub Sendzimira. Potem to już kwestia samej konstrukcji kotła, jakości produkcji i prawidłowej obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.