Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Enka P+Max + Sterownik Ecomax250


zeluzg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem swiezym posiadaczem pieca Enka P+ ze stetownikiem eco max 250. Jest to mój pierwszy sterownik z którym mam stycznosc. Sama jego obłsuga jest prosta i intyicyjna . Przestudiowałem instrukcje obłsugi . Jednak dalej mam watpliwosci jak np ustawic czas przedmuchu i odstepy i na jakie parametry zwrócic szczegolną uwagę . Po pierwszym paleniu i zasypaniu pieca ustawiłem temp zadana na 60 stopni. Rano patrze a tam nadmuch max i na piecu 35 stopni. Wszystko przedmuchało . Proszę o rady doświadczonych kolegów i przepraszam za może banalne pytania ale jestem laikiem .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączoną funcke PID . Nie mam termostatu w pokoju . A przedmuch na ile proponujecie ? . Wczoraj ustawiłem 10 sekund co 15 minut . Wypaliło się przywoicie w porównaniu do tego co miałem kiedyś . Ale czy to normalne , że jak temp schodzi na piecu to nadmuch pracuje pełną parą ? Moim zdaniem wydmuchuje ciepłe potwietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz doczytalem;-) Pid S funkcja z czujnikiem spalin obroty went. są dobierane na podstawie odczytu temp. spalin. Oraz Pid -bez czujnika spalin,odczyt na podstawie temp.kotła. Przedmuchy ktore ustawiasz dzialaja wtedy gdy kocioł przekroczy temp.zadana o 5st. Wtedy sterownik przechodzi w stan podtrzymania. Ja używam Pid ale bez czujnika spalin,bo przeciagal mi zadana nawet o 5 St. W ustawieniach serwisowych zmniejszyć wartości max i min wentylatora. Ustaw max 30 min 15 i obserwuje czy są różnice;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisałem wyżej min 15 max 30. Też zależy jakim węglem palisz. Ja palę typem 33. On potrzebuje więcej powietrza niż np 32.1 Musisz próbować schodzić do jak najniższych obrotów,ale tak żeby był Ci w stanie osiągnąć zadana temp i dopalal węgiel.

Popraw bo Cię źle zrozumiał obroty dmuchawy maksymalne 30% i minimalne 15% a przedmuchy dla węgla mogą być rzadkie jak przeciąga temperature zadana co 8 min 10 sek wystarczy i zmniejszaj jak dalej bedzie przeciągał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku jak kupiłem kocioł(w tym roku) to też miałem problemy z tym przeciąganiem temp. Miał zadane np 60,a went pracował dalej aż do 65,gdzie przechodził w stan podtrzymania. Tak się działo na Pid-s i Pid. Więc przeszedłem na sterowanie bez Pid czyli z tradycyjnymi przedmuchami i działał bez zarzutu. Po kilku takich paleniach spróbowałem znowu na Pid (bez czujnika spalin) i od tamtej pory działa ok. Nie przeciąga i trzyma zadaną do +-0,3 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.