Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Wentylacją W Kuchni - Ciag Wsteczny


detox

Rekomendowane odpowiedzi

Taki okap nawet w którym nie pracuje wyciąg mechaniczny też wyciąga powietrze tyle, że  tym bywa różnie, należy to sprawdzić choćby kadzidełkiem. Można go tak zostawić i powinien spełniać w minimalnym zakresie swoją rolę.

W takim okapie masz klapy które powinny blokować przepływ powietrza. Grawitacja nie ma siły ich ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod drzwiami od pokoi masz zrobione szczeliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje Ci montaż nasad obrotowych. Po części zapobiegają ciągowi wstecznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,  Nałożyłem bibułke aby to dobrze obserwować. ,,,,

 

Czyli jakieś zdolności manualne posiadasz. To bardzo dobrze.

 

Ja mogę Ci zaproponować, zdjęcie z wszystkich otworów wentylacyjnych, kratek wentylacyjnych.

W miejsce każdej kratki w otworze kanału wentylacyjnego, wklej "wizualne wskaźniki" kierunku wentylacji naturalnej.

 

 

Jak wykonać taki "wizualny wskaźnik" ?.

 

Bierzesz kartkę papieru w kratkę, o wymiarach większych od otworu wentylacyjnego.

Z jednej strony kartki zostawiasz margines (np. 3 cm), a pozostałą część kartki nacinasz co 2,5 mm. 

 

Taki "wizualny wskaźnik" przyklejasz taśmą malarską u góry do każdego otworu wentylacyjnego, wykorzystując zostawiony w tym celu margines.

 

 

Następnie wzywasz tego fachowca, może być nawet kolega @papasmurfek i prosisz o zamontowanie czegokolwiek na końcach kanałów wentylacyjnych, oby tylko w każdym otworze wentylacyjnym "wskaźniki wizualne" wychylały się zawsze w kierunku do otworu wentylacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś zdolności manualne posiadasz. To bardzo dobrze.

 

Ja mogę Ci zaproponować, zdjęcie z wszystkich otworów wentylacyjnych, kratek wentylacyjnych.

W miejsce każdej kratki w otworze kanału wentylacyjnego, wklej "wizualne wskaźniki" kierunku wentylacji naturalnej.

 

 

Jak wykonać taki "wizualny wskaźnik" ?.

 

Bierzesz kartkę papieru w kratkę, o wymiarach większych od otworu wentylacyjnego.

Z jednej strony kartki zostawiasz margines (np. 3 cm), a pozostałą część kartki nacinasz co 2,5 mm.

 

Taki "wizualny wskaźnik" przyklejasz taśmą malarską u góry do każdego otworu wentylacyjnego, wykorzystując zostawiony w tym celu margines.

 

 

Następnie wzywasz tego fachowca, może być nawet kolega @papasmurfek i prosisz o zamontowanie czegokolwiek na końcach kanałów wentylacyjnych, oby tylko w każdym otworze wentylacyjnym "wskaźniki wizualne" wychylały się zawsze w kierunku do otworu wentylacyjnego.

To jest wlaśnie wentylacja grawitacyjna. Nie zawsze działa jak należy. Cóż począć. Wykonując ja zgodne ze sztuka minimalizujemy sytuację kiedy ta wentylacja zawodzi.

Ps. A Ty Andrzeju jaką masz radę dla kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartki papieru można wykonać klapki zwrotne. Wkłada się za kratkę wentylacyjną, naciętą w trzech płaszczyznach ( u góry karki nie nacina się). Działa to w ten sposób,że gdy jest właściwy ciąg to kartka (nacięta część) odchyla się do kanału wentylacyjnego . Gdy ciąg jest wsteczny to klapka opiera się o kratkę i zamyka przepływ powietrza  do pomieszczenia. A najlepiej sprawdzić czy jest nawiew powietrza z zewnątrz. Niestety aby wentylacja prawidłowo działała należy zapewnić odpowiedni napływ powietrza z zewnątrz poprzez nawiewniki, np. w oknach.

Edytowane przez AdamGuitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny opowiada o kartce papieru :) boże czy Wy w ogóle czytacie wątki ? czy tylko dwa ostatnie ? sam napisałem na początku mojego pierwszego wątka że zrobiłem sobie takie "kartki" wpadłem na to zanim tutaj napisałem. Problem został rozwiązany poprzez otwieranie okna w kuchni w trakcie używania okapu. Doszedłem do wniosku, że jeżeli okap wyciąga tak dużo powietrza to logiczne jest że tyle samo powietrza powinno się dostać do domu. Mimo, że mam nawiewniki w oknach i rozety nie ma szans aby razem wzięte doprowadziły tak dużo powietrza ile wyciąga okap i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych bibułek :) to koledzy pisali abyś wsadził je od środka kanału wentylacyjnego a nie na zewnątrz jak Ty zrobiłeś (tak wynika z wpisu na który się powołujesz) .Teraz na serio wywal ten wentylator wyciągowy z okapu i zamontuj w otworze nawiewowym raz na zawsze pozbędziesz się ciągu wstecznego.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam a ja mam następującą sytuację. W łazience wieje z kratki wentylacyjnej bo jest większy ciąg w piecyku gazowym. Jak zatkam rurę od piecyka kratka ładnie ciągnie. W zimę ujdzie bo piecyka nie używam ale w lato ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.