Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Akm Ii


bodzio68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

I co to powiedz da że napisze pare osób do kolesia z zarządu firmy. Oni Cię nie prosili żebyś kupował ten model pieca. Ja sam popełniłem ten błąd i dla mnie to porażka jakaś. Ja ciągle mam jakieś przeboje. Od kilku dni zacina mi się podajnik i wywala błąd hallotronu. Jadą do mnie z serwisu któryś dzień z kolei i dojechać nie mogą. Wypuścili badziewie na rynek i taki jest fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

lukaszarch

 

nadal masz takie problemy z tym piecem ? Ja jestem na etapie kupna i zastanawiam sie nad tym modelem DEFRO AKM Linia lux http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm-ii ale czytając opinie użytkowników to już sam nie wiem na jaki się zdecydować ? Do ogrzania będzie nowo wybudowany dom wg. projektu http://extradom.pl/projekt-domu-hektor-g2-WRW1038 . Ściany wykonane są z bloczka typu suporeks 24 cm + styropian 12 cm ,okna trzy szybowe przenikalność ciepła 0,6 ,podasze ocieplone wełna mineralna 25 cm . W projekcie podana jest powierzchnia użytkowa 136 m2 ,a po zliczeniu wszystkich pomieszczeń wychodzi mi 174 m2 do ogrzania + zbiornik ciepłej wody 250 l (pionowy) i 4 obwody podłogówki . Nie wiem jakiej mocy kupić piec bo co sprzedawca to inną proponuje moc kotła jeden mówi 15 KW a jeszcze inny 25 Kw i czy zdecydować sie na tego AKM 2 czy lepszy był by DEFRO EKO UNI 19 KW http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-eko/defro-eko-uni z podajnikiem ślimakowym i rusztem żeliwnym - który polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bin79.

Sorry ze tak pozno odpisuje ale brakuje czasu.

Co do kotla to praktycznie nie mam z nim juz problemow. Serwisanci wymienili mi motoreduktor poniewaz ten pierwszy byl za slaby i wywalalo blad hallotronu. Teraz jest praktycznie bezobslugowo. Mowie praktycznie bo ten kociol duzo sadzy wytwarza. Co tydzien wywalam pol popielnika sadzy. Ponoc mozna to zniwelowac stawiajac domek z cegiel szamotowych ale jeszcze tego nie testowalem. Ostatnio przyjechali tez do mnie panowie z serwisu i przelozyli czujnik podajnika z miejsca fabrycznego pod sam zasobnik bo uznali ze wyjsciowo byl w zlym miejscu i zdarzaly sie przypadki przegrzewania podajnika. Teraz jest ok. Poza tym ze jest duzo sadzy. Ja mam kociol 17 kw i jeszcze minusem jest maly zasobnik na paliwo. Moglby byc wiekszy ale podobno nawet nie bedzie dostepna taka opcja. Nie rozumiem tego bo zasobnik ok 150kg zmienilby postac rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.