Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Ling Duo 35 Kw Ekonomic Premium, Problemy Z Nastawami.


mariombm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

Męczę się już dwa lata ze swoim piecem, a dopiero teraz znalazłem to forum. Większość podpowiedzi (na forach i w google) dotyczy ling duo 25 i mniej KW.

Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzi (podpowiedzi) oraz wszelką wymianę zdań właśnie na temat;

KLIMOSZ Ling Duo 35 kw ekonomic premium.

 

Właśnie dwa lata temu wprowadziłem się do nowego domu(powierzchnia 240 m2). Ze względu na zbyt duży metrarz nie oszczędzałem na ociepleniu(steropian 15 a między sufitem a blachą leży w sumie 80 cm wełny)

Absolutnie się nie przechwalam, ale nie oszczędzałem na fachowcach(wbrew pozorom wyszło mnie taniej z profesjonalnymi firmami niż z przysłowiowym panem Stasiem) również do hydrauliki wziołem firmę. I tu jestem mocno zawiedziony, że namówili mnie na ww piec. Nie znam się na tym zbytnio, więc nawsadzali mi jakiś baniek(zbiorniczków) czujników i pełno elektroniki. Nie bardzo mogę sobie z tym wszyskim poradzić. W zeszłym sezonie zimowym spaliłem 8 ton ekoretu. Zwalałem tą ilość na pierwsze grzanie, ale minął kolejny rok i zapowiada się, że 8 ton to chyba mi nie starczy(teraz PIEKLORZ) Co gorsza, że firma montażowa nie zabardzo jest wyszkolona w temacie KLIMOSZA).

Piec zamontowany obok w budynku gospodarczym w układzie zamkniętym, jakieś 15 metrów odległość od samego pieca do roździelaczy w domu(ten łącznik jakiś dobry, wartość utraty ciepła podobno max 3% na 10 metrach, idą w nim cztery rury, zasilanie, powrót, zimna woda i ciepła. Izolacja musi być solidna bo zimna woda jest na prawdę zimna) . Zawór czterodrogowy, czujniki CW,CO, powrotu, zewnętrzny, pokojowy, itp.

Mimo wysoko kalorycznego węgla piec musi chodzić godzinami żeby osiągnąć 65 stopni.

Moje nastawy;

1 - 65 stopni(to chyba temp. ogrzewania)

podawanie 5 s, przerwa 20 s. dmuchawa 95.

Zawór obniżenie główne po zwarciu termostatu 20%, temp minimalna obiegu 20 st - max 95, czas reakcji max

temp max kotła 80 st - minim 55 st

CW 50 stopni

Tem minimalna obiegu w celu zabezpieczenia pieca przed rdzą 45 st.

Mimo takich nastawów piec wyłącza się przy 58 st i zalącza przy 55 st a temperatura powrotu spada aż do 35 stopni!! i tak non stop. Co się nagrzeje o te 3 stopnie to za moment stygnie. Można powiedzieć, że chodzi prawie cały czas z przerwami 5 minut.

 

Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale chciałem jak naj jaśniej przedstawić problem.

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie Mariombm. Ja dom podobnej wielkości ogrzewam tym samym kotłem co Ty tylko mniejszym (25 kW) i daję radę i średnio przez sezon spalam 3 tony, a kocioł w podtrzymaniu poteafi stać do około 60 min zależy od temp. zewnętrznej (od 0*C w dół -) przy dodatnich i dłużej. Ztego co się orjentuję to czas podawania w 35kW powinien byś min. 6 sek. Jak sterujesz zaworem 4drożnym ręcznie czy siłownikiem, jeżeli siłownikiem to jak masz ustawiony parametr serwisowy P18 (dodatkowa temp. dla poprawy pracy zaworu 4drożnego). Ile masz grzejników i ile podłogówki, czy są termostaty na grzejnikach? Kocioł (25kW) mam ustawienia podawanie 5s, przerwa 25s czasami zmniejszam do 20s jak wystąpi powyżej -15*C na zewnątrz, dmuchawa do 106 do 114 zależnie od w/w przerwy. I najważniejsze dobrze dobrane parametry w ustawieniach serwisowych i w prawidłowych miejscach pomontowane czujniki. Myślę, że trochę za duży kocioł na 240 m. ja ten metry odrzewam (25kW) i daje radę i spalanie mam mniejsze na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec zamontowany obok w budynku gospodarczym w układzie zamkniętym, jakieś 15 metrów odległość od samego pieca do roździelaczy w domu(ten łącznik jakiś dobry, wartość utraty ciepła podobno max 3% na 10 metrach, idą w nim cztery rury, zasilanie, powrót, zimna woda i ciepła. Izolacja musi być solidna bo zimna woda jest na prawdę zimna) . Zawór czterodrogowy, czujniki dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

 

Ja bym sprawdził na początku to - zmierz temperaturę jaka wychodzi z pieca (w zasadzie masz ją na wyświetlaczu na sterowniku - ta duża) i porównaj ją z temperaturą już wewnątrz budynku... wydaje mi się że tu będzie pies pogrzebany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Z perspektywy czasu, też myślę że piec jest za duży. Martwiliśmy się tym łączeniem z budynkiem gospodarczym, ztąd większa moc35kw.

 

 

Ogrzewania podłogowego mam max 50m2(ustawione na 20st.c), a grzejników 15 z czego 12 pracuje. Temperatura w domu to 23st.c. Na grzejnikach założyłem głowice termostatyczne(średnio ustawione na 4).

Termostat pokojowy EUROSTER ustawiony na 22,6 st.c. W tym roku jeszcze nie załączył pełnego grzania. Cały czas blokuje zawór4d sterowany siłownikiem. Oczywiście po zwiększeniu temperatury, termostat zwiera linię i piec(bardzo długooooo) dobija do 65.

Tak jak wspomniałem dom ocieplony na maxa. Przedwczoraj doświadczalnie wyłączyłem ogrzewanie na 12h,i temperatura w domu spadła tylko o 1,5 stopnia(na zewnątrz -8st.)

Oczywiście proszę o wszelkie porady, ale ja stawiam na złe nastawy. Nie rozumiem czemu mimo ochrony kotła na 45st i tak powrót spada do 36st.Zawór szaleje praktycznie non stop, zamyka i otwiera.

Kurcze tyle w nim automatyki i nie mogę skorzystać. Jak włączyłem PID oraz chrakterystykę to skotłował 30 kg od godz.21 do 6 rano.

Jak by mi starczyło 5 ton na zime to skakał bym z radości, a co dopiero mówić o 3, zazdroszczę Ci. Tym bardziej że groszek-pieklorz kosztuje prawie tysiąc zł.

Podobno różnica w nastawach między 25 a 35 kw, jest znaczna.

Według nowej zaktualizowanej tabeli, w moim piecu ma być 5s podawanie i 18 postoju.

 

A jak Macie w opcjach serwisowych?Może tu pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo. i jakos zaczynam z tym zyc...

 

od miesiaca uzywam klimosza duo ng 35kw mialem te same problemy co ty.

najwazniejsze ja tez ustawilem temp ochrony na 45 stopni i w rezultacie nie moglem dojsc do sytuacji gdzie na zasilanie poszlo 60 stopni, ktore ustawilem. zmniejszylem ochrone do 30 stopni, i piec zaczal stopniowo wygrzewac powrot. teraz spada mi do max do 35 stopni a tak to raczej trzyma te 40 stopni

 

studiowalem wszystkie ustawienia dmuchawy i zauwazylem ze ponizej 115 nie ma co schodzic. klapka wentylatora odslonieta na max 2 cm.

dodatkowa temp. kotla na zawor 9 stopni

przy 60 na C.O dodaje 9 i temp. na piecu to 69 i rosnie do 72.

 

ustawienia czas podawania na 16-20. Przy czym przy 16 mam wieksza moc dmuchawy nawet 130.

bawilem sie sporo czasu PIDem i pogodynka ale to nie mialo sensu...

CWU. 50 stopni. Grzejnikow okolo 24! przy czym nie na 4 odkrecone bo to bardzo duzo! ja mam w sypialniach 3,5 co odpowiada jakos 22-23 stopnie a pozostale 20-21

 

do super spalania jeszcze nie doszedlem ciagle testuje i testuje. powiem ci ze jak spalisz tylko 3-5 ton na piecu 35 kw to bede w szoku.;)

 

moj dom ma 300 m. tylko ze mam nieocieplone sciany, za to mur ma metr szerokosci wiec tego ciepla tak szybko nie oddaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by mi starczyło 5 ton na zime to skakał bym z radości, a co dopiero mówić o 3, zazdroszczę Ci. Tym bardziej że groszek-pieklorz kosztuje prawie tysiąc zł.

 

O 3 tonach to zapomnij - nie ten metraż... Nie słuchaj tych co piszą że im pali 2 tony na sezon bo oni zaczynają grzanie w grudniu i kończą w lutym albo w domu mają ustawione max 18 stopni... Ja mam ok 50-60m2 podłogówki (gdyby były same grzejniki to pewnie spalanie byłoby mniejsze) i ok 130m2 domu plus garaż i kotłownia. Spalanie pelletu na sezon to ok 4-5 ton gdybym palił węglem to w 4 bym się zmieścił... a Ty masz duży dom więc i ogrzewanie więcej kosztuje - praw fizyki nie oszukasz...

 

Gdzie masz zainstalowany zawór 4drogowy w domu już za tym łącznikiem czy przy piecu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ82 nie zgodzę sie z tobą. Ja mam podobny metraż (ze starego postu) Dom nowy, 240m, temperatura w domu 21-23, 4 osoby, ściany 24 Ytong + 14 styropian, okna plastikowe 5 komorowe, 11 grzejników Purmo z głowicami termostatycznymi Danfos ustawione na 3 lub 2 ( w garaży 2 grzejniki nie pracują przy mrozach -20 było około +14 stopni), na parterze 4 linie podłogowe(oddzielny obwód), na poddaszu w pralni 2 linie podłogowe (oddzielny obwód), łazienka na poddaszu 1 linia podłogówki z powrotu. W zeszłym sezonie 10.10.2010 do 30.04.2011 spaliłem 3,5 tony rosyjskiego eko-groszku po 600 zł za tonę (dużo popiołu). W sezonie 2011/2012 poszło 3 tony palone od 10.10.2011 do 20.04.2012. i to jest fakt. Można tak palić. Ja po wielu godzinach spędzonych w kotłowni zrezygnowałem z ustawień krzywej pogodowej (za duże spalanie) odłączyłem sterownik pokojowy (mam przecież zawory termostatyczne i nimi reguluję temp. w pomieszczeniach) resztę załatwia zawór 4drożny, i nie mów że, przy takiej powierzchni nie można palić przez sezon 3 ton z mieszkam w jednym z najzimniejszych regionów polski blisko Gołdapii i Suwałk to pomyśl.Pozdrawiam. PS. Dużo zależy od prawidłowo wykonanej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariombm jeśli coś Ciebie interesuje to pytaj postaram się Ci pomóc. Pierwszy sezon jak wygrzewałem dom to prawie spałem w kotłowni, żeby było dobrze bo wiele na tym forum się nauczyłem. Za co dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dodam że, od 10.10.2012 do dziś tzn. 13.12.2012 mam spalone 1075 kg. eko polski "Płomyk" 24 kJ> , nie jest rewelacyjny ale such jak pieprz zakupiony w marcu 2012 tak staram sie kupować aby przez lato przesechł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ82 nie zgodzę sie z tobą. Ja mam podobny metraż (ze starego postu) Dom nowy, 240m, temperatura w domu 21-23, 4 osoby, ściany 24 Ytong + 14 styropian, okna plastikowe 5 komorowe, 11 grzejników Purmo z głowicami termostatycznymi Danfos ustawione na 3 lub 2 ( w garaży 2 grzejniki nie pracują przy mrozach -20 było około +14 stopni), na parterze 4 linie podłogowe(oddzielny obwód), na poddaszu w pralni 2 linie podłogowe (oddzielny obwód), łazienka na poddaszu 1 linia podłogówki z powrotu. W zeszłym sezonie 10.10.2010 do 30.04.2011 spaliłem 3,5 tony rosyjskiego eko-groszku po 600 zł za tonę (dużo popiołu). W sezonie 2011/2012 poszło 3 tony palone od 10.10.2011 do 20.04.2012. i to jest fakt. Można tak palić. Ja po wielu godzinach spędzonych w kotłowni zrezygnowałem z ustawień krzywej pogodowej (za duże spalanie) odłączyłem sterownik pokojowy (mam przecież zawory termostatyczne i nimi reguluję temp. w pomieszczeniach) resztę załatwia zawór 4drożny, i nie mów że, przy takiej powierzchni nie można palić przez sezon 3 ton z mieszkam w jednym z najzimniejszych regionów polski blisko Gołdapii i Suwałk to pomyśl.Pozdrawiam. PS. Dużo zależy od prawidłowo wykonanej instalacji.

 

Ja palę 3 zimę (2 pelletem). Pierwszej zimy spaliłem ok 5ton groszku ale wtedy było jeszcze malowanie wietrzenie itd... Dom ma ok 130m2 plus garaz i kotłownia. Grzejniki BUDERUS. W garażu 2 jeden ustawiony na 1 drugi (bardzo mały) na 2 - obok jest wodomierz itd... Na dole mam 4 grzejniki + drabinka w łazience. Grzeje tylko drabinka i w wiatrołapie ustawiony na 3,5. Poza tym cały dół jest w podłogówce i to ona grzeje dół. Na górze 3 grzejniki ustawione przeważnie na 4 plus 2 drabinki w łazience i garderobie oraz podłogówa w łazience. Ściana suporeks 2x4cm stryropian cegła dziurawka 9cm i oceplenie 8cm stryropianu (ocieplenie w tym roku). Poddasze, dach ocieplone 25cm wełną isover supermata. Instalacja na wymienniku piec w obiegu otwartym a instalacja w zamkniętym. CWU 300litrów ustawione na 46 stopni.

 

W tym roku mam zamiar zmieścić się w 4 tonach pelletu 8mm. Do dziś spaliłem ok 1,4 tony. Temperatura w domu ok 22,5stopnia.

 

peppers: w jaki sposób sterujesz temperaturą podłogówki skoro masz odpięty regulator pokojowy?? Przecież przy -20 musi trochę bardziej grzać niż przy +10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie odpisywalem. Więc podniosłem temperaturę na piecu do 68 st. Ale automatycznie zwiększyła się temp. minimalna i piec wlącza się przy 59 st. Teraz spalił mi 45 kg na dobę. Może ja zbyt dużo oczekuję a "raczej zbyt mało" Groszek drogi bo płaciłem po 990 za tonę. Nie wiem co będzie jak przyjdzie -20. Denerwuje mnie ten zawór 4d, silownik ciągle go obraca. Ją już się poddaje. We wtorek ma przyjechać gosciu z Klimosza, może on coś poprawi. Zamowilem też czujnik spalin, sprawdze jeszcze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posiadam ten piec od roku, powierzchnia ogrzewana ok 370 m2 . Spalanie przy 0 C to ok 20 kg/dobę przy -15 C ok 30 - 32 kg/dobę. Mam 20 grzejników i 5 pętli podłogówki. Podłogówka przeważnie wyłączona bo faktycznie pożera spore ilości ekogroszku. Dom ocieplony, instalacja wg wskazań producenta. Parametry pieca podawanie standard czyli chyba 5 przerwa 22 dmuchawa 105 całkowicie otwarta. Piec chodzi na krzywej grzania nr 7 zmniejszonej do temp. TCO 13 C. W domu temperatura 21 -22 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posiadam ten piec od roku, powierzchnia ogrzewana ok 370 m2 . Spalanie przy 0 C to ok 20 kg/dobę przy -15 C ok 30 - 32 kg/dobę. Mam 20 grzejników i 5 pętli podłogówki. Podłogówka przeważnie wyłączona bo faktycznie pożera spore ilości ekogroszku. Dom ocieplony, instalacja wg wskazań producenta. Parametry pieca podawanie standard czyli chyba 5 przerwa 22 dmuchawa 105 całkowicie otwarta. Piec chodzi na krzywej grzania nr 7 zmniejszonej do temp. TCO 13 C. W domu temperatura 21 -22 stopnie.

nie wierze ze spala ci 20 kg i 30 kg na dobe przy -15 ! przyjmujac nawet 150 dni palenia przy 25 kg dziennie to 3,7 tony :D przy 400 m2 :) 30 kg x 150 dni = 4,5 tony przy krzywej nr.7 gdzie przy 0 jest chyba 58 na zasilanie z tego co pamietam, albo 52 :> przy -10 jest 68 lub 62 :>

 

teoretycznie masz tak ze przy pelnym zasypie 210 kg masz na conajmniej 7 dni spokoj :D

Edytowane przez dsz1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Podłogówka przeważnie wyłączona bo faktycznie pożera spore ilości ekogroszku. ,,,,

 

Ja także nie potrafię zrozumieć, tak jak kolega Sambor bardzo małej sprawności podłogówki.

Sam jej nie posiadam, ale bywam w obiektach gdzie jest zainstalowana i jestem pod wielkim wrażeniem.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.