Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zębiec Kpp Oraz Kpp Merkury 14, 18, 25 Kw - Opinie Użytkowników


drzyzdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego kociołka oraz przyszłych nabywców. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące tego wyrobu. Z informacji które już udało mi się zdobyć to wiem napewno że kocioł nie był badany przez Instytut w Zabrzu, wersja KPP oraz KPP Merkury z nowej linii supernova. Kocioł posiada ruszt wodny i tylko w takiej wersji występuje, a nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie jak wynika z wielu badań i analiz prowadzonych min. w Zabrzu. Inni producenci są bardziej elastyczni i w podobnych konstrukcjach proponują dwie wersje do wyboru - z rusztem wodnym lub żeliwnym. Ale konstruktor w Zębcu jest zakochany sam w sobie.

Jestem bardzo ciekaw jak się sprawują 18 a przede wszystkim 14 kW. Ciekawe czy konstruktorzy włożyli mniejszy palnik do 14 czy pozostał ten sam. Prosze piszcie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, widzę że piszą tylko ci którzy poszukują dobrego wyrobu lub mają problem z już zakupionym produktem. A ja ciągle zbieram informacje o KPP Merkurym i niestety jestem zdegustowany działaniami firmy. A to dlatego że są głusi na propozycje przyszłych nabywców. Zrobili jeden model Merkurego z rusztem wodnym i opływają w samozadowoleniu. A na rynku kotłów np. Defro, Krzaczek, dla każdego modelu oferuje wersję z rusztem stałym lub żeliwnym. W Skam - P, 99 % zamawianych kotłów jest z podwójnym rusztem żeliwnym a producent oferuje dowolną konfigurację. Na moją propozycję wykonania kotła bez rusztu wodnego pod zamówienie dla mnie, poniewaz chce bardzo ich wyrób - pan konstruktor z ironią w głosie odpowiedział że ....my nie jesteśmy producentem garażowym żeby spełniać takie zachcianki....No tak faktycznie obraziłem majestat inż, który od 35 lat rysuje kociołki. Ale nie spodziewałem sie że Krzaczek a tym bardziej Defro, robią produkcję w garażu (niezłe te garaże). Mało tego firma Zębiec nie zezwala na montaż kotła w systemie zamkniętym, ponieważ w/w pan stwierdził że nie ma takie urządzenia które jest w stanie to godnie zabezpieczyć. Jestem ciekaw po co są i czemu służą Polskie Normy ? "Domagając" się jednak modelu z rusztem żeliwnym, usłyszałem w końcu odpowiedź że.....jest na rynku tyle innych kociołków że mogę sobie coś wybrać i wcale nie musi to być Zębiec.... To się nazywa marketing !!!

Ale dobrze mi tak, uparłem się jak głupi na tego Zębca to wysłuchałem i mam za swoje. A to wszystko przez to że obniżyli ceny za swoje wyroby do normalnego poziomu. Jak w/w kocioł kosztował coś około 12 tys.to sie do niego nie przymierzałem i był spokój. No nic muszę w końcu zdecydować i dać zarobić prywatnej inicjatywie w Defro (Komfort eko) lub w Instalco

(RBR Ekouniwersal). Tam się na klienta nikt nie wypina ( ale to nie jest Spółka Skarbu Państwa ).

Szanowni państwo, są to moje przygody z w/w firmą i moje przemyślenia i wnioski. Nie mam tu w zamiarze nikogo odwodzić od zamiaru kupna ich wyrobu, ponieważ sam bardzo chciałem to zrobić. Proszę to potraktować jako formę refleksji !

Pozdrawiam i życze dobrych decyzji oraz wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle tu zaglądam i naprawdę nie mogę uwieżyć. Czyżby nikt nie kupował Zębców ( cena była zaporowa, to fakt), albo są na tyle dobre że nie ma o czym pisać ! Ale skoro są same plusy to napiszcie o tym, przyda się szukającym opinii.

Pozwoliłem sobie wkleić fotki kotłów.

 

18 kW 14 kW

Zebiec%20Merkury%20przekr%C3%B3j.jpg

0c60d5236baa45369290649ea2ac877c.jpgf-zebiec-merkury-14kw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

brzyzdek, osobiście jestem w posiadaniu kwk 25 od 13 lat,jedyne co mogę powiedzieć to to,że konstrukcja zębców jest naprawdę bardzo solidna.przez cały ten okres użytkowania,nie odnotowałem żadnych awarii,a palone w nim było różnym,(że tak powiem) gnojem.Nie znaczy to jednak,że jestem z niego zadowolony.Myśl tech.raczej z końca 19 wieku,inż.z tej firmy mogliby bardziej się postarać pod względem nowoczesności,a co za tym idzie i ekonomice i ekologii spalania(bynajmniej nie chodzi tu o bajery typu światełka,dmuchawy,czy jeszcze jakieś tam inne strowniki) chcę tu zwrócić uwagę raczej na rozwiązania czysto techniczne czyli długości wymienników,ich ilość,ułożenie oraz wydłużenie drogi spalin,a przede wszystkim-szczelność kotłów.Gdyby udało się połączyć te wszystkie aspekty fachmanom z zębca,byłyby to naprawdę fajne wyroby.Wracając do sedna,nie wiem dlaczego właśnie w Merkurym upierasz się nad żeliwnymi rusztami? Fakt w kotłach zasypowych wodne ruszta przynoszą więcej szkody,ale zwróć uwagę,że w Merkurym pełnią rolę wymiennika jako pierwszego nad retortą.Może się mylę,ale wydaje mi się że tu konkretnie wodne ruszta są plusem dla kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.