Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemz Piecem Sas Eco 29 Kw Ze Sterownikie St-450H


kaluza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od miesiaca jestem posiadaczem nowego pieca sas eco 29kw ze sterownikiem st450-h. Drugi raz go odpalam i szlak mnie trafia. Piec ma straszne trudność z dobiciem do zadanej temperatury , jak już dobije i przechodzi w stan podtrzymania to wytrzymuje max 10 min. Nadmienie że dom ma 240 m2 , porotherm 25 + styropian 15 cm , okna z 3-szybami. na dole jest 70 m2, na górze kaloryfery.

Na dzień dzisiejszy moje ustawienia są takie

czas podawania 2 min 2 sec.

siła nadmuchu 30%

temp. zadana 52 stopnie

czas w podtrzymaniu 20 minut

czas pracy wentylatora w podtrzymaniu 20 sec.

czas uruchomienia się wentylatora w podtrzymaniu 10 min.

 

wiem że te ustawienia są złe ale wczorajszego wieczora się poddałem.

Dzisiaj chce ponownie podejść do tej sprawy ale boje się że rozwalę ten piec w drobny mak i zamontuje piec na gaz.

Jak miałem ustawienia

czas podawania 50 sec

siła nadmuchu 50%

reszta taka jak wcześniej

do musiał podać eko-groszek siedem razy i wchodził w tryb podtrzymania

ale na podtrzymaniu był tylko 10 minut.

Może ktoś mi doradzi co powinienem jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba coś mi nie wyszło z wklejeniem tematu.

podaję jeszcze raz

 

Witam.

Od miesiaca jestem posiadaczem nowego pieca sas eco 29kw ze sterownikiem st450-h. Drugi raz go odpalam i szlak mnie trafia. Piec ma straszne trudność z dobiciem do zadanej , jak już dobije i przechodzi w stan podtrzymania to wytrzymuje max 10 min. Nadmienie że dom ma 240 m2 , porotherm 25 + styropian 15 cm okna z 3-szybami. na dole jest 70 m2, na górze kaloryfery.

Na dzień dzisiejszy moje ustawienia są takie

czas podawania 2 min 2 sec.

siła nadmuchu 30%

temp. zadana 52 stopnie

czas w podtrzymaniu 20 minut

czas pracy wentylatora w podtrzymaniu 20 sec.

czas uruchomienia się wentylatora w podtrzymaniu 10 min.

 

wiem że te ustawienia są złe ale wczorajszego wieczora się poddałem. chce ponownie podejść do tej sprawy ale boje się że rozwalę ten piec w drobny mak i zamontuje piec na gaz.Jak miałem ustawienia

czas podawania 50 sec

siła nadmuchu 50%

reszta taka jak wcześniej

do musiał podać eko-groszek siedem razy i wchodził w tryb podtrzymania ale na podtrzymaniu był tylko 10 minut.

Może ktoś mi doradzi co powinienem jeszcze zrobić.

Edytowane przez kaluza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam taki sam kocioł tylko o mocy 23 kw i ze sterownikiem ecomax, ogrzewam aktualnie ok. 220 m, i podam Ci na jakich ustawieniach mój kocioł pracuje (ale to tylko jako przykład): temp. zadana 65 stopni, czas podawania praca 230 sek, siła nadmuchu 28%, czas podawania w nadzorze mam ustawiony na 120 min a to dlatego, że przy ekogroszku naprawdę nie ma potrzeby podawania opału i robienia przedmuchów, nie wygaśnie. Teraz tak, trochę za mało podałeś danych żeby można było wywnioskować w czym jest problem, napisz jak wygląda płomień, gdzie znajduję się żar na palniku, czy bliżej podajnika czy na środku paleniska czy bliżej popielnika i jak wygląda popiół, czy są niedopałki, czy spieki, ale przy podawaniu tak jak pisałeś wcześniej 50 sek i przy nadmuchu nawet 50% to nie popiół a żar powinien Ci spadać do popielnika. U mnie już poniżej 210 sek żar wychodzi poza płytkę palnika a przy spalaniu na algorytmie IFL mój sterownik wydłuża czas podawania nawet do 5,5 - 6 min dążąc do pracy ciągłej a mimo to nie ma problemu z dobiciem do zadanej. Ma się palić spokojnym jasnożółtym płomieniem i po zakończeniu pracy żar powinien obejmować całą płytkę. A tym, że w podtrzymaniu stoi 10 min to się nie przejmuj, widocznie takie masz zapotrzebowanie na ciepło, dwa tygodnie temu też mi trzymał w podtrzymaniu 30 - 40 min a teraz to jest w granicach 15 - 20 min max. Moja propozycja bo od czegoś trzeba zacząć: sprawdź czy otwory na płycie palnika nie są pozatykane, masz dwa rzędy od przodu i trzy od strony podajnika, naprzemiennie 5-4-5-4-5 otworów w rzędzie, wyczyść komorę pod dmuchawą - zbiera się tam sporo drobnego popiołu, sprawdź czy nie blokuję coś zsypu opału do podajnika i ustaw nadmuch w granicach 20% (co by odpowiadało moim 30% - u mnie przy ecomaxie jest ograniczenie minimalnego nadmuchu na 10% a w sterownikach techa z tego co kojarzę zakres regulacji jest w zakresie 1 - 100%), czas podawania w granicach 3,5 - 4 min. Napisz jaki to przyniosło efekt i spróbujemy coś pokombinować dalej. Jest jeszcze taka możliwość, że podajnik podaje Ci zbyt małą dawkę paliwa i jak masz i przy tym grubszy ekogroszek to może właśnie to wyglądać tak jak u Ciebie teraz - palenisko nie jest dostatecznie nawęglone i przy tym stosunkowo duża siła nadmuchu, nie ma się co palić. A to akurat znam z autopsji, z tym że u mnie był problem z niewłaściwą pracą sterownika. Najważniejsze - nie poddawaj się po miesiącu, ja ze swoim walczyłem cztery ale osiągnąłem satysfakcjonujący stan i teraz naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego pieca - trzeba się z nim tylko dogadać a będzie nadawał na tych samych falach co ty :). Posprawdzaj, poprzestawiaj i walczymy w razie "w" dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wskazówki.

Dzisiaj się za to zabiorę i posprawdzam. Wieczorem też prześle zdjęcia jak wygląda popiół i żar na palenisku.

Wczoraj zmieniłem jeszcze ustawienia i mam tak

temp .zad . 55 stopni

czas podawania 2 minuty

siła nadmuchy 40%

czas podtrzymania 20 minut

czas pracy went. w podtrzymaniu 20 sek.

czas zał. się went. w podtrzymaniu 6 minut.

 

przy tych ustawieniach pobiera 2 razy i jest w podtrzymaniu 10 minut. a temp w domu na dole gdzie jest podłogówka jest 21 stopni a na górze 22 stopnie

 

więc jest dla mnie lepiej niż było.

 

Zmieniłem jeszcze ustawienie dot. załączania się pomp . Miałem zbyt nisko ustawione. pompę na grzejniki ustawiłem że załącza się od 52 stopni natomiast podłogówka min. 37 max. 40 .

Przy okazji mam do ciebie pytanie gdzie umieściłeś czujnik z podłogówki . ja na razie mam bezpośrednio na rurce do podłogówki ale wiem że różne są opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.