Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szybkie Spalanie Wegla


dominiik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec o parametrach moc znamionowa 17kw, pow grzewcza 8m2 z dmuchawa atos . w Ciagu 2 miesiecy spalilem juz 2 tony wegla (1tone kotska gruba i tone orzecha drobnego) wydaje mi sie ze to troche za duzo. Piec po rozgrzaniu do odpowiedniej temperatury nie potrafi utrzymac jej. Po prostu spada podnizej temperatury ustawionej na dmuchawie i załacza sie dmuchawa ktora caly czas dmucha przez co powoduje szybsze spalanie wegla. Nie wiem jak rozwiazac ten problem, prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienieś mieć przede wszystkim piec max 7-8 KW. Masz piec miałowy, palisz nim od góry? Czy od dołu? Ale raczej podejrzewam że od dołu, a jak od dołu to masz spalanie jskie masz ;)

Jak grubosć scian?, czy jest ocieplenie? Jak ustawiesz piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jaka jest grubosc scian ale dom zbudowany jest z cegły, nie jest ocieplony. Dopeiro zaczynam z paleniem w piecu wiec jestem zielony co i jak. Rozpalam wrzucajac gazety i drewno potem zasypuje weglem, temterature na dmuchawie ustawiam okolo 75 stopni. Procedura palenie wyglada tak ze temperatra dochodzi do 75 stopni dmuchawa sie wylacza podbija jeszcze do 78 i zaczyna tylko podmuchiwac co 3 min po 10 sek jednak temperatura caly czas spada ( gdy spada do 69 stopni wlacza sie dmuchawa) i zatrzymuje sie na okolo 65 stopni i znowu wstrasta do 78 i znowu spada i tak w kółko.

Edytowane przez dominiik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle palisz czytałeś instrukcję.

Eksploatacja kotłów UKS-N polega na rozpaleniu opału uprzednio zasypanego paleniska przy użyciu papieru i drewna, niewielkiej ilości węgla. Po rozpaleniu się paliwa następuje systematyczne opadanie żaru, co powoduje zapłon niższych warstw. Ważnym atutem tej linii kotłów jest duża komora paleniskowa umożliwia załadunek paliwa w ilości gwarantującej wielogodzinne spalanie.

Masz rozpalać od góry!!!!!

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wpoarzadku. a jak wyglada pokladanie do paleniska? Oraz czy temeratura jaka bede chcial bedzie utrzymywana ?

W takim kotle, nie ma podkładania, gaśnie zapalasz od nowa. Paląc jak do tej pory puszczasz węgiel kominem i stąd te spalanie. Dotychczsowe dwie tony to zdecydowanie abstrakcja dla takiej powierzchni. Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa potrzebna jest do instalacji a nie do kotła,ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalam od gory, nakladam pelny piec, czas palenia wynosi około 8h od rozpalenia. To i tak chyba za duzo?? Niepokoi mnie to iz ustawiona temperatura nie potrafi sie utrzymac tylko cały czas spada poznizej 6 stopni i zalacza sie dmuchawa ktora powoduje szybsze spalanie wegla. Jak mozna rozwiazac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic w tym dziwnego że jak temp spada to rusza dmuchawa -tak ma być. Jeśli nie masz durzej straty kominowej to widocznie takie jest zapotrzebowanie domu na ciepło i nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Ja już przestałem porównywać wielkość spalania miarą metrażu /bo ten tyle spala a tamten tyle/ nic to nie daje a mozna wpaść w kompleksy. ja u siebie założyłem że przy prawidłowej tem. spalin/ u mie 100-200st/ kocioł spala np. 30kg/24h. węgla to widocznie takie jest zapotrz. mego domu i basta. by to zmiejszyć trzeba np. ocieplić dom ,kupić lepszy węgiel itd. pozdr. Arek

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam piec dolniak 15-17KW, ogrzewam 160m2 + jeszcze boiler 140L, spalam 4 tony na sezon dom ocieplony, do tej pory spaliłem około 1500-1800kg, dom jak twój jest podpiwniczony. Moja rada dla ciebie to ocieplić strop nad ostatnia kondygnacją oraz podłoge na parterze, np przyklejając styropian do stropu w piwnicy, ocieplić ściany , i wymienić kaloryfery bo pewnie masz jeszcze bardzo starego typu. Twoje spalanie przy takim metrażu to droga do bankructwa.

Edytowane przez krisoporanku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kotłach typu uks (nie mogłem znaleźć danych technicznych konkretnie Twojego) mozna palić w dwojaki sposób:

  • palenie od dołu i wtedy dorzucasz opał co kilka godzin - wtedy praktycznie rozpalasz jesienią, a gasisz wiosną - spalanie jest większe, ale bytność w kotłowni - to kilka minut
  • palenie od góry - po każdym paleniu trzeba oczyścic kocioł z popiołu i rozpalać ponownie - zużycie jest mniejsze, ponieważ spalane są również gazy http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego , a ponadto jest większa długopalność

Po za tym miał jest tańszy, więcej wchodzi do komory załadowczej. Podjedź na skład opałowy i kup dosłownie dwa wiaderka miału i spróbuj rozpalic od góry - napisz co z tego wyjdzie. Na mój gust przyczyną dużego spalania może być:

  • kiepskiej jakości opał - rada - kupić miału lub węgla z innego miejsca
  • przenikalność cieplna ścian są zbyt cienkie (możesz sprawdzić otwierając okno i zmierzyć orientacyjnie)
  • budynek jest nowy - wtedy (czytałem na forum) jest sporo większe spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 m i kocioł 17KW nie daje rady utrzymać temp.?Chyba,że ogrzewasz jeszcze jakiś basen?Na mokrych trocinach powinien dać radę,a nie na węglu-tym bardziej,że grzejniki aluminiowe.Po nasypaniu 5 kg węgla powinno byc w 20 min 100 st. na kotle,a nie,że temp. spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.