Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem Dworek Olkusz Mzn 29Kw I Sterownik Tech St-28 Zpid


damianj1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jest to moj pierwszy post na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc.

A mianowicie posiadam piec Dworek Olkusz MZN 29kw ze sterownikiem tech st-28 zPid i dmuchawa WPA117.

Pale drzewem bo mam go troche ale piec nie lapie temperatury zadanej powyzej 50C a do tej 50 to wchodzi ladnie ale po zalaczeniu pompy CO przy 45 stopniach oraz podlogowki przy 42 temperatura zaraz spada i obie pompy sie wylaczaja i tak kilkakrotnie az zlapie te 50. choc do tego czasu drzewa tez trzeba kilka razy dolozyc. dom docieplony okna szczelne powierzchnia podlogowki to jakies 40 metrow kwadratowych, a dom to 180m. co moze byc przyczyna ze piec nie tak jakby nie mial sily mimo tego ze caly czas zasypany do pelna. prpobowalem palic z wylaczonym Pidem ale to juz pochlanial takie ilosci drewna ze masakra, a i tak zadanej 60 nie zlapal. dodam ze to pierwszy sezon grzewczy no i nowy dom, wiec moje doswiadczenia z paleniem w piecu tez sa male. aha zapomnialem dodac ze do co oraz do podlogowki mam dwie pompy. do CO zalacza sie ze sterownika st28 a podlogowka na osobnym.

dodatkowo jeszcze temperatura na sterowniku st28 a na zegarze na piecu znacznie sie roznia tzn. na sterowniku jest 7-8 stopni mniejsza niz na zegarze w piecu.

no nie mam juz sily do tego.

z gory wielkie dzieki panowie za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj mu na sterowniku większą temperaturę o to przekłamanie, czyli 7-8 st. Z reguły (choć są wyjątki) termometr na kotle jest bardziej wiarygodny.

Drewno mokre, czy suche?

Jak mokre, to nie masz czego oczekiwać, bo energia idzie na osuszenie opału, a nie na ogrzewanie.

Druga sprawa to komin. Jaki przekrój, wysokość, z czego zbudowany?

Palisz od góry, czy od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze termometr na piecu pokazuje dobrze choc glowy nie dam uciac. drewno jest w miare suche choc drzewa owocowe zostaly sciete wiosna tego roku. a komin jest wysoki na okolo 8 metrow no i wklad jest tam z tego co pamietam taki ogragly ceramiczny no i przekroj to 200mm. a co do ostatniego pytania to pale od dolu.

a z tym sterownikiem to jest tak ze na zegarze na kotle pokazuje 58 a na sterowniku jest wtedy 50st.

jesli potrzeba to moge wrzucic zdjecia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak wypali sie to co teraz jest to rozpale od gory choc jakos sobie tego niewyobrazam jak to sie ma palic, ale wiadomo, ze czlowiek cale zycie sie uczy. no to czas sie wybrac do kotlowni no i zobaczyc co tam sie dzieje :)

z tym rozpalaniem od gory to zrobic to tak ze na sam dol pieca wlozyc takich grubszych klockow a na sam wierzch dac drobniejszych i upchac to tak zeby nie bylo szczelin mam rozumiec? przepraszam za takie pytania ale czlowiek przeprowadzil sie z bloku gdzie palenie polegalo na przekrecaniu termostatow przy kaloryferach no i bylo cieplo.

Edytowane przez damianj1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego mam piec dworek dolniaka 15-17KW. Ogrzewam powierzchnię 150-160m2 - parter i poddasze, dodatkowo podłogówka w łazience kuchni i wiatrołapie w sumie około 25m2. Po co tobie piec 29kw ?, ja mam 17KW na 160m2 i jeszcze ogrzewa bojler 140litrów. Kiedyś na poczatku paliłem drzewem i miałem podobny problem, drewno się spałało a ciepła mało, po 2 miesiącach przekrój komina z fi-150mm zrobił sie fi 30mm. Myslałem że skonam aby go doczyścić. Teraz piec hula tylko na węglu, temp zadana 60st, a drewna używam tylko na rozpałkę. Komin czyszczę tylko po sezonie w maju lub czerwcu. Spalam w sezonie max do 4 ton węgla. Znajomy ma od nich piec 29KW , ogrzewa nim 280m2 domu i 150m2 warsztatu oraz 200 litrowy zasobnik CW. pOZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.