Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciekawy Jestem Zachowaniem Ogólnie Głowic Termostatycznych


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy jestem zachowaniem ogólnie głowic termo. ponieważ ich nie posiadam wdrążam się w zasadę ich pracy , nie odpowiada mi obecnie że gdy mieszkanie jest nagrzane do 22 st mimo że grzejniki mam poskręcane na zaworach mimo wszystko bije z nich ciepło gorące co powoduje do podwyższenia temp. w domu

chciał bym aby one delikatnie grzały

nie biły takim gorącym !!

dla tego również wcześniej pisałem o zastosowaniu 4 d

chciałbym osiągnąć gdy temper. spadnie w pomieszczeniu zawór puści na większy przepływ dogrzewając pomieszczenie

przy zaworach termo. będzie tak że będą odcięte całkowicie ? aż do momentu gdy temper. spadnie czy będzie praca cyklicznie . ( jak mam to rozumieć , mimo że pomieszczenie nagrzane to co jakiś czas przepływ przez niego jest )??

 

myślałem o tych elektronicznych , ale jakoś mało mnie przekonywały ze względu może na niedokładność pomiaru względem tych cieczowych Danfoss CZY SIĘ MYLĘ czy stanowczo są lepsze od cieczowych , przekonany byłem że głowica termostatyczna odbiera ciepło z otoczenia i nie zasłoniętej przed nim przestrzeni , a odbiera również ciepło z grzejnika który wiadomo ma wyższą temper . więc czy te zastosowanie

http://allegro.pl/gl...2787029467.html

było by odpowiednie bo temper odczytywana jest z adapteru i przesyłana na głowice ???

niz ta głowica

http://allegro.pl/en...2825395640.html

i jak to się ma względem Danfoss

 

poszukuję odpowiedniego rozwiązania :unsure:

 

" Nie chcę może drążyć tematu od podstaw mieszkanie 72m2 + - 2m2 a kociołek według danych od 70- 90m2

+ kotłownia ( piwnica ) 25 m2 i w niej grzejnik tylko sobie pyka min. otwarcie. grawitacja 100%

może temat rzeka , nie mam problemu również przy obecnych ustawieniach z temper na powrocie - 2 / 3 różnicy między zasilaniem zasobnik pomaga a bez różnica 4 / 5 st .

może przewymiarowane grzejniki w jednym pomieszczeniu , ale zdławione przepływy na zasilaniu z kryzowaniem nie kombinowałem grzeją równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie są termostatyczne narazie ustawione na 3 to chyba 21st.W pomieszczeniu mam od 20 do 21st i są lekko ciepłe a jak zaświeci słońce w okna i temp.. pójdzie do np. 23 st to kaloryfery zrobią się letnie albo zupełnie zimne. Czasami nie grzeją nawet parę godzin no a jak słoneczko zniknie to powoli temp.. w domku spada i do akcji wraca kaloryfer.Nawet kiedyś na próbę włączyłem palniki gazowe to kaloryfer zrobił się zimny.Głowica termostatyczna mierzy temp otoczenia czyli powietrza. Te elektroniczne może sa i dobre bo można programować temp. tygodniową i na godziny od-do i szybciej reagują na zmianę temp.otoczenia,ale są drogie i można bez nich też się obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem zachowaniem ogólnie głowic termo. ponieważ ich nie posiadam wdrążam się w zasadę ich pracy , nie odpowiada mi obecnie że gdy mieszkanie jest nagrzane do 22 st mimo że grzejniki mam poskręcane na zaworach mimo wszystko bije z nich ciepło gorące co powoduje do podwyższenia temp. w domu

chciał bym aby one delikatnie grzały

nie biły takim gorącym !!

 

Czyli zawory masz do kitu, ja gdy zakręce to grzejnik zimny. gdy byłem na urlopie to założyłem w dwóch pokojach i jak będę w domu to założe w pozostałych, bez zaworu będzie korytarz i łazienka. Jestem mile zaskoczony z efektu, temp trzymają super jak rano rozpalone to cały grzejnik gorący a następnie tyko górna część. Kupiłem zawory danfoss RAG do grawitacji a głowice zwykłe cieczowe tej samej firmy.nie było czasu poobserwować to nie wiem czy się całkowicie zamykają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie proste tak jak opisali koledzy, jak jest za ciepło, to głowica przymyka/zamyka dopływ do grzejników i odwrotnie.

Czy grzejnik będzie grzał lekko, przyjemnie, czy będzie jak patelnia, ? to już zależy od tylko i wyłącznie (no prawie) o doboru wielkości grzejnika do pomieszczenia.

Jeśli grzejnik będzie przewymiarowany (troszkę) to uzyskasz to o czym piszesz, ciepły (przyjemny) grzejnik i ogrzane odpowiednio (delikatnie) pomieszczenie.

Jeśli grzejnik będzie dobrany na styk to często będzie gorący (temp zbliżona do czynnika w instalacji)

Nie mniej jednak w obu przypadkach wykres temperatury grzejnika będzie przypominał sinusoidę.

 

Dodatkowy wpływ na pracę głowicy ma:

temperatura czynnika,(częstotliwość cyklu otwarty / zamknięty głowicy)

temperatura zewnętrzna (niestety ja będzie -30 to grzejniki będą gorące a powietrze suche)

prędkość przepływu czynnika (częstotliwość cyklu otwarty / zamknięty głowicy)

 

PS osobiście nie wyobrażam sobie instalacji na grzejnikach bez głowic termostatycznych, jak widzę posty typu: "pomocy w doborze ustawień zaworów na grzejnikach"

bo syczą, bo tu za gorąco a tu za zimno, to aż chce mi się napisać "kup sobie głowice i zapomnisz o problemach" tyle że taka odpowiedz jest nie na temat więc się powstrzymuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed 2 tyg.weymieniłem głowice termost.cieczowe na elektroniczne i jak na razie jestem zadowolony.Fakt,że ustawienie temperatury na głowicy a temp.w pomieszczeniu jest bardzo zalezna od miejsca usytuowania ,czy jest odkryta ,we wnęce,czy przysłonięta fiiranką.metodą prób ustawiłem taką jak chcę,Korzyśc w porównaniu z poprzednią jest taka,że nie biegam po pomieszczeniach i nie kręce pokrętlem.Nie mam bufora na cieołą wodę dlatego mam dwa grzejniki,które grzeją na max.Ważne przy zakupie głowic ile mają cykli -grzanie-oszczedzanie w sklepie 'conrada'zakupiłem taką za 125 zł i ta ma tylko 2 dla mnie to za mało,dokupiłem pozostałe te za 69.90 i te mają 3 cykle i dodatkowo baterie dołączone do zestawu.Różnicy w działaniu nie zauwazyłem załączone adaptery w obu takie same być może tac droższa z napisem honeywell bedzie trwalsza czas pokaże.Obecnie gdybym miał je kupowac wybrałbym te tańsze poniewaz za cenę 1 mam prawie 2 szt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.