Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima Komfort Plus- Miał+Węgiel Orzech


Lumidi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo proszę o radę odnośnie palenia w tym piecu. Palę w nim już trzeci sezon. Najpierw paliłam węglem (mega zadymienie), później miałem (tak strzelalo w piecu, że popękały mi ściany) a teraz palę w nim drewnem i węglem orzechem ale mam tonę miału z zeszłego roku i zastanawiam się czy mogę mieszać węgiel z miałem bo paląc samym orzechem zużycie węgla jest ogromne.

 

Proszę bardzo o pomoc

 

Z góry dziekuję,

Lumidi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo proszę o radę odnośnie palenia w tym piecu. Palę w nim już trzeci sezon. Najpierw paliłam węglem (mega zadymienie), później miałem (tak strzelalo w piecu, że popękały mi ściany)

 

Proszę bardzo o pomoc

 

Z góry dziekuję,

Lumidi :D

 

Witam

że popękały mi ściany) :blink: :o

można palić tak i z pewnością ściany nie popękają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam z PID. Czyli mam wymieszać np: wiadro węgla z 1/3 wiadra miału ?? Jak to wymieszać? Zasypać węglem a na wierzch miałem czy zrobić mieszankę przed wrzuceniem do pieca? Przepraszam za bezsensowne pytania ale dla mnie kobiety, palenie w piecu to nowość :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Bardzo proszę o radę odnośnie palenia w tym piecu. Palę w nim już trzeci sezon. Najpierw paliłam węglem (mega zadymienie), później miałem (tak strzelalo w piecu, że popękały mi ściany) a teraz palę w nim drewnem i węglem orzechem ale mam tonę miału z zeszłego roku i zastanawiam się czy mogę mieszać węgiel z miałem bo paląc samym orzechem zużycie węgla jest ogromne.

 

Proszę bardzo o pomoc

 

Z góry dziekuję,

Lumidi :D

 

Palę w piecu Defro Optima Komfort Plus 15 z sterownikiem st28 z pid

piec zasypuje miałem węglowym ok 22kg podpalam od góry i na tym kończy się obsługa przy piecu na ok. 14 godzin. zbytnio dużo nie zmieniałem z ustawień fabrycznych, poza tym ze wykonałem wskaźnik poziomu wychylenia klapki w wentylatorze co pozwoliło mi wyregulować dźwignię z obciążnikami przy dmuchawie tak aby zaczęła się uchylać przy 17% pracy wentylatora.

Strzelanie w piecu jest wynikiem zanikaniem ognia, po osiągnieciu temp. zadanej zatrzymuje- zwalnia wentylator w komorze spalania wytwarza się gaz - spadek temp. na piecu, ponownie uruchamia się wentylator, roznieca sie płomień i następuje podpalenie gazu i eksplozja. Myślę że masz za długie przerwy między przedmuchami i można tez zwiększyć czas przedmuchów, te czasy ustawia się w opcjach INSTARATORA

 

Nagrałem krótki filmik przedstawiający mój piec jak pali się w nim ?

 

Pozdrawiam

olek56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.