Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Na Wylocie Z Pieca


dsz1985

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam problem ze spalaniem tzn. przy niskich temperaturach na czujniku w czopuchu piec nie dochodzi do temp. zadanej. (wentylator zakres 90-120)

 

dzisiaj ustawilem wentyaltor na 140 przy 250 mozliwych.

temperatura zaczyna sie stablizowac a piec zaczyna dochodzic do danej temperatury duzo szybciej. natomiast mankament to temperatura spalin 220-250 stopni!

 

dom ponad 300 m. moje ustawienia aktualne to podawanie 5 s przerwa 13 sekund co w/g tabelki odpowiada 30 kw !! kociol ma moc 35 kw.

poprzednio mialem kociol 40 kw zebca - gdzie max na piecu mialem 55 stopni przy -20 mrozu i w domu bylo bardzo cieplo ! dodam rowniez ze wtedy nie mialem na zadnym grzejniku termostatu.

teraz do tego zamontowalem termostaty zeby ograniczych przegrzewanie pomieszczen.

wiekszosci jest ustawione na 3. i w 2 pokojach na 4.

 

i teraz juz jestem w kropce bo nie wiem czy moj piec nie jest czasem za maly ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam problem ze spalaniem tzn. przy niskich temperaturach na czujniku w czopuchu piec nie dochodzi do temp. zadanej. (wentylator zakres 90-120)

 

dzisiaj ustawilem wentyaltor na 140 przy 250 mozliwych.

temperatura zaczyna sie stablizowac a piec zaczyna dochodzic do danej temperatury duzo szybciej. natomiast mankament to temperatura spalin 220-250 stopni!

Witam,

W takim kotle nie ustawia się w ten sposób wentylatora, tylko trzeba go ustawić tak, żeby spalanie przy ustawionej mocy było jak najlepsze (zazwyczaj przekłada się to na najwyższą temp. w czopuchu dla danej mocy).

Czyli najpierw wybierasz moc (proponuję na razie ustawić 20 kW) a potem dostosowujesz wentylator, żeby się optymalnie spalało (najlepszy popiół, płomień itp).

Jak za wysoka temp. spalin się ustawi, to znaczy, że konstrukcja wymiennika jest wadliwa i trzeba poprawiać na różne sposoby.

 

Jeśli nie masz termostatu pokojowego, to ustawienia pompy są nieistotne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spalin (moc min. - moc maks.) °C 100÷220 w/g instrukcji.

na noc zwiekszylem przerwe czasu przerwy z 13 na 15 i rano bylo juz chlodniej w domu. kopczyk byl duzo mniejszy. takze ustawilem spowrotem na 13 przerwe.

da sie wogole zmienic czas podawania ?? bo u mnie jest 5 sekund i nie moge tego zwiekszyc nie wiem dlaczego !!. temp. ogrzewania - wegiel/ekogroszek - klimosz 35 kw - 5 sek to min niby skala na wyswietlaczu jest ale nie da rady jej ruszyc.

 

jaka powinna byc wysokosc kopca z weglem ?? i temp slimaka ?? (wegiel dobrej jakosci i suchy)

 

Kotły Klimosz: Moc do 35kW eko-groszek

Podawanie 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5

Przerwa 60 45 37 32 27 24 21 19 17 15 13 12 11

Moc [kW] 8 11 13 15 17 19 21 23 25 28 30 32 35

 

to jest tabelka z instrukcji

 

http://klimosz.pl/tl...uo_multiduo.pdf ulotka inf

 

WENTYLATOR MAM NA 120 NIE 140 JAK JUZ PISALEM.

takze sory za blad. fabrycznie ustawiony na 90

Edytowane przez dsz1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są orientacyjne dane, bo moc zależy w takim wypadku od rodzaju paliwa.

Czas podawania stały, moc orientacyjną ustawiasz czasem przerwy wg tabelki a powietrze dostrajasz do paliwa właśnie - tak, żeby się odpowiednio wypalało (kopczyk, popiół odpowiednie).

 

Jak palisz z przerwami, to potrzebna jest większa moc niż jak bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.