Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik Regulus Z Redukcja 3/4'' Na 1/2''


stefansky5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastawnawiam się nad kupnem miarkownika do mojego kotła, niestety mam podłączenie na 1/2''. W zasadzie wszystkie miarkowniki jakie znalazłem w internecie posiadają gwint 3/4''. Czy poprzez zastosowanie redukcji 3/4'' na 1/2'' taki miarkownik bedzie działał prawidłowo bez żadnego przekłamania? Czy ktoś posiada taką kombinacje?

Chcę także zastosować pewną konstrukcje bo króciec do podłączenia znajduje się z tyłu kotła.

Pozdrawiam!

Przedstawiam zdjęcie jak chcę to zrobić.

post-44332-0-96362600-1354784829_thumb.jpg

Redukcja 3/4'' na 1/2''

post-44332-0-45198900-1354785048_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą radą jest rada kol łysy po co kombinować. kapilara miarkownika musi być zanurzona płaszczu kotła a na redukcjach niema przepływu i zawsze będzie przekłamywać a lekkie przekłamanie w odczycie może skutkować dość dużymi niedokładnościami w regulacji powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dokładność regulacji miarkownika, mam termometr w sypialni i podgląd na temperaturę na kotle.

Przez cały cykl palenia jest temperatura stabilna.

Ale potrafi czasem skoczyć z 65* na 80*

Więc lepiej kupić bezpośrednio montowany do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przekłamywaniem nie powinno być problemu. Sam mam miarkownik zamontowany wprawdzie nie na redukcji tylko na trójniku i działa precyzyjnie. Gorzej właśnie z mogącym zbierać się tam powietrzem. Ja mam łatwiejszą sprawę, bo w trójnik mam wkręcony z boku zawór bezpieczeństwa. Co jakiś czas go sobie sprawdzam upuszczając jednocześnie zgromadzone tam powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie rozumiem dlaczego tylko standardem jest podłaczenie na 3/4'', na allegro można znaleźć miarkownik 1/2'' ale właśnie z taką długą przejściówka co odpada. Czekam na odpowiedź ze sklepu w Koscierzynie. Może im się uda zamówić dla mnie esbe bez redukcji. Ale też skontaktuje się z afriso.pl zobaczymy czy maja taki na stanie. WojtB dzieki za namiary na sklep.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z tego co widzę, przyłącze 1/2'' miały miarkowniki ESBE z serii ATA 102. Te nowsze z ATA 200 mają już tylko 3/4'' i 1''.

 

http://www.esbe.pl/p...ty/?prodid=4552

 

Niedawno jeszcze w sprzedaży były jeszcze miarkowniki 1/2'' produkcji polskiej formy BETA KONSTAL, ale teraz już też nie są dostępne. To faktycznie ciekawe, dlaczego nie robią tych z mniejszymi króćcami. Może jednak jeszcze uda Ci się złapać jakiś egzemplarz. Ten ESBE 1/2'' wciąż jest dostępny w sklepie, do którego odnośnik podał lysy1l:

 

http://www.skleparmatura.pl/esbe/akcesoria/17633.html

 

Zresztą gdyby się nie udało, możesz jeszcze kupić miarkownik elektroniczny UNISTER (podłączenie na zasadzie czujnika) albo Regulus RT3E 3/4'', który może współpracować z termostatem pokojowym. W takim przypadku większe znaczenie ma temperatura pokojowa, która ma wpływ na położenie klapki. A dopiero bez prądu działa jak zwykły miarkownik. W takim przypadku ta przedłóżka 1/2'' nie będzie już miała takiego znaczenia, nawet jak z nią przekłamuje, bo częściej regulator będzie pracował z prądem niż bez.

 

http://www.domer.pl/...egulus-3-4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeżam temat po zakupie miarkownika

w kotle mufka na 1/2"....... musiałem dać nypel redukcyjny 1/2x/3/4" potem trójnik 3/4" z boku podłączyłem odpowietrznik automatyczny a z góry wkręciłem swojego pierwszego Regulusa i są duże przekłamania co do temperatury na kotle jak spuszczę trochę wody przez odpowietrznik to trójnik momentalnie robi się gorący... może jakieś porady? na pewno niejeden z kolegów miał ten sam problem....

może nie przejmować się tą różnicą i wysterować biorąc poprawkę na różnicę temperatur?

-moja kobita chodzi za mną z wentylatorem i puka się w czoło co ja zrobiłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastawnawiam się nad kupnem miarkownika do mojego kotła, niestety mam podłączenie na 1/2''. W zasadzie wszystkie miarkowniki jakie znalazłem w internecie posiadają gwint 3/4''. Czy poprzez zastosowanie redukcji 3/4'' na 1/2'' taki miarkownik bedzie działał prawidłowo bez żadnego przekłamania? Czy ktoś posiada taką kombinacje?

Chcę także zastosować pewną konstrukcje bo króciec do podłączenia znajduje się z tyłu kotła.

Pozdrawiam!

Przedstawiam zdjęcie jak chcę to zrobić.

post-44332-0-96362600-1354784829_thumb.jpg

Redukcja 3/4'' na 1/2''

post-44332-0-45198900-1354785048_thumb.jpeg

no będzie ciężko bo kapilara pomiarowa jest grubsza niż 1/2 i nie wejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat po zakupie miarkownika

w kotle mufka na 1/2"....... musiałem dać nypel redukcyjny 1/2x/3/4" potem trójnik 3/4" z boku podłączyłem odpowietrznik automatyczny a z góry wkręciłem swojego pierwszego Regulusa i są duże przekłamania co do temperatury na kotle jak spuszczę trochę wody przez odpowietrznik to trójnik momentalnie robi się gorący... może jakieś porady? na pewno niejeden z kolegów miał ten sam problem....

może nie przejmować się tą różnicą i wysterować biorąc poprawkę na różnicę temperatur?

-moja kobita chodzi za mną z wentylatorem i puka się w czoło co ja zrobiłem..

jam mam tak u teścia, nie chciało mi się wspawywać nowej mufki 3/4 to zrobiłem podobnie jak ty. miarkownik ustawiony na 60 a na kotle jest 70 i dopiero jak ciepło przejdzie przez trójnik to klapka się zamyka lub jak odkręcę odpowietrznik. nie podoba mi sie to ale teściu zadowolony bo przedtem nie było żadnego sterowania :D i często gęstą 100 tka była na kotle.

post-36363-0-09940900-1379884052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i pewniej jest zastosować miarkownik z gwintem 1/2" :) po co wyważać otwarte drzwi http://www.domer.pl/...egulus-1-2.html im dalej czujnik jest od wody kotłowej tym większe przekłamanie , ale z doświadczenia wiem że wszystkie miarkowniki w jakimś tam stopniu przekłamują nawet te drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, pewnie że prościej ale termometr też musi gdzieś być a teściu nie za bardzo chciał bym się z spawarką do tego zabytkowego/ponad 20 lat/ kotła dobierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak chyba zrobię bo zanim sygnał dotrze do miarkownika to i z 15st ponad zadaną się robi , pózniej to się w miare stabilizuje ale jest z byt długa zwłoka i nie jest to zbyt komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi Przemysław- pozdrawiam...

przyjrzyj się temu zdjęciu co dałeś linka... na miarkowniku jest przejściówka 1/2na 3/4" nakręcona... tak szukałem miarkownika na 1/2" jakoś nie znalazłem kiedyś podobno ESBE robiło taki ale już nikt chyba nie produkuje na 1/2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki faktycznie tak chyba będzie najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie sam zamieszczam zdjęcia może komuś się przyda...

Firma ESBE już nie produkuje miarkowników na 1/2" to co jest to pewnie ostatnie sztuki z poprzedniej produkcji

Ta redukcja - przedłużka z 1/2na 3/4 to se można nie powiem gdzie wsadzić: raz że będzie się zapowietrzać a dwa średnica rurki na 3/4 to też nie najlepiej się sprawdzi..

rozwiązanie to nypel redukcyjny z 1/2"x1" trójnik 1" kolanko 1"(z odpowietrznikiem automatycznym) a sam miarkownik wkręcony przez redukcję z 1" na 3/4"- tak jest więcej wody między ściankami trójnika a elementem mosiężnym miarkownika i woda ma ułatwioną cyrkulację..

Na zdjęciu również mój patent- regulowana przeciwwaga (zajmuje mniej miejsca niż jakieś śruby i przeciwwagi)

post-42158-0-02803400-1380209139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.