Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Jest Eko-Groszek?


marekoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam następujący problem. Kupiłem workowany eko-groszek Jaret Plus (6 - 25 mm). Przez ostatnie 2 miesiące piec pracował bez problemów. Po czym ostatnio notorycznie zaczeła się łamać zawleczka. Piec wyczyściłem. Znów zawleczka poszła. Przyjrzałem się więc paliwu. Znalazłem w nim kawałki węgla które faktycznie na szerokości ma nie więcej niż 25 mm, ale długość to już nawet 60 mm. co pokazuje zdjęcie. Czy to jest jeszcze ekogroszek? Czy powinienem zareklamować paliwo? Moim zdaniem to paliwo to nie spełnia norm. Ale wolałbym się upewnić zanim pójdę do dostawcy u bardziej doświadczonych użytkowników.

 

Dzięki za pomoc.

post-46273-0-54652700-1354389920_thumb.jpg

post-46273-0-69904000-1354389935_thumb.jpg

Edytowane przez marekoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić czy nadaje się to reklamacji (na chłopski rozum tak - uziarnienie to uziarnienie). Jednak wg mnie takie kawałki raczej nie powinny być powodem zrywania zawleczki (powinny się spokojnie zmielić). Być może trafił się jakiś tej wielkości kamień. Ew. wyrobiło się coś w podajniku.

 

Natomiast u mnie kiedyś też zawleczka się stosunkowo często zrywała (ogólnie miało to miejsce 3 czy 4 razy w odstępie kilku minut, zauważyłem, że powodem było to, że źle ją zakładałem (tzn to "przecięcie" było w nieodpowiedni sposób ustawione - patrząc na oś ślimaka od przodu wkładałem ją tak, że widziałem tę przerwę, przestało się zrywać jak przekręciłem zawleczkę o 90 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret Plus, to oficjalnie paliwo kwalifikowane o uziarnieniu minimalnym 5mm, a maksymalnym 25mm, a kawałki o wymiarach 60mm to wymiar orzecha. Taki wymiar absolutnie nie ma prawa się tam znaleźć, nawet ze względu na to, że Jaret Plus jest produkowany z Jaretu i groszku (jakiego, tego nie wiadomo).

Co prawda certyfikat kwalifikacyjny nic nie mówi o uziarnieniu, natomiast mówi o nim oficjalna oferta PKW SA deklarując je jako 5-25mm.

Najciekawsze jet to, że Jaret Plus produkują tzw. Autoryzowani Producenci pod nadzorem jakościowym PKW SA i prawdopodobnie domieszka groszku nie pochodzi z węgla ZG Sobieski i ZG Janina, o czym może świadczyć deklarowana kaloryczność powyżej 25 Mj/kg. Moim zdaniem węgiel do reklamacji.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam następujący problem. Kupiłem workowany eko-groszek Jaret Plus (6 - 25 mm). Przez ostatnie 2 miesiące piec pracował bez problemów. Po czym ostatnio notorycznie zaczeła się łamać zawleczka. Piec wyczyściłem. Znów zawleczka poszła. Przyjrzałem się więc paliwu. Znalazłem w nim kawałki węgla które faktycznie na szerokości ma nie więcej niż 25 mm, ale długość to już nawet 60 mm. co pokazuje zdjęcie. Czy to jest jeszcze ekogroszek? Czy powinienem zareklamować paliwo? Moim zdaniem to paliwo to nie spełnia norm. Ale wolałbym się upewnić zanim pójdę do dostawcy u bardziej doświadczonych użytkowników.

 

Dzięki za pomoc.

niestety ani eko (bo żaden wegiel nigdy eko nie będzie) ani groszek do palenia w palniku z podajnikiem to to nie jest czy mozna reklamować to chyba nie bardzo bo na worku nie dojżałem nigdzie granulacji napisanej ,a nazwa eko groszek moze być jako nazwa handlowa i wątpie w powodzenie reklamacji ,a do palnika kupuję sie poprostu granulacje orzecha ,grochu , do 25mm i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego automatyk, kaloryczności też na tym worku nie zauważyłem, a ta już jest wymagana do uzyskania świadectwa. Co do granulacji, to moim zdaniem wyraźnie jest podana na stronie internetowej PKW SA i nie wiem, czy według prawa nie jest uznawane to za ofertę z pełnymi tego konsekwencjami.

Poza tym, nie rozmawiamy tu o jakimś ogólnie pojętym eko groszku z hałdy, a o konkretnym produkcie o handlowej nazwie Jaret Plus, który powinien posiadać konkretne, charakteryzujące go parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten "eko-groszek" nie podoba, choć nie jestem przekonany, że to on jest przyczyną zrywania zawleczek.

Myślę, że maila do producenta (kopia do jakiegoś urzędu odpowiedniego) z żądaniem wyjaśnienia wartało by napisać.

Jednak obawiam się, że nawet w przypadku stwierdzenia, że jest on nieodpowiedni, kolega uzyska co najwyżej możliwość zwrotu towaru za te same pieniądze. I koniec końców to on dostanie po d..ie.

Jednak jak się to sprawdzi i rzeczywiście będzie źle, to producent będzie miał inne problemy związane z negatywną opinią na razie na tym forum, ale kropla drąży skałe...

To z kolei (jeśli o tym wiedział będzie zawczasu) może skłonić go do potraktowania kolegi trochę grzeczniej i dania mu jakiejś bonifikaty, nagrody ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.