Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zacięta Szuflada Sas Eco


mass143

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z szufladą w piecu SAS Eco. Coś weszło przed szufladę i zatrzymała się. Gdy włącze piec, silnik buczy i próbuje dokończyć proces "zamykania" szuflady. W tej pozycji za cholerę nie mogę wyciągnąć tego co tam siedzi, chyba jakiś drut :/ W jaki sposób mogę cofnąć szufladę, co zrobić żeby silnik ruszył odrobinę do tyłu? Nie chcę tego rozkręcać bo już pewnie nie złożę. Potrzebuję pilnej pomocy!

 

Edit: wyciągnąłem cały podajnik miału i mam powód... drut 6-8mm wcięty pionowo przez szufladę. Nie da się tego nawet ruszyć tak mocno siedzi:/ Odkręce chyba te ramiona od silnika żeby luzem poszedł do przodu, dokręcę i wtedy może się cofnie.

Edytowane przez mass143
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę albo już mi mózg nie domaga albo znikła opcja "edytuj". Problem rozwiązany, jednak nigdy więcej nie kupię miału. Przynajmniej raz na dwa tygodnie zacina się podajnik, a raczej szuflada działa ale nic nie przesuwa, wydaje mi się, że po prostu nic przed nią nie wpada, teraz trochę powiększyłem jej ruch do tyłu, ponadto z 24h palenia mam dwa 25kg wiadra popiołu!! na szczęście zostało tylko około 500kg tego opału. Nie tak sobie wyobrażałem to:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szuflada Ci czasami nie podaje bo prawdopodobnie masz niezbyt suchy miał i jest pewnie wątpliwej jakości skoro po 24 godz. masz dwa 25kg wiadra popiołu, Paliłem w zeszłym roku miałem przez pierwszy miesiąc użytkowania ECO 23kW i nie było tak źle, ja wyrzucałem pełna szufladę po dwóch dniach a spalał mi jakieś 35 kg/dobę i była to odsiewka z węgla rosyjskiego. Trzeba chociaż raz dziennie grzebnąć w zasobniku i po problemie, wtedy się nie zawiesza. A sam zasobnik też swoją drogą jest trochę kiepsko przemyślany, jest niski, długi i za płaski w tylnej części i nawet ekogroszek trzeba przegarniać żeby zasyp opału zszedł do końca. Dla potwierdzenia tego o czym piszę załączam fotke

post-33191-0-19532800-1354456700_thumb.jpg

Tak wygląda zasobnik z którego zeszło jakieś 22 kg ekogroszku, zsypuje się przy przedniej ściance, tył jest praktycznie nieruszony.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz jakies druty w miale to albo wina skladu albo twoja moze nabrales przypadkiem z ziemi, ja tak mam nawet z groszkiem przez przypadek z mojej winy znalazlo sie troche gwozdzi w nim i teraz blokuje. Moj patent na to to zasypuje tylko pol podajnika lepiej zawsze tylko pol wyjac niz caly :). Jak bedziesz mial pusty zasobnik to sprawdz sobie czy w momencie rozkrecania tych srob od silnika niepoprzestawiales sobie otworu jak ise odmyka. Najlepiej jak bedzie mial ok 4,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"mass143

Napisano 01 grudzień 2012 - 07:02

Kurczę albo już mi mózg nie domaga albo znikła opcja "edytuj". Problem rozwiązany, jednak nigdy więcej nie kupię miału. Przynajmniej raz na dwa tygodnie zacina się podajnik, a raczej szuflada działa ale nic nie przesuwa, wydaje mi się, że po prostu nic przed nią nie wpada, teraz trochę powiększyłem jej ruch do tyłu, ponadto z 24h palenia mam dwa 25kg wiadra popiołu!! na szczęście zostało tylko około 500kg tego opału. Nie tak sobie wyobrażałem to:P"

W zupełności się zgadzam - przede wszystkim masz sam muł syfiasty (dlatego 2 wiadra 25kg popiołu) a że nie chce przesuwać to najczęściej gdy mokry wsad. Po wypaleniu (przesunięciu na palenisko) nad tłoczyskiem robi się pustka i trzeba najlepiej jakimś hakiem poruszać (ja tak robiłem gdy wsypałem za mokre) i przez parę godzin na pewno spokój. Ale to wkurzające i najlepiej nie zasypywać mokrego opału. No chyba że wina leży po stronie opału (kawałki drewna, węgla, inne odpady, pręty, kamienie itp.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawiesza sie bo jest mokry,a producent wyraznie pisze Tylko suchy opal ,nawet naklejka jest na wieczk od zasobnika.

U mnie po 24h. palenia ,nie ma całej szuflady popiołu.(mass143 - masz kiepski towar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.