Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Ogrzewaniem


wojtek78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników, jestem nowy i mam zapytanie w sprawie ogrzewania, ciągle są problemy , miałem już 5 fachowców i każdy mówi co innego bądz to samo, kiedyś miałem piec na suchą destylacje drewna z pompką do wody i zaworem z 4 ,wejsciami instalacja domowa jest stara zmienione tylko grzejniki na purmo , piec został zdemontowany i założony piec na wszystko produkcji Zielke 25kw, miało być lepiej a jest beznadziejnie, słabo grzeje, trzeba ciągle mieć klapę otwartą na dole i na piecu 40stopni, przy montażu tego pieca został ten zawór 4-drożny , komin ma dobry wymiar taki jak był określony z instrukcji, czy ta instalacja jest poprawnie zrobiona czy coś trzeba poprawić ominąć

post-46195-0-10844700-1354115679_thumb.jpg

prosiłbym o poradę

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zamiast zaworu różnicowego jest zwykły

2. nie ma zaworu zwrotnego za pompą

3 boiler miał by być wpięty przed zawór 4d

4 mieszacz całkiem otwarty (chyba że źle widzę ) ustaw go na połowę

przy jakiej temperaturze załącza sie pompa ustaw na 50 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak niebardzo się znam , proszę napisz jaki to musi być zawór, jakieś zdjęcie lub link,

zawór zwrotny też niewiem

bojler wpięty gdzie indziej ?

zawór co miesza tak na ful przy polowie temperatura mocno rosnie w okolice 100 , i odrazu bledną grzejniki

może byś mi narysował jak ma to być podłączone , a czy zawór ten jest tam potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak niebardzo się znam , proszę napisz jaki to musi być zawór, jakieś zdjęcie lub link,

zawór zwrotny też niewiem

bojler wpięty gdzie indziej ?

zawór co miesza tak na ful przy polowie temperatura mocno rosnie w okolice 100 , i odrazu bledną grzejniki

może byś mi narysował jak ma to być podłączone , a czy zawór ten jest tam potrzebny?

 

Witam

zasobnik ( bojler ) powinien być podłączony mniej więcej tu przed zaworem 4 d aby móc go nagrzać do wyższej temp. ( jaka jest obecna temp.) nie było by obecnych objaw chwilowe ciepło płynie na grzejniki , i również bojler .

NN.jpg?gl=PL

tak wygląda zawór zwrotny

bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg?gl=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zasobnik ( bojler ) powinien być podłączony mniej więcej tu przed zaworem 4 d aby móc go nagrzać do wyższej temp. ( jaka jest obecna temp.) nie było by obecnych objaw chwilowe ciepło płynie na grzejniki , i również bojler .

NN.jpg?gl=PL

tak wygląda zawór zwrotny

bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg?gl=PL

 

w tym miejscu ma być zawór różnicowypost-44409-0-93374000-1354125837_thumb.jpg

 

a ten który ty masz na rysunku ma być zaraz za pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest tam zawór taki chyba kulowy jest rączka jest on zamknięty, a pompa się włącza jak jest około 35-40stopni

zbiornik wyrównawczy jest na 2 pietrze domu nad grzejnikiem pod sufitem prawie, i własnie powinien być jakis zaworek na wyjsciu z pieca (otwierający wode w razie co)?

zróbcie mi jeszcze strzałki gdzie ma byc ten róznicowy a gdzie zwrotny lub prosto narysować jak ma być od pieca a te wykrętasy co mam bym wymontował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest tam zawór taki chyba kulowy jest rączka jest on zamknięty, a pompa się włącza jak jest około 35-40stopni

zbiornik wyrównawczy jest na 2 pietrze domu nad grzejnikiem pod sufitem prawie, i własnie powinien być jakis zaworek na wyjsciu z pieca (otwierający wode w razie co)?

zróbcie mi jeszcze strzałki gdzie ma byc ten róznicowy a gdzie zwrotny lub prosto narysować jak ma być od pieca a te wykrętasy co mam bym wymontował

Zawór różnicowy powinien być tu gdzie wstawiłem w zamian tego kulowego o którym pisałem

w pierwszej kolejności wymień kulowy na różnicowy ,

NN.jpg?gl=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł powinien pracować na temperaturze ok 50 st

ten zawór 4d masz po to by do kotła nie wracała woda zimna z układu tylko pod mieszana by kocioł nie cierpiał

ustaw na sterowniku by pompa załączała sie przy 50 stopniach grzejniki bedą zimne do puki kocioł nie nagrzeje wody w układzie

chyba że masz za mały kocioł do twojej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołacze zdj, post-46195-0-34396600-1354129009_thumb.jpgpost-46195-0-85913400-1354129027_thumb.jpg

jeśli chodzi o to naczynko to tak szła pierwotnie rurka na strych ale z tego kiedyś zrezygnowaliśmy i na tej rurce co szła do strychu zamontowałem ten zbiorniczek , zdaje egzamin jak np. dolewan wody do układu to górą wylatuje węzem do wiadra, a jesli chodzi o zrobienie rurki od zbiorniczka do kotłowni jest raczej niewykonalne, bo łazienka jest z drugiej strony niz kotłownia i niema możliwości puszczenia rurki,

jesli chodzi o kocioł to on ma 25 kw stary na holtz gas co był tez mial 25kw i taki kupiliśmy, to na 200metrów powierzchni ponoć , niewiem zrobię jak piszecie o tych zaworach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa i jeszcze zapytam odnośnie tego zaworu 4 , jak zmiejszalem na pol to temperatura rosła na piecu a grzejniki robily sie zimnie , czy po wstawkach tych zaworów co piszecie będzie lepiej git, i temperatura bedzie dobra i czy bedzie wiecej temp. na piecu?

MOŻE LEPIEJ ZACZĄĆ OD SPRAWDZENIA jakie są objawy obecne co nie oznacza że nie będzie potrzeba zmiany, jeśli posiadasz zawór odcinający aby zakręcić bojler to go zakręć , a 4D zostaw odkręcony napełnij całą instalację wodą rozpal w piecu i odpowietrz , sprawdź co będzie ? jeśli sytuacja się nie poprawi następnie przygotuj się do modernizacji

prawidłowego podłączenia naczynia wzbiorczego z zachowaniem odpowiedniej średnicy rur i dobraniem odpowiedniego naczynia itd.

z pewnością instalator sobie z tym poradzi .

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołacze zdj, post-46195-0-34396600-1354129009_thumb.jpgpost-46195-0-85913400-1354129027_thumb.jpg

, niewiem zrobię jak piszecie o tych zaworach

w obecnej sytuacji nie zaprzątał bym sobie głowy tymi zaworami ich zadaniem jest nie cofanie się wody z powrotem do pieca , lub nie podkradania już nagrzanej wody z wężownicy zasobnika (bojlera) do układu c.o.

w pierwszej kolejności zajmij się montażem Z.R. i wywaleniem obecnego kulowego i następnego który znajduje się na nitce dopływu do naczynia wzbiorczego nie może być tam żadnego zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mały test , przekrecilem zawór na pół czyli 5 czy mam zakrecony bojler czy nie jest tak samo temperatura rośnie na piecu mialem troche wegla rzucone było 55stopni jak przekrecilem zawór to rosło jak przekroczyło 85stopni a rosło by dalej to szybko przekreciłem na 10 czyli zawór pełno otwarty i rura jak mowilem co zasila grzejniki zrobiła się letnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekrecilem zawór na pół czyli 5 (...)

szybko przekreciłem na 10 czyli zawór pełno otwarty

Może spróbuj skorzystać z "numerów" 6, 7, 8 i 9.

Jak kocioł dobije 55, ustaw 9, zostaw na godzinę i obserwuj. Powinieneś mieć tormometr za pompą, a nie macać rurę.

Zawór rożnicowy nic nie zmieni a szans na grawitację nie widzę.

Zawór zwrotny przy jednej pompie też zbędny.

Gdybyś przepiął boiler przed 4d, to druga pompa potrzebna i wtedy ZZ musi mieć.

4d nie pełni funkcji ochrony powrotu bo jest za mały i bez pompy kotłowej sobie nie poradzi. Może jedynie mieszać na układ.

Naczynie jest wpięte tragicznie! Zawór bezpieczeństwa konieczny.

 

4d nie jest do kręcenia w tak dużych zakresach na raz. Z umiarem i stopniowo, a sytuację opanujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.