Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Pomoc W Wyborze Kotła Z Podajnikiem Moc Ok. 50 Kw


reset

Rekomendowane odpowiedzi

rbr ekouniwersal 35kw ma poprawną budowę dtr znalazłem tu minertu.eu/kategoria,1/KOT%C5%81Y%20CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po obejrzeniu dokładnej budowy pieca witkowskiego stwierdzam ze posiada deflektor ( wymieniany co 3 lata) jest to cześć zużywająca się koszt 1000 zł wiec podziękuje panu Witkowskiemu. Obejrze w takim razie KTM 45

Wielka pomyłka na stronie witkowskiego cena za deflektor to 999zl , wiec to bzdura jakaś koszt 50 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakres 9-40kw

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego ktm nie mogę coś przekroju ani dtr znaleźć może ktoś ma i udostępni?

 

pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem przeglądając parametry pieców, że każdy piec o tej samej mocy zakładany jest dla różnej powierzchni ogrzewanej np. witkowski dopiero o mocy 50 kW ogrzeje 300-400 m? skąd oni to wzięli? trochę się obawiam jak wezme piec 38 kW i tutaj ogrzeje 200-300 m (według witkowskiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tego ludzie panikują i biorą dużo za duże kotły, któryś z forumowiczów 17tką ogrzewa 320m jeśli dobrze pamiętam a ten sam kocioł jest dedykowany do mojego metrażu (105m) jeśli to ja bym wybierał do twojego budynku to brałbym tego rbr ekouniwersal 35kw (9-40) lub podobny konstrukcją dlatego że w tym kotle jest miejsce na dopalenie płomienia jednocześnie komora płomienia tworzy dzwon dzięki temu ciepło nie ucieka od razu kanałami konwekcyjnymi do komina co jest szczególnie istotne na małych mocach, a jeśli będzie naprawdę zimno to na pewno znajdzie się gdzieś jakiś grzejnik elektryczny który można podłączyć i dobić z temperaturą w pomieszczeniu np sklepie

 

pozdrawiam RedEd

 

ps a czy są przewidziane rolety na okna szczególnie na te sklepowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeszcze zaproponujecie jakieś piece? proszę o pomoc

jak już będziesz wiedział jakie potrzeby ma Twój dom to może się odezwę. na razie gdybasz i skaczesz z kwiatka na kwiatek.

policz OZC i wybierz zgodnie z jego wynikiem

 

zauważyłem przeglądając parametry pieców, że każdy piec o tej samej mocy zakładany jest dla różnej powierzchni ogrzewanej np. witkowski dopiero o mocy 50 kW ogrzeje 300-400 m? skąd oni to wzięli? trochę się obawiam jak wezme piec 38 kW i tutaj ogrzeje 200-300 m (według witkowskiego)

bo to są sugestie z innej epoki.

jeśli np potrzebujesz na każdy metr powierzchni domu 100W(budynek bez izolacji wentylacja grawitacyjna stare okna np) to na 100m potrzebujesz tych watów 10 000=10KW to jest matematyka więc dla 500m potrzebujesz 50KW

jak witkowski pisze że możesz ogrzać tylko 300 to albo ma kotły do .... albo nie potrafi liczyć.

właściwie to potrafi - tylko liczy swoją kasę którą zdziera z użytkownika który czytając te bzdety kupuje kocioł 50KW za 15tys zamiast potrzebnego 35KW za 9tys

 

Jednak po obejrzeniu dokładnej budowy pieca witkowskiego stwierdzam ze posiada deflektor ( wymieniany co 3 lata) jest to cześć zużywająca się koszt 1000 zł wiec podziękuje panu Witkowskiemu. Obejrze w takim razie KTM 45

większość kotłów posiada różnej budowy deflektory

koszt standardowego do kotła o mocy 35KW to jakieś 90zł

widać że nawet nie czytają co na swojej stronie za głupoty mają popisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timon na tobie zawsze można polegać ja go marchewką a ty bacikiem :D , a @reset niech się za liczenie bierze albo zapłaci za audyt to na pewno się nie zmarnuje, a może będzie wielkie OOOO i już wiadomo co kupić

 

pozdrawiam i idę zobaczyć jak się pali dziś wreszcie "-" RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dobrze choć że chce podajnik a nie górniaka (wątek h....ik)

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D i siedzenie w kotłowni :D długie :wacko:

 

 

ps trochę zaśmiecamy temat ale może pomoże

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tego ludzie panikują i biorą dużo za duże kotły, któryś z forumowiczów 17tką ogrzewa 320m jeśli dobrze pamiętam a ten sam kocioł jest dedykowany do mojego metrażu (105m) jeśli to ja bym wybierał do twojego budynku to brałbym tego rbr ekouniwersal 35kw (9-40) lub podobny konstrukcją dlatego że w tym kotle jest miejsce na dopalenie płomienia jednocześnie komora płomienia tworzy dzwon dzięki temu ciepło nie ucieka od razu kanałami konwekcyjnymi do komina co jest szczególnie istotne na małych mocach, a jeśli będzie naprawdę zimno to na pewno znajdzie się gdzieś jakiś grzejnik elektryczny który można podłączyć i dobić z temperaturą w pomieszczeniu np sklepie

 

pozdrawiam RedEd

 

ps a czy są przewidziane rolety na okna szczególnie na te sklepowe?

rolety nie sa przewidziane okno tarasowe na sklepie lączna długość ok 12m na 2,5 jakos tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.