Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Grzejniki


devilman123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

 

W niedalekiej przyszłości planuję założyć Centralne ogrzewanie do swojego domu (około 120m2), mam już wybrany piec jaki chciałbym zakupić ( Atmos C18S) ale nadal nie wiem jakie grzejniki wybrać aby były dobre i za rozsądną cenę.

 

I tutaj pojawia się moja prośba czy możecie polecić jakieś przyzwoite grzejniki lub podać jakieś namiary gdzie maja dobre oferty?

 

Mieszkam niedaleko małego miasteczka w którym mój hydraulik się zaopatruje i chciałbym być zorientowany czy przypadkiem grzejniki które weźmie w tym sklepie nie będą sporo tańsze w innym miejscu...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Purmo nie narzekam od wielu lat. A nawiasem, do kotła masz bufor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwalą pod pewnymi warunkami - np wysoka temp w układzie CO, nie nadają sie do kotła kondensacyjnego, są droższe przeważnie o 20-30% od płytowych o podobnej jakości.

Jeżeli chcesz dobre grzejniki to weź Kermi lub Purmo to dobre , sprawdzone grzejniki, duża gama wymiarów ew Brugman ale to już niższy poziom

Nie polecam Diamondów i innych chińczyków - 3-5 lat i do wymiany.

 

Porozglądaj się na Alledrogo lub na http://www.fuego.pl/Grzejniki_stalowe_idc=id_9.html?sess_id=9c90da3eb3190f0f0d68e713a78df4e2

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzejniki najlepsza jest miedź, zresztą konwektory są z rurek miedzianych,

Płytowe grzejniki Kermi ja mam 9 lat i spoko u innych znajomych tylko raz Purmo się rozszczelniło po 12 latach.

To dobra niemiecka produkcja, nie żółkną pod wpływem słońca, prosty montaż, cena jak widzisz też przystępna.

Teraz zaczyna się martwy sezon to mogą być obniżki cen.

Aluminium może reagować elektrochemicznie z miedzią z instalacji.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz mieć bufor - z bufora wyprowadzasz przez zawór 3-D wodę o temp max 60C i spoko.

 

pozdr.

 

 

Przy tych grzejnikach płytowych taka ma być temp jak podałeś?? Czy to bez róznicy i może być nawet te 90 stopni?

 

A kolejna sprawa ile W powinienem przyjąć na 1 m2 w budynku o współczynniku przenikania ciepła około 0,3. W necie wiele bardzo rozbieżnych danych i jak zwykle nie wiadomo komu wierzyc....

Edytowane przez devilman123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max temp pracy grzejnika płytowego - Kermi podaje max temp roboczą 110C.

Co do doboru grzejników to wejdź np na stronę Purmo i pobierz program doboru grzejników - Purma SDG, po instalacji, działaj zgodnie z poceniami programu - jako wynik otrzymasz moce grzejników ,

jakie kupisz to twoja sprawa, ale kup trochę wieksze o 10-15% od tego co program ci wyliczył. - to ew kompensata błędów twoich i programu. ;)

Każdy program doboru dobiera podobnie.

Dobieranie wg W/m2 to zbyt duże przybliżenie, jak się pobawisz tym programem to zobaczysz ile jest opcji.

 

pozdr

 

pozdr.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sambor za ten program, bardzo fajna sprawa :). Widzę że Purmo ma tańsze te grzejniki niz kermi

 

Np na pokój 14m2 wyszło mi że potrzebuję 1530W

 

Cieszę się ze coś pomogłem, ale musisz wstawić rzetelne dane do programu, tam wszystko jest ważne i lokalizacja i ilość ścian szczytowych i wysokość pomieszczenia.

Co do producenta to uważam że Kermi jest lepsze - zobacz na ich stronę po polsku http://www.kermi.pl/

W kwestii ceny to istotna jest aktualna polityka cenowa danego producenta - od tego zależą rabaty dla końcowych odbiorców i nie jest prawdą co pisze @DeeF - upusty mogą być do ponad 50% od ceny katalogowej.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane starałem się podać dokładne:

 

-współczynnik przenikania ciepła mam obecnie około 0,27 i wybrałem ochronę cieplną dobrą ( współczynnik ten jeszcze się poprawi bo planuje dorzucić 5cm styropianu, dobudówka będzie miała współczynnik 0,19)

 

- okna zaznaczyłem tradycyjne w dobrym stanie, bo niby wszystkie plastikowe ale niestety współczynnik przenikania ciepła 2,9. Tylko w częsci dobudowanej będą miały współczynnik 1.

 

- w opcji kondygnacja wybrałem najwyższą kondygnację ponieważ moje mieszkanie będzie na 1 piętrze a wyżej jest juz tylko dach.

 

 

Na podstawie tych danych wyszedł mi taki wynik jak podałem wcześniej, jeśli jest błąd to smiało pisać ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Do pieca mam zamiar dołożyć zbiornik 1000l i zaciekawił mnie ten :

 

http://www.stavbaeu.cz/akumulacni-nadrze/izolacni-sady/regulus/regulus-izolace-akumulacni-nadrze-ps-1000-5761

 

 

pierwsze co mnie zainteresowało to cena... Może ktoś spotkał się już z tym buforem i ma jakieś zdanie na jego temat?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor jak bufor tu ważna jest izolacja cieplna i ew ilość wyjść/ wejśc do i ze zbiornika.

Dobre są też bufory czeskie z Drazic

 

Najlepsze na naszym rynku są z Biawara w klasieAA .

Ale ta cena :angry:

 

Sam mam bufor przypadkiem kupiony - jakiś niemiecki producent

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.