Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ogrzewaniem


pacior

Rekomendowane odpowiedzi

witam!mam problem z zaworem przy grzejniku,otorz robilem (tak mi sie wydaje -kryzowanie) tzn.regulowalem zawor na zdjetej glowicy,kupilem nawet specialna nasadke, aby to zrobic poprawnie,no i ustawilem przeplyw wody na 10 bo tam sie konczy skala,grzejnik ladnie szumi,ale jak zakladam glowice to odrazu przestaje szumiec:) im mocniej ja dokrecam tym mniej szumi.Teraz mam ja delikatnie poluzowana i ustawiona na '5' bo na '4' przestaje szumiec no i grzejnik jest zimny! cos popsulem?czy moze zle wkrecam glowice?(tylko na moje rozumowanie inaczej jej sie nie da wkrecic)

mieszkam w bloku,ogrzewanie ogolne,grzejniki stare,zeliwne,glowica i zawor firmy COMAP

poza tym, to, to kryzowanie robilem dlatego, ze w mieszkaniu mam dosc chlodno,grzejnik wyzej opisany jest w kuchni,ale w pokojach mam rowwniez glowice rozkrecone na '5' na mniejszych skalach grzejniki w pokojach szumia,sa cieple ale w mieszkaniu jest zbyt zimno,wydaje mi sie ze jest cos nie tak,bo przeciez na '5' to powinno byc goroco,no nie?

czy szykuje mi sie wymiana grzejnikow,czy moze trzeba je odpowietrzyc-z tym ze gdyby byly zapowietrzone to by byly zimne na jakiejs powierzcni,no nie?a one sa cale cieple,tylko tak jakos ma slabo:/

po opisie chyba widac ze jestem laikiem,takze prosze sie na mnie nie wkurzac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co oznacza że jest chłodno? Standardowo dobiera się grzejniki dla temperatury wymaganej dla pomieszczenia 20 C dla łazienki 24-26 C. Ustaiwenie nastawy wstępnej to ustawienie przepływu czynnika przez grzejnik (10 to powinien przepływ max w niektórych jest to nastawa N) a na głowicy termostatycznej ustawiasz temperaturę pomieszczenia przeważnie dla 20 C jest to 3. Tyle teoria. Samodzielna zmiana nastaw w bloku to mogą być kłopoty dla wszystkich lokatorów i raczej nie polecam tego, chyba że po konsultacji z administratorem. Lokator powinien sobie regulować temperaturę za pomocą głowicy. Po twojej regulacji podejrzewam że jest brak przepływu przez grzejnik. Dlaczego? To trzeba poprostu zobaczyć. Spróbuj jeszcze raz odkręcić głowicę i ponownie zakręcić. I przywróć pierwotne nastawy zaworu. A jak w mieszkaniu nie ma wymaganych 20C to zgłoś problem administracji.

Edytowane przez mak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.