Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem rozwiązany w 100%. Spalanie rzędu 20kg na dobę.

Problemem był eko - ustawienia pieca oraz co najważniejsze zawór trójdrożny który podnosi temperaturę wody powrotnej.

Ustawiałem go max na 5/10 (sądziłem, że to już dużo) przesunięcie na 7/10 zmieniło całkowicie pracę pieca.

W chwili obecnej temperatura na postoju rośnie o 7oC powyżej zadanej. Wyciągnąłem nawet godzinę na czuwaniu.

Temperatura w pokojach około 21oC piec ustawiony na 65oC.

 

Podziękowania dla Alf'a za wszystkie podpowiedzi - ich suma przyczyniła się do tej zmiany na lepsze :P

Przy okazji odwdzięczę się jakimś trunkiem. :D

 

SZOK !!!!!

Jak może piec chodzić a co lepsze mit o 25kg/dobę faktycznie obalony hheeh

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Problem rozwiązany w 100%. Spalanie rzędu 20kg na dobę.

Problemem był eko - ustawienia pieca oraz co najważniejsze zawór trójdrożny który podnosi temperaturę wody powrotnej.

Ustawiałem go max na 5/10 (sądziłem, że to już dużo) przesunięcie na 7/10 zmieniło całkowicie pracę pieca.

W chwili obecnej temperatura na postoju rośnie o 7oC powyżej zadanej. Wyciągnąłem nawet godzinę na czuwaniu.

Temperatura w pokojach około 21oC piec ustawiony na 65oC.

 

Podziękowania dla Alf'a za wszystkie podpowiedzi - ich suma przyczyniła się do tej zmiany na lepsze :P

Przy okazji odwdzięczę się jakimś trunkiem. :D

 

SZOK !!!!!

Jak może piec chodzić a co lepsze mit o 25kg/dobę faktycznie obalony hheeh

Pozdrawiam wszystkich.

 

Napisz proszę więcej o Twoich aktualnych ustawieniach, mam prawię że identyczną sytuacja jaką opisywałeś w wcześniejszych postach. Napisałeś że poza zaworem zmieniłeś również ustawienia kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Serdecznie

 

Przepraszam na długą przerwę - odpukać wszystko śmiga jak tralala :]

3 - czy to już 4 sezon Opalam 141 m2 domu + ciepła woda :] . Cały zeszły rok już grzałem z ciepłą wodą - poprzednio tylko dom.

 

Temperatura zadana 62 stopnie.

podawanie 15s

przerwa 50s

Wentylator otwarty na2cm - ustawione 30%

 

podtrzymanie co 20 min

podawanie w podtrzymaniu 30s

wentylator w podtrzymaniu co 20 min

praca wentyla 15 sek

moc 30%

 

Zasobnik załadowany 210kg - wystarcza na około 9-10 dni. 

W lato cały zasobnik wystarczał na podgrzewanie wody - miesiąc

 

Aktualnie palę ekogroszkiem STRONG - jest kaloryczny lecz zostawia na ściankach zajebiście dużo pyłu.. i popiołu. Piec muszę czyścić co 3 dni.. lipa z deka. 

Poprzednio miałem JARET PLUS - był mniej kaloryczny lecz nie zostawiał tyle puły i popiołu - wystarczał na tyle samo.

Teraz też kupię JARET..

 

Paliłem juz na awaryjnym ruszcie - drewnem, całkiem nieżle to idzie.. jednak wkurza mnie ciągłe latanie do pieca - zrezygnowałem na koszt ekogroszku. Będe co jakiś czas przepalać drzewem by oczyścić piec.

Slimak mimo tego iż jest metalowy jest w zajebistym stanie - piec ciągle chodzi  dlatego niema kiedy rdzewieć.

 

Bardziej  zaczynam się martwić o konstrukcję pieca, zaczynają odpadać o dniego dziwne płaty rdzy.. wewnątrz.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła mnie zastanawiać też jedna rzecz:

Kilka lat temu jak kupowałem piec - w opisach - moc 25KW  była odpowiednia dla mojej powierzchni domu około 150km2.

 

Dziś przeglądając stronę producenta mojego pieca ku mojemu zdziwieniu do 150m2  ma być max 15KW ..  o co w tym wszystkim chodzi ??

 

http://www.defro.pl/kotly-p-komfort-eko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz przekrój kotła na stronie Defro, może są zmiany w konstrukcji wymiennika (rozmieszczenie przewałów, zmiana sterowania) i to skutkuje większa sprawnością kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro często pisze co chce. Odnosi się to do wagi kotła jak i powierzchni ogrzewanych powierzchni.W ubiegłym roku zadałem pytania o ww.parametry w dziale technicznym i co usłyszałem ? błąd w druku.Wyszli z założenia,że klient łyka cokolwiek napiszą.Fajnie byłoby gdyby użytkownicy kotłów skutecznie egzekwowali od producenta niedociągnięcia lub wady ich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

 

Po przeglądnięciu kilkudziesięciu postów dotyczących ustawień pieca Komfort Eko 25 ze sterownikiem K1V2 udało się ustawić palenie w trybie letnim.

Obecnie mam problem w ustawieniach pieca w trybie "pomp równoległych". 

Piec w trakcie palenia strasznie spieka ekogroszek, oraz wykres temperatury na sterowniku jest w kształcie sinusoidy o 10 minutowych fazach. 10 minut dochodzi do nagrzania zadanej temperatury a następnie 10 minut jest w trybie podtrzymania. Brak dłuższego przechodzenia w stan podtrzymania.

 

Piec został zamontowany w zmodernizowanej kotłowni zastępując stary piec na miał. Do starej instalacji c.o. został dostawiony zawór trójdrożny. Posiadam dwie pompy c.o. zasilające po jednym z pięter, pompę c.w.u. Brak ogrzewania podłogowego, grzejniki panelowe wraz z zaworami termostatycznymi, powierzchnia do ogrzania to 130 m2 na każdym piętrze. Budynek posiada wymienione okna, oraz jest docieplony styropianem 10 cm, strop dachu ocieplony wełną mineralną 20 cm, piwnica bez grzejników.

 

Po prześledzeniu forum i różnych tematów posiadam następujące ustawienia na piecu:

 

czas podawania 12 s

przerwa podawania 140 s parametry z tabeli Defro, oraz wskazówek przeczytanych na forum z uwagi na dodatnie temperatury ( +5 do 0 ºc )

 piec pracuje na mocy 17 kw

siła nadmuchu 11

praca podtrzymania 10 s

przerwa podtrzymania 10 minut

wentylator w podtrzymaniu- czas pracy 10 s czas przerwy 10 minut

 

Tak jak już napisałem piec dochodzi do zadanej temperatury 10 minut i pozostaje w podtrzymaniu 10 minut. Co zmienić aby nie było spieków i pozostawał dłużej w potrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kiepski groszek albo jeszcze nie nagrzany dom spróbuj zwiększyć nadmuch i zobacz co się będzie działo. Zobacz tem. spalin jeżeli Ci pokazuje. Wrzuć fotę ze sterownika jak grzeje i jak podtrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz ustawioną histerezę na kotle ?

 

U mnie z racji przewymiarowanego kotła mam ustawione na około 8'C

Piec chodzi na około 22KW  , powietrze na około 40% przy pozostawionej 2cm szparce na wentylu - rozgrzewa szybko i później działa tylko podtrzymanie co około 20 minut. (trzeba to niestety co jakiś czas obserwować, bo zmienia się wraz z warunkami na zewnątrz)

 

W aktualnych warunkach tona węgla starczyła na 2 miesiące :]  16kg/ dzień - opalam dom + wodę do kąpania itd..

 

Niewiem dlaczego (lub poprostu nieumiej jeszcze ustawić) mój piec lubi ekogroszek o kaloryczności 25-27Mj  słabsze o wiele szybciej schodzą z zasobnika a lepsze znów powoduja bardzo wielkie spieki (np. pieklorz).

Aktualnie zastanawiam się nad testowym zbiornikiem eko z wesołej - ma on coprawda 30MJ   ale może spiekalność będzie na niższym poziomie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie histerezy na kotle to mam ustawione 2 oC, ostatnio zakupiłem u lokalnego sprzedawcy groszek wysoko energetyczny do 28 Mj, nie wiem z jakiej kopalni, o większej ziarnistości i zaczęły się problemy z jego paleniem. Przy ustawieniach 1 do 4 lub 1 do 6 ekogroszek nie zdążył się spalać i świeży ekogroszek był wyrzucany do popielnika w wyniku czego piec gasł. Spędziłem w kotłowni trzy dni z rzędu do 2 w nocy.

 

Po różnych walkach z piecem obecnie jestem na ustawieniach:

 

temperatura zadana 58 oC,

histereza 2 oC,

nadmuch 4 % - przy większym piec nie wchodzi na zadaną, przesłona w środkowym położeniu, czopuch otwarty na maxa,

podawanie 12s,

przerwa podawania 140,    testowałem od 100 do 140 w każdej z opcji piec wchodził na zadana temperaturę w granicach 7 - 10 minut, pozostawiłem dzisiaj 140, na krótszych przestojach ogromne ilości sadzy w komorze spalania,

podtrzymanie podawanie węgla 8s /20 min

wentylator 20 s / 20 min

 

Przy obecnych ustawieniach piec dochodzi do zadanej w 10 min. pozostaje w podtrzymaniu 10 - 15 min.

W wyniku spalania po całej dobie pozostaje wiaderko 10 litrów popiołu i żużla.

 

post-15227-0-87291000-1453744114_thumb.jpg

 

post-15227-0-04534800-1453744125_thumb.jpg

 

post-15227-0-88586600-1453744134_thumb.jpg

 

post-15227-0-63102500-1453744144_thumb.jpg

 

post-15227-0-55509300-1453744151_thumb.jpg

 

post-15227-0-88528100-1453744161_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.