Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Automatyka (Sterowanie Zaw. 4D , Pogodówka , Pokojówka ) Do Pieca Defro Duo Uni ?


dudus1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam piecyk DEFRO Duo Uni 25 kW z sterownikiem AG LUX

 

Zakupiłem do tego wczoraj pompe Grundfos Alpha 2 , 25-60 . W sobotę będę ją instalował.

 

Dom piętrowy ok. 210 m2 stary ocieplone tylko piętro i dach po remoncie :

 

Na parterze 8 grzejników żeliwnych żeberkowych bez termoregulatorów na grubszych rurach stalowych.

 

Na piętrze : nowa instalacja w miedzi na cienkich rurkach i 9 grzejników panelowych KERMI z termoregulatorami Danfoss.

 

 

Chciałem przerobić swoją manualną ( co zmiana pogody to latanie do kotłowni i ręczne ustawianie zaworu ) instalacje z zaworem 3 drożnym na zautomatyzowaną.

 

Czyli :

 

zawór 4 D z siłownikiem - tutaj poczytałem że ESBE są ok.

 

Ale dalej to proszę kolegów o pomoc .

 

Jaki sterownik do zaworu dobrać aby to współgrało z czujnikiem zewnętrznej temp. tzw. pogodówką ?

 

Jaki strerownik pokojowy . Czy koniecznie przewodowy ?

 

Mam na oku sterownik DEFRO MZ który współpracuje z moim sterownikiem w piecyku i do tego tej samej firmy sterownik pokojowy SP LUX lub SPK LUX.

 

Czy to dobry wybór czy na rynku są lepsze sterowniki z pogodówką i pokojówką ?

Edytowane przez dudus1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam kocioł defro akm do tego zawór 4d honeywell razem ze siłownikiem oraz sterownik st 430 w sumie to to samo co defro mz tak twierdził sprzedawca u którego kupiłem sterownik.Do kotła nie jest podłączony bo po co.Mam czujnik zewn.i steruje pogodowo i jak na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam z dwóch powodów :

 

1. Tą którą mam do C.O. firmy LFP 25-60 pracuje na 2 biegu (na 1 begu nie dogrzewały sie najdalej położone grzejniki ) za mocno chałasuje i w nocy jest to denerwujące . Pobierając przy tym ok. 75 W

 

2. Drugą pompe która mam do C.W.U - Grundfos UPS 25-60 z roku 2004 juz ledwo zipie i czasami nie startuje.

 

Także do C.O daje nową ALPHA 2 - cichą , energooszczędna (zakładam że bedzie śmigała w zakresie 20-30 W) i samo uczącą sie w trybie AUTO ADAPT

a do C.W.U. wywalam starego grundfosa UPS i zamieniam na LFP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.