Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Pomoc W Doborze Pieca


Rejden01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcę kupic piec z podajnikiem na ekogroszek.

Mieszkanie o powierzchni użytkowej 88 m2. Wyskokśc 2,78m. Zamontowane ogrzewanie podłogowe w kuchni, przedpokoju i łazience. Ściany o grubości 50 cm zdrowe, budynek nie ocieplony. W mieszkaniu wymienione okna.

Prosze o radę o jakiej mocy piec kupić oraz jakiej firmy. Niektóre osoby radzą 12 kw inne 10 kw. Słyszałem też że dobrze jest zakupic piec równiez z mozliwością spalanie drewna lub węgla a nie tylko ekogroszku.

Prosze o pomoc i z góry wszystkim dziękuję.

pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kW wystarczy, jeszcze podepniesz do tego wymiennik c.w.u. mniejszego podajnikowego raczej nie dostaniesz. Jeśli kupisz kocioł bez rusztu awaryjnego możesz dostać dotację z gminy, pytaj w urzędzie. A swoja drogą to czemu chcesz kocioł z podajnikiem? Zasypowych małej mocy jest więcej i są bardziej uniwersalne, i mniejsze wymiary posiadają, nie wspomnę o różnicy w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się dobrze zastanowić czy faktycznie jest Ci potrzebny kocioł z podajnikiem, tak jak mój przedmówca mówi, kotłów zasypowych jest więcej, są bardziej uniwersalne. Jeśli kupisz kocioł z podajnikiem to pierwszą zimę zapewne spędzisz w kotłowni, kombinując z nastawami, i sposobem palenia. Ja generalnie jestem zwolennikiem prostych kotłów zasypowych. Jeżeli już bardzo upierasz się przy kotle z podajnikiem to zobacz sobie kociołek firmy ogniwo biecz o nazwie Eko Plus który umożliwia spalanie nie tylko Eko groszku, ale także miału, ponoć dobre kotły. A z zasypowych to poleciłbym kocioł Sas Uwt, uniwersalny, możesz palić od dołu i od góry, miałem, węglem, też słyszałem same dobre opinie o tym kociołku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest z podajnikiem kociołek o mocy 7KW

 

skam-premium - ale z tego co widziałem robią tylko na zamówienie więc trzeba by czekać

 

ogniwo o mocy 10KW to bardzo dobra propoozycja z automatycznym sterownikiem, który daje możliwość kontroli kociołka przez internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardziej odpowiednia była by moc 10 kw?? Co mogłoby sie stac gdybym zamontował piec o mocy 12 kw?? Wolałbym miec raczej jakiś zapas mocy. Piec z podajnikiem dlatego że często wyjeżdżam a żona będzie miała wygodę. Doradźcie coś jeszcze co z tą mocą i jakich producentów polecacie. Z góry bardzo wszystkim dziekuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kW już jest z zapasem. Zasypowy dobrze dobrany i wyregulowany sterownik czy miarkownik też nie jest bardzo kłopotliwy, wybrać popiół raz dziennie, zasypać raz - dwa na dobę i tyle. A w kieszeni zostanie Ci jakieś 4000 zł, które możesz przeznaczyć na np. wygodne łóżko :) Producenci - zdania są podzielone, w każdym razie unikaj jakichś tanich marketowych. Niezłe są SAS, Zębiec, HEF, na zamówienie Przemek z tego forum wykona kociołek.

Edytowane przez mlodzieniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mu proponujecie na 88m2 kocioł o mocy nawet 15KW

i do tego jeszcze "tłoka" przecież to jest ustrojstwo które najlepiej się prowadzi w wysokim zakresie mocy a on powyżej 10KW niegdy nie będzie potrzebował więc ten tłok będzie się kisił dymił i gasł.

jest tu paru kolegów którzy potwierdzą że kotły z podajnikiem tłokowym są trudniejsze w sterowaniu.

 

Poza tym im większy kocioł wstawi tym z niższą mocą będzie on pracował a to oznacza niższą sprawność. co to oznacza dalej to już chyba nie muszę mówić.

jak boisz się kotła 7KW to zerknij na ogniwo eko plus o mocy 10KW. palnik w tym kotle ma zakres mocy do 14KW więc gdyby nawet jakimś cudem kamczatkę ci w Twoją okolicę teleportowało na tydzień lub dwa to spokojnie pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.