Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieporządane Powietrze W Układzie Co!


IVEN

Rekomendowane odpowiedzi

problem rozwiązany po najmniejszej linii oporu ;) , czyli przepięcie rury wzbiorczej z zasilania grzejnika na jego powrót. W ten sposób woda pchana przez pompę jest wychamowana przez grzejnik . Obecnie wszystkie grzejniki są odpowietrzone ,a woda po załączeniu pomp już nie jest wypyachana przez przelew naczynia..... Wiem ,że nie jest to zgodne z prawidłami sztuki ,ale w tym momencie było to dla mnie najlepsze rozwiązanie . Zyczę wszystkim ciepłych kaloryferów i łagodnej zimy :)

Edytowane przez IVEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną tego przelewania wody są odpowietrzniki automatyczne. Zawory termostatyczne mają duży opór hydrauliczny. Pompa tłocząc wodę do instalacji jednocześnie ją wyciąga z grzejników, z przyblokowanych termostatów było ciężko a przez odpowietrzniki zassać powietrze łatwiej. Gdyby naczynie było dużo wyżej wszystko by było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem z przelewająca sie woda do rury przelewowe przez co zapowietrzaja sie grzejniki i pompa pompuje powietrze:(

 

Zbiorniczek wisi na wysokości 2.60m pompę mam na powrocie (POMPA LESZNA 25/4) a różnica miedzy najwyższym grzejnikiem a zbiorniczkiem wyrównawczym wynosi jakieś 70cm proszę o podpowiedz albo jakaś rade jak to ogarnąć w razie czego umieszczę zdjęcia

 

 

aaaa powiedziano mi ze jest za mocna pompa dlatego wybija i przelewa przez zbiorniczek i zalecili przebudowanie naczynia wyrównawczego znacznie dalej od pieca

Edytowane przez kaosoxygen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia albo przenieść pompę albo zbiornik ,z tym że zbiornik do góry poza zakres podnoszenia pompy ,jeśli pompę to tak aby rura do zbiornika była po stronie ssawnej pompy ale jednocześnie na wyjściu z kotła.Wybieraj co u Ciebie łatwiej.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wyżej już zbiorniczka nie dam bo to jest praktycznie najwyżej już powieszony a co do pompy to przenieś tzn przenieś z powrotu na zasilanie tak? "rura do zbiornika była po stronie ssawnej pompy" tzn po której stronie proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem laikiem co chodzi o takie rzeczy jak co to załącze zdjęcia tej mojej nieszczęsniej instalacji

 

http://www.sendspace.com/file/wa7fng tu są zdjęcia mojej instalacji i całego podpięcia brak jest tylko zdjęcia zbiorniczka ale już pisze gdzie się znajduje a mianowicie wisi on po prawej stronie pieca na ścianie u góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.