Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik St 880, Problem Z Czujnikiem Temperatury Spalin


Landlovers

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamontowany na kotle ZĘBIEC KWKD 22 sterownik firmy TECH ST880. Fajny streowniczek. Odwala za mnie całą robotę regulacyjną. Tylko dokładać iopału i czyścić kocioł. Jest to sterownik z PID. Jako czujnik temeratury spalin pracuje czujnik PT1000. Ostatnio zauważyłem, że na wyświetlaczu sterownika pojawia się komunikat awarii czujnika temperatury spalin. Odnoszę wraże nie, że ten komunikat pojawiał się od zawsze ale zajęty byłem ustawianiem innych parametrów nie myśląc o temperaturze spalin. Aby sprawdzić czy czujnik jest sprawny podpiąłem go do innego sterownika jakim dysponuję mianowicie ST88 również firmy TECH. Firma ta używa jednego rodzaju czujnika temperatury spalin do wszystkich produkowanych przez siebie sterowników. Okazało się, że czujni znakomicie działa. Porównałem napięcia na przyłączu czujnika i tak:

ST 88 bez obciążenia 4.87V z obciążeniem czujnikiem 1.67V ( sterownik widzi czujnik)

ST880 bez obciążenia 4.95 V z obciążeniem czujnikem 1.94V (sterownik nie widzi czujnika).

 

Nie wiem czy te wskazania są istotne ale nic innego nie przyszło mi do głowy.

Dodam, że wszystkie połączenia i kable sprawdzałem i są ok.

 

Może ktoś zetnknął się z tym problemem lub może mi pomóc w rozwikłaniu zagadki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . Mówią , że nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi dlatego napisze co mnie gryzie . Mam czujnik spalin w czopuchu typu CS2. Montował go wykwalifikowany specjalista. Ostatnio tak z ciekawości sobie za ten czujnik chwyciłem . Patrze a on luźno lata . fakt głębiej go się wepchać nie da . Ale po tym zadałem sobie pytanie czy jest dobrze zamontowany . Zaczęło mnie to zastanawiać ponieważ paliłem w trybie PID-S . Sterownik przechodził w tryb nadzoru bardzo rzadko . Teraz po przeskoczeniu o 5 stopni temp zadana przechodzi w tryb nadzoru ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.