Skocz do zawartości
IGNOROWANY

automatyka do starego pieca co gazowego ?


panadol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam u siebie w domu taki oto dosc stary piec co :

Tutaj umiescilem zdjecia :

Zdjecia pieca

Piec ten pomimo swoich lat generalnie daje rade. Piec stoi w piwnicy a z pewnych powodow zaszla potrzeba sterowania nim z pokoju - dom zostal podzielony i mam dosc codziennych telefonow od rodzicow zeby wlaczyc albo wylaczyc ogrzewanie wiec baardzo chcialbym zrobic poprostu panel do sterowania w pokoju. Czy jest jakas opcja aby do tego pieca zamontowac chocby prosta automatyke aby dostosowywal sie do zaprogramowanej temperatury ?Rozumiem ze trzeba by wyrzucic klasyczny termostat i w w jego miejsce wsrtawic jakis elektrozawor sterowany przez automatyke ? Czy tez w gre wchodzi tylko zakup nowego pieca ?

Czy jest jakies gotowe rozwiazanie ewentualnie jakas firma z mazowieckiego ? Jestem z Magdalenki pod wwą.

Pozdrawiam

Adam

post-3830-1225315967_thumb.jpg post-3830-1225315987_thumb.jpg post-3830-1225316016_thumb.jpg post-3830-1225316039_thumb.jpg post-3830-1225316050_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie taki sam piec, jest ok tylko strasznie gazożerny :rolleyes:

 

Też kiedyś myślałem nad zdalnym sterowaniem.

Jedyne co mi przyszło do głowy to sprzężenie osi termostatu z silnikiem krokowym i sterowanie za pomocą mikrokontrolera.

W praktycznym elektroniku był kiedyś projekt sterowania potencjometrem właśnie sprzęgniętym z silnikiem krokowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Tak sobie pomyslalem i znalazlem w necie ze sa sterowniki do pomp. Mam tam zainstalowana pome grundfos ktora chodzi non stop. Znalzlem np taki regulator :

http://www.euroster.com.pl/index.php?euroster=e2006

i da sie tym sterowac pompe. Pytanie tylko czy ak nastawie moj termostat w piecu powiedzmy na 60stopni i owy sterownik zamknie zupelnie pompe to czy piec i pompa nie zglupieje tzn rozumiem ze przy wylaczonym obiegu wody teromsttat w piecu raz na jakis czas na pewnie kilka sekund wlaczy gaz zeby podgrzac ta wode co aktualnie sie w nim znajduje do temperatury w termostacie. Czy to ma prawo dzialac ?

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie sterowanie pompa to moze jakis elektrozaqwor na rurce od termostatu - ustawilbym wtedy termostat powiedzmy na 60stopni ale zalaczal by on tylko w momenciu podaniu napiecia i sterowalbym tym np przez ten sterownik z linka. Dobrze kombinuje ? Piwo dla tego kto podpowie jak najprosciej najlepiej samemu zrealizowac opcje wlacz wylacz piec poprzez podanie napiecia :rolleyes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam :)

Sorry ze tak dlugo odpisuje.

Zawor zamontowalem jak na zdjeciach :) Kupilem razem z eurosterem od nich ale sie nie nadawal bo mial za maly przeplyw. Poszedlem wiec do sklepu z czesciami instalacj samochodowych gazowych i kupilem lovato :) potrzeba bylo tylko jeszcze jednej tulejki 8mm. Calosc chodzi juz ze sterownikiem jakies 2 tygodni i jeszcze nic nie wybuchlo i dziala bardzo ladnie :)

Tutaj zdjecia : http://picasaweb.google.com/kawomat/PiecZZ...nikiemEuroster#

 

jakbys mial pytanie - pisz :)

Pzdr

post-3830-1227736373_thumb.jpg

post-3830-1227736417_thumb.jpg

post-3830-1227736477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.