Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kotłostal A Jego Stałopalność


ryzu87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie posiadam piec z pleszewa firmy kotłostal 12kw miałowiec z dmuchawa (http://www.kotlostal...emid=18&lang=pl) jednorazowy zasyp około 22kg miału wystarcza na max 8 godz, mial 26 wypala się ładnie z 11 łopat załadowanych po wypaleniu jedna łopata popioło-żużlu. zastanawiam się jak wydłużyć stałopalność, obecnie ponad 2kg na godzine chciałbym osiągnąć wynik przynajmniej około 1,5 kg opału na godz. piec ustawiony na 55 stopni, przedmuchu co 16 minut na 18 sekund (wybuchów nie zaobserwowałem jak do tej pory), miał trzymany pod chmurką czyli jego wilgotność powinna być ok, dom do ogrzania drewniany parterowy 105m2, bal grubośći 20-25cm, okna nowe plastiki. jakie macie pomysły aby wydłużyć czas palenia i czy wogóle ten piec jednak nie jest troche za mały, do tego wszystkiego jest cwu 120L i około 140m. podłogówki, regulator bez pid, brak szybra w wylocie spalin. czekam na jakieś pomysły i porady.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

p.s. zawór czterodrogowy honeywell ustawiony na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w temacie posiadam piec z pleszewa firmy kotłostal 12kw miałowiec z dmuchawa (http://www.kotlostal...emid=18&lang=pl) jednorazowy zasyp około 22kg miału

A gdzie ty tam zmieściłeś te 22 kg miału jak producent podaje jednorazowy zasyp 13kg Chyba że ważyłeś razem z łopatą albo Ci się waga popsuła .

Dom parterowy 105 m2 a 140 m podłogówki - co tu podajesz , długość rurek ?

 

Doprecyzuj te dane bo dziwnie to wygląda i podaj nastawy dmuchawy bo mogą być za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wydłużyć stałopalność,

Wyłączaj dmuchawę jak temperatura spalin osiągnie np. 120 stopni.

Ponownie ją włączaj jak temperatura spalin spadnie do np. 90 stopni.

Szczegółów szukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważyłem suchy miał, jest nie wielka różnica około 18kg, kurcze problem w tym ze nie mam czujnika temperatury spalin trzeba by coś pokombinować, tak samo jak nie mam możliwości regulacji przepustowości spalin, będę chyba zmuszony wyciąć kawałek rury i wstawić przepustnice, bo innych pomysłów już specjalnie nie mam sterownikiem próbowałem już różnych ustawień, i znaczącej różnicy w długości palenia niestety nie zauważyłem. serdecznie dziękuje za wszystkie porady jak do tej pory.

 

jeszcze mam jedno pytanie czy ktoś z forumowiczów użytkuje piec tej firmy chyba, że kotłostal a kotłospaw to ta sama firma w co wątpie.

Edytowane przez ryzu87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ociepl wełną stropy jeśli są gołe i często czyść kociołek z sadzy i popiołu, niewielka jego ilość znacząco obniża sprawność. Czujnik temp. spalin wiele Ci nie da, jak nie masz odpowiedniego sterownika. A komin jaki masz, może za dużo nim ucieka, wtedy można zamontować rotowent i ustabilizować ciąg.

Edytowane przez mlodzieniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.