Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperaturą Na Piecu


lukemeng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec galmet 22kw z rusztem wodnym górnego spalania. Wszystko było w porządku do tej pory, ale już drugi raz pojawił się problem. Mianowicie przy rozpaleniu pieca zadaję mu temp 50 stopni. Dmuchawa pracuje piec zasypany. Palę od dołu (wiem wiem nie powinno się tak palić, ale póki co to muszę się tego tematu nauczyć) I następuje taka sytuacja. Zadana temp. 50, a na piecu pojawiła się kiedyś temp. 71. Przecież sterownik powinien odciąć dopływ powietrza z chwilą gdy osiąga temp. max 53 st.

 

Do tej pory nie było żadnego problemu. Woda w grzejnikach bardzo gorąca. Sprawdziłem piec, a tu - jak wspomniałem temp. 71 i dmuchawa pracuje gdyż temp. spalin spadała. Dodam, iż palę póki co sporadycznie w zależności od aury na zewnątrz, ale boję się, że kiedyś piec zagotuje i będzie wtedy problem. Zaradziłem w ten sposób, że wyłączyłem dmuchawę na sterowniku i modliłem się żeby temp spadła - tak też się stało.

Bardzo dziwna sprawa gdyż statystycznie paliłem w piecu mniej z 25x z czego 2x tak się stało.

 

W czym będzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powinieneś przedstawić obecne ustawienia sterownika na jakich ustawieniach pracuje wentylator .

i z pewnością uzyskasz informację na temat .

tu masz również instrukcję .

http://tech-controllers.com/shop,21,35

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darecki2308 a czemu mi zadajesz ciężkie pytania? Nawet nie wiem jak Ci odpowiedzieć. Jest tam ustawienie przy ręcznym sterowaniu nadmuch i siła wentylatora i z tego co kojarze to chyba jest 100% wentylatora. Tam chyba nie mam więcej ustawień. Nie siedzę w ogóle w temacie więc proszę prowadzić mnie "za rączkę". :( Edytowane przez lukemeng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, rozumiem. To w takim razie kiedy mam zmieniać tą siłę nadmuchu.Mogę oczywiście zmienić siłę na np. 60%, ale czy to będzie temp, docelowa czy znowu przy kolejnym paleniu mam zmienić tą wartość?jak to ma wyglądać z tymi %? Kiedy , jak co i gdzie? Właśnie przeglądnąłem instrukcję sterownika i oprócz czysto teczhnicznych spraw nie ma informacji na temat tego jak ustawiać siłę nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącz sterownik na pracę z pid

a to sterownik od momentu uruchomienia nie działa domyślnie z tym zPID?

no z tego co widzę, to jak jest osiągnięta temp 50 przy zadanym 50 i spaliny są "wysokie" to nadmuch spada prawie do 0. Jak spaliny w dół to nadmuch "w górę" i tak w kółko. Piec chodzi jak należy oprócz tych dwóch sytuacji.

Edytowane przez lukemeng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyłączyc fukcję pid zobacz czy kocioł szczelny nadmuch ustaw na 30% czyli w skali 1-10 na 3bieg bo te sterowniki tak mają nie zasłaniaj dmuchawy tylko dobrze ustaw klapkę która zamyka dmuchawę i zobacz jak będzie i pal od dołu bo w tym kotle tak się pali

Edytowane przez jacekdwm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałeś zadaną temperaturę 50st sterownik po osiągnięciu 55st powinien wyłaczyć wentylator bez względu na temperaturę spalin. Jeżeli miałeś 71 st na piecu i wentylator nadal dmuchał, coś jest nie tak

 

Prawdopodobnie sterownik jest uszkodzony. Miałem podobnie, mój zawiesił się na przedmuchu i zaczął dmuchać na 100% ile fanryka dała, dobrze że byłem w domu bo już bulgotało w grzejnikach. Szybki telefon do firmy TECH i po dwóch dniach miałem nowszy model, podmieniłem sobie i stary odesłałem. Tobie też radzę zacząć od telefonu do firmy TECH i wyjaśnienia sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.