Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
jestem nowym na tym forum.Szukam ludzi ktorzy posiadaja w/w kociolek,w celu wymiany doswiadczen.Jako,ze moj uruchomilem 3tyg temu,nie wiem za wiele o nim oprocz tego co wyczytalem z instrukcji.
Mam dom o powierzchi 160m,w calym domu tylko podlogowka,ocieplony stopian na scianch 15cm,poddasze 25cm welny.
Prosilbym o porade jak optymalnie ustawic kociolek.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak nie masz mieszacza to sterowanie w okresach przejsciowych czyli teraz jest utrudnione gdyz kocioł min temperaturę ma na pewno wyzszą niz potrzebna dla podłogi ,co do cyrkulacji jak najbardziej mozna i trzeba uruchomić w rc i chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Automatyka

Czy mógłbyś wyjaśnic po co są te mieszcze?Czy musiałbym zamontowac je na parterze i na piętrze zamiast rozdzielaczy?I ostatnie pytanie jak nimi sterować czy podłacza się je do kociołka?Jakiej firmy mieszcze mógłbyś polecić,bo wiem,że nie jest to tani sprzęt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko powinien Ci powiedzieć instalator który montował i uruchamiał kocioł. Najprościej to odwiedź stronę producenta znajdź program produkcji, odszukaj swój kocioł (rozdział 8 strony od 42 do 53) znajdziesz wszystkie konfiguracje sterowania i uproszczone schematy łącznie z cenami i nr katalogowymi urządzeń i modułów. Jak chcesz żeby poprawnie pracował kocioł i instalacja to trzeba to zrobić dobrze czyli według wytycznych producenta. Że czasem jest to drogie to już całkiem inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety instalator ,który włączał mój piec jest do bani delikatnie mówiąc.Nie potrafię się dowiedzieć niczego od niego,nie odbiera telefonów,nawet nie powiedził mi,że mam pompkę cyrkulacyjną c.w.u podłączyć do kociołka.Nawt nie spytał o podłogówkę-czy są mieszacze tylko odbębnił swoje ,wziął kasę i tyle go widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Automatyka

Czy mógłbyś wyjaśnic po co są te mieszcze?Czy musiałbym zamontowac je na parterze i na piętrze zamiast rozdzielaczy?I ostatnie pytanie jak nimi sterować czy podłacza się je do kociołka?Jakiej firmy mieszcze mógłbyś polecić,bo wiem,że nie jest to tani sprzęt.

Pozdrawiam

robisz jeden mieszacz z pompą i kupujesz jeszcze kartę sterowania obiegiem CO z mieszczem ,podpinasz to z komunikacją i wystorowujesz w rc jako ogrzewanie podłogowe i po kłopocie a cyrkulacje tak jak wspomniałem bezposrednio do kotła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę kupic taki mieszacz w castoramie?pewnie będe musiał zawłac instalatora,żeby to podłączył.Ten mieszacz mam zainstalowac na parterze,czy na piętrze?jak zrozumiałem to jeden wystarczy do całego systemu.kartę sterującą mam kupic w Bududerusie,czy jest ona w komplecie z mieszaczem?Przepraszm,że zadaję takie pytania ale wogole się na tym nie znam.Dom został zakupiony od dewelopera,więc nie projektowałem systemu grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kategorycznie piszą, że nie można, ale nie jest tak do końca, torche zależy również od samego kotła, a twój na za wiele nie pozwala...

 

 

Jeśli autoryzowany instalator to zgłoś to do centrali, trzeba eliminować chwasty.

 

http://muratordom.pl...onieczny_/5645/

Czy mieszacz jest konieczny?

 

Pyta: Piotr

 

 

W domu o powierzchni 160 m2 zamierzam na 15 m2 położyć ogrzewanie podłogowe. Czy przy kotle kondensacyjnym VITODENS 200 firmy VIESSMANN musze zabudować mieszacz?

Doradza: OVENTROP sp. z o.o.

Ogrzewanie podłogowe ma ograniczoną temperaturę zasilania (maks. do 55 st. C) Kocioł kondensacyjny to najczęściej 55/45 st. C. Jak widać, ze względu na temperaturę nie ma żadnego konfliktu i mieszacz nie jest potrzebny. Oventrop ma w swojej ofercie rozwiązania (Unibox), które także przy innym kotle pozwalają na podłączenie takiego małego ogrzewania podłogowego bez zastosowania mieszacza. Proszę jednak zwrócić uwagę na połączenie poszczególnych elementów ogrzewania. Opór przepływu przez grzejnik podłogowy jest dużo większy, niż przez tradycyjne grzejniki. Regulacja takiego układu także wymaga doświadczenia w tym zakresie.

 

http://forum.info-og...-bez-mieszacza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę kupic taki mieszacz w castoramie?pewnie będe musiał zawłac instalatora,żeby to podłączył.Ten mieszacz mam zainstalowac na parterze,czy na piętrze?jak zrozumiałem to jeden wystarczy do całego systemu.kartę sterującą mam kupic w Bududerusie,czy jest ona w komplecie z mieszaczem?Przepraszm,że zadaję takie pytania ale wogole się na tym nie znam.Dom został zakupiony od dewelopera,więc nie projektowałem systemu grzania.

mieszacz to zawór z siłownikiem 230V oraz pompa ,jesli market cos takiego proponuje to mozesz tam kupić ,co do karty oczywiście w buderusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, jestem w trakcie przerabiania instalacji połączonej z dwoma źródłami ciepła piecem gazowym Buderus GB 072 14kW + RC35 i kominek z płaszczem wodnym Lechma Exlusive 24kW w układzie zamkniętym, jeśli jest ktoś w stanie pomóc mi w interpertacji mojego myślenia o podłączeniu tych dwuch kotłów.

Schemat 1 ( brak czujnika sprzęgła wraz z modułem sprzęgła który kosztuje za dużo jak za proste sterowanie pompy zmusz mnie do przemyślenia sprawy nad przepuszczanie wody powrotnej ze sprzęgła przez zawór 4d kominka i jeśli kominek jest wygaszony to zawór jest w pełni zamknięty czyli kominek jest odseparowany od C.O. i do pieca idzie powrót bezpośrednio ze sprzęgła a jeśli kominek pracuje to zawór się otwieca dopuszczając przez zawór 4d ciepłą wode do powrotu poeca gazowego i jeśli ta temp będzie wyższa od zadanej wg RC35 i krzywej grzewczej w danym monencie to palnik się wyłączy a pompa pompuje wode do przęgła podgrzaną przez kominek, mam tylko nadzieje że kociołek gb 072 nie posiada czujnika powrotu, który może wywalić błąd jak zobaczy ciepłą wode na powrocie. Zastanawiam się też nad możliwością sterowania rc35 obiegu grzejnikowego a podłogówke będzie wysterowywał osobny regulator.

post-46064-0-50234400-1364295554_thumb.jpg

 

Schemat nr 2 jest książkowe podłączenie innego źródła lecz niepokoi mnie to że jeżeli pompa kominka będzie mocniej pchała do sprzęgła to będzie robiła opór pompie kotłowej w piecu gazowym i może dojść do jej uszkodzenia a druga sprawa to że efekt wyłączenia palnika w piecu gazowym może nie nastąpić lub nastąpić z dużą zwłoką. pozatym będzie mniejsza prawdopodobność iż będziemy mogli utrzymywać wysoką temp na kominku a do sprzęgła dawać tyle co pogodówka ustawi wg krzywej grzewczej lub stała nastawa 50stC jak mam teraz na siłowniku aby nie przegrzewać pomieszczeń .

post-46064-0-38096600-1364296239_thumb.jpg

 

Proszę o opinie i przeanalizowanie moich schematów,

dodam iż na schemacie nie ma zabezp kominka ale są one w układzie

-wężownica schładzająca

-zawór 2drogowy schładzający

-sterownik tatarek RT 09G z obsługą piorytetu CWU który ładuje CWU z przez zaworu 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jako że jestem tu po raz pierwszy witam wszystkich .

mam starszy domek który teraz w miarę jak się dalo najlepiej ociepliłem go powierzchnia grzewcza 120 m + bojler . palę obecnie węglem ale teraz po dociepleniu  do temperatur na dworze - 5  tylko przepalam , do domu podłączony gaz i zastanawiam się nad podłączeniem do istniejącej instalacji pieca gazowego. wyliczyłem że przy zimie takiej jak teraz za gaz wyjdzie mi około 2000 zl drożej może to być mniej ale wolę gorszą opcje.nie mam podłogówki tylko grzejniki Purmo.moje pytanie jest takie .jak praktycznie widzicie moje podejście do gazu oraz co do obsługi pieca czy jest taka możliwość abym miał tyko programator pokojowy a piec grzał by mi cały czas np. 40 st.dopóki nie wyłączy go uzyskanie zadanej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest taka możliwość jeśli kupisz zwykły programator, który ci zwiera styk gdy temperatura w pomieszczeniu referencyjnym spadnie poniżej zadanej to styk się załączy uruchamiając piec gazowy, który nastawisz na grzanie stałą temperaturą jak chcesz. Oczywiście przewody z wyjścia sterownika zwierane przekaźnikiem muszą być podpięte pod listwę zaciskową pieca gazowego zgodnie z instrukcją pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.