Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palic W Defro Eko


piotrek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to moj enty post ale mam problem z.piecem konkretnie Defro Eko 19 domek ok 150 m kw 4letni tak jaki wspomnianyk kociolek.do tego sezonu grzewczego palil w miare bez problemu-w miare.po wielu problemach ktore rozwiaxywalem z wami na forum ,pojawil sie kolejny problem. NIE DOPALA WEGLA.mianowicie pali od strony wentylatora i podajnika.tu mam ladny popiol. a od strony przeciwnej. czysty wegiel.straty wegla ok 50% czyli masakra

 

mam prosbe czy ktos z forumowiczow ma podobny kociol, moze podobny problem albo wiedze na ten temat. to prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to kotły defro mają tylko 2 modele (mówię o mniejszych mocach) zwykłych okrągłych podajników retortowych. W moim również nie pali się równo. Widać większy nadmuch od strony podajnika. Nie jest to jednak aż taka różnica jak u Ciebie. Tylko nieznacznie mocniej dmucha. Wyczyść retortę. Postaraj ustwić kocioł tak, aby dopalał węgiel po przeciwnej stronie podajnika zwiększając przerwę w podawaniu. Przypatrz się, jak głęboko po stronie podajnika wypala się węgiel. Jak widać ślimak to jest bardzo źle. Może włożyłeś wewnętrzną koronkę do góry nogami (o ile się da ;p)i całe powietrze wydmuchuje od podajnika. Nie wiem jak Twoja retorta, ale moja jest fabrycznie uszczelniona. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusję w jednym temacie. Nie zakładamy dwóch tematów o tym samym:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13719-defro-eko-19-problem-z-dopalaniem-wegla/

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.