Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Utrzymaniem Temperatury.zbyt Mała Moc Kotła?


elburitto

Rekomendowane odpowiedzi

.zdjalem ten klucz z wentylatora i teraz sam nadmuch reguluje otwarcie przepustnicy wentylatora.na wyłaczonym przepustnica sie zamyka.

 

i od tego właśnie ona jest tam zamontowana. wentylator załaczając się otwiera tą klapkę i tłoczy powietrze do palnika, w fazie podtrzymania klapka opada i nie dopuszcza powietrza do komory spalania, daje to taki efekt że kocioł nie przeciąga ponad zadaną i żar nie schodzi zbyt szybko poniżej linii palnika. ten klusz instalatorowi na szyi na takim łańcuchu żeby go nie mógł zdjąć. w czasie niskiego odbioru ciepła takie stałe otwarcie klapki mogło spowodować rozgrzanie kotła do temperatur alarmowych i doprowadzenie do załączenia alarmów i wygaszenia paleniska. brak mi słów.

pytaj -jeśli będę umiał odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. odpaliłem kocioł eko plus i oczywiscie nie potrafi osiagnac temp 55. od 5 godzin walczy w okolicach 48 stopni. byc moze cała woda sie jeszcze nie nagrzala. mam dzis pytanie ws. pompy obiegowej. mam "60". do tej pory byla ustawiona na 1 (najslabsza) w 3 stopniowej skali. generalnie dalej walcze o uzyskanie wymaganej temp, w jaki sposob pompa moze mi pomoc. dalem przed chwila na 3 ichce zobaczyc co sie stanie . narazie temp spadla z 49 na 45..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniając bieg pompy na wyższy zwiększasz prędkość przepływu wody, stąd spadek temperatury bo wraz ze zwrostem prędkości rośnie sprawność wymiany.

na jakich ustawieniach pracuje kocioł że nie może osiągnąć zadanej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia kotła: - podawanie 10 s

- przerwa podawania 31 s

- nadmuch 30%

- komin w połowie zamknięty

- histereza 2*

- węgiel kwk wesoła 30 kj

- przerwa w podtrzymaniu 10 minut

teraz ustawienia serwisowe:

- praca w podtrzymaniu 10 sek

- opóżnienia właczania nadmuchu po 1 sek

-temp podajnika 70*

- bieg rozdmuchu 10

- podajnik w podtrzymaniu - załączony

- są jeszcze inne ustawienia serwisowe ale chyba nie istotne dla mnie np. temp priorytetu 70*, czas al. podaj 3 min. etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elburito

jak to jest 30% nadmuchu to sprawdź jaki masz program dmuchawy ustawiony- to dmucha jak z palnika- mam wrażenie że niewłaściwy program dla wentylatora ustawiony masz. w menu serwisowym ST37 są dwa programy dmuchawy "0" oraz "1" i ustawia się je w zależności od mocy wentylatora

do tego jak dobrze widzę to żar jest poniżej lini palnika- to źle - powienien być kopiec około 2cm ponad palnik.

sprawdź dokładnie i opisz jakie masz ustawienia programu dmuchawy i jaki jej model- wydajność mnie interesuje ale jak nie znajdziesz to chociaż model podaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedz .generalnie bałem się ze po prostu sprzedali mi za mały kociolale skoro Timon twierdzi ze wystarczy to ok , wiem ze kluczowa sprawa jest ustawienie kotła narazie jestem na etapie testowania opału. nieżle pali mi sie Bobrek 28 kj jak równiez Julian 27 kj.drogie groszki.. min 800 zl tona luzem w skladzie na Górnym Sląsku. ustawienia pieca testowane jeszcze. na minimum tj 45 na piecu 12 podawanie 39 postój dmuchawa 20 procent komin otwarty w 25 procentach. podawanie na postoju co 10 min przez 3 sekundy..sterownik ST37 w którym nie umiem znalezc ustawien funkcji podtrzymania poza praca w podtrzymaniu np. 10min .60 kilo poszło w 40 godzin więc byłoby ok na dworze +8,węgiel ładnie wypalony nie szlakuje się,niestety powrót z drugiego domu wraca chlodny..na 55 stopniach paliłem krótko bo za gorąco w domu więc będę jeszcze testował to kiedy zrobi się chłodniej....... odnosnie wypowiedzi Sambora to instalator i sprzedawca twierza ze nic mi nie da zawór troj czy czwordrog.

 

Witam, kocioł który posiadasz przy tej temp. na zewnątrz nie powinien na dzień dzisiejszy spalać więcej

jak 20-25 kg

, jeżeli pali wiecej sknocona jest instalacja. Jeżeli jest to możliwe wrzuc odręczny rysunek instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróć czas przerwy podawania tak na 25 zobacz, czy nie zacznie Ci przesypywać węgla. Po co ten komin zasłonięty?? Grzejesz tym kotłem cwu?? Jeśli tak, to jaki zbiornik, czy jest z osobną pompą, czy jak.

kocioł nie grzeje cwu. jest tylko do ogrzewania domu. sprobuje skrocic przerwe ale juz mam słabo wypalony popiół. komin zasłonięty bo na otwartym mam wrazenie ze sciany w domu robia sie gorace tam gdzie biegnie komin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elburito

jak to jest 30% nadmuchu to sprawdź jaki masz program dmuchawy ustawiony- to dmucha jak z palnika- mam wrażenie że niewłaściwy program dla wentylatora ustawiony masz. w menu serwisowym ST37 są dwa programy dmuchawy "0" oraz "1" i ustawia się je w zależności od mocy wentylatora

do tego jak dobrze widzę to żar jest poniżej lini palnika- to źle - powienien być kopiec około 2cm ponad palnik.

sprawdź dokładnie i opisz jakie masz ustawienia programu dmuchawy i jaki jej model- wydajność mnie interesuje ale jak nie znajdziesz to chociaż model podaj

wentylator mm plus wpa 06 moc 83w. rzeczywiscie w opcjach serwisowych zmienilem went. z 0 na 1 ale miałem wrazenie ze went. nie chodzi wiec spowrotem dałem 0.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy niskich parametrach nadmuchu wentylator powinien pracować "leniwie" ledwie się obracać.

jeśli pracuje mocno to znaczy że zły program masz ustawiony. spróbuj przestawić jeszcze raz i przetestować cały zakres obrotów od zera do 100% i posłuchaj jak na jakim zakresie pracuje.

z tego co na filmie to dmucha jak z palnika prawie. płomień jest krótki i ostry a powinien być bardziej delikatny i leniwie się zawijać wokół deflektora. napisz jeszcze jak z przełoną na wentylatorze - czy otwarta i na ile???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przy niskich parametrach nadmuchu wentylator powinien pracować "leniwie" ledwie się obracać.

jeśli pracuje mocno to znaczy że zły program masz ustawiony. spróbuj przestawić jeszcze raz i przetestować cały zakres obrotów od zera do 100% i posłuchaj jak na jakim zakresie pracuje.

z tego co na filmie to dmucha jak z palnika prawie. płomień jest krótki i ostry a powinien być bardziej delikatny i leniwie się zawijać wokół deflektora. napisz jeszcze jak z przełoną na wentylatorze - czy otwarta i na ile???

witam ponownie Timon. w poniedziałek maja zamontowac mi zawor 3 drog. moje pytanie czy mam wybrac 3 czy 4 drog? głownie chodzi tylko o dogrzanie powrotu, nie mam podlogówki ani cwu. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym założył 4d masz wtedy i możliwość pdwyższenia temperatury powrotu i obniżenia temperatury na układ.

przy zaworze 3d musisz wybierać czy decydujesz się podwyższyć temperaturę powrotu czy regulować temperaturę na układ. w zależności od wyboru inny sposób montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym założył 4d masz wtedy i możliwość pdwyższenia temperatury powrotu i obniżenia temperatury na układ.

przy zaworze 3d musisz wybierać czy decydujesz się podwyższyć temperaturę powrotu czy regulować temperaturę na układ. w zależności od wyboru inny sposób montazu

Dzieki. odezwe sie w sprawie dalszych ustawien po uruchomieniu kotla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie Timon. w poniedziałek maja zamontowac mi zawor 3 drog. moje pytanie czy mam wybrac 3 czy 4 drog? głownie chodzi tylko o dogrzanie powrotu, nie mam podlogówki ani cwu. pozdrawiam

Ja bym założył dwa 3-drogowe, jeden regulowany na grzejniki, drugi stało temperaturowy lub też regulowany na kocioł - wtedy można regulować temp w domu niezależnie od stałej temp na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc co do ustawień kotła?? Piec firmy Wamex Pleszew, sterownik Argon 2. Pale w nim od tego miesiąca dopiero i nie mogę go ustawić tak, aby zadana temperatura utrzymywała się więcej niż 10min. Przy zadanej 45' mam 24' w domu i tak mi wystarcza, do tego ogrzewam baniak 140l. Piec 19kW, dom ok.140m, stary, nie ocieplony, wymienione jedynie okna na plastikowe.W tym momencie spala mi 200kg/ tydzień. Ustawienia mam takie:

-czas przedmuchu 15s.

-czas przerwy w stanie nadzoru 2min.

-krotność podawania w podtrzymaniu 2

-obroty w podtrzymaniu 5bieg/ 12

-temp. załączania pompy 38'

-temp. wyłączenia regulatora 35'

-obroty maks. 2/12

-czas między podawaniem 60

-czas podawania 5.

 

Podejrzewam, że wszystko jest nie tak. Kompletnie się nie znam na tym. Próbowałam różnych ustawień znalezionych w internecie, ale wtedy nie chciał nawet dobić do zadanej temp.Groszek mam czeski, ale temperaturę osiąga szybko, nawet wysoką. Jedyny problem z nim to spiekliny. Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dodam, że przy kotle 20kW przy czeskim ekogroszku zużycie paliwa wynosi ok. 6kg na godzinę (przy mocy nominalnej 20 kW) a węgla kamiennego ok. 2,5 kg przy tych samych parametrach. do tego trzeba dodać, że kocioł musi być przygotowany do danego paliwa jako podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONA22

wrzuć zdjęcia tych "spieklin"

z tego co się orientuję czeskie groszki nie spiekają- może to jest koks a nie rasowe spieki z nadmiaru powietrza???.

podejrzewam taki stan patrząc na moc nadmuchu-2 bieg z 12 to prawie nic jest

więcej powiem jak zobaczę fotkę.

guitar ma rację że czeski słaby ale nawet nim paląc nie powinnaś przekroczyć 20kg/dobę w nieocieplonym domku

zdjęcia rób i będziemy dalej radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.