Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Górne Spalanie-Tlenek Węgla, Niebezpieczny?


CM2X

Rekomendowane odpowiedzi

Była kiedyś w jednym z wątków opisana sytuacja, że producent nie uznał reklamacji zgnitego kotła dlatego że woda cały czas krążyła w naczyniu i jego zdaniem tak napowietrzała wodę, że to było przyczyną gwałtownej korozji kotła. Jak to jest w rzeczywistości nie wiem, może ktoś z profesjonalistów by się wypowiedział.Swoja drogą można na otwór w górnej częśc naczynia przez który wpada powietrze i ulatnia się para nałożyć zwykły balonik. Działałby jak bardzo elastyczna membrana, z jednej strony nie wpuszczał świeżego powietrza a z drugiej nie byłby żadną przeszkodą przy ewentualnym zagotowaniu instalacji???

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą cyrkulacji w naczyniu jest szybkie parowanie wody a co za tym idzie konieczność jej częstego uzupełniania i tu dopatrywał bym się problemu. Czy ma to wpływ na korozję kotła ? -pośrednio pewnie tak, ale największą zmorą jest tu powstawanie kamienia kotłowego.

Dobrym "patentem na uzupełnianie wody jest jej pobieranie z zbiornika c.w.u. gdy ten jest nagrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam założyłem teraz zawór kulowy na zasilaniu ale... (zawór zostawiony w pozycji otwartej i zdjęta rączka)- przynajmniej nie będę musiał w przyszłości wody z układu spuszczać by piec zmienić albo jak ostatnio by wymienić kulkę z różnicówki

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz ale woda i tak się wyleje powrotem .idąc tym tokiem rozumowania imstalacja powinna się składać z samych zaworów kulowych co by można je było zamykać przy wymianie kolejnego.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem podobnie jak Han ( praktycznie), teraz w^^^^^^^^^^^^łem wszystkie zbędne zawory kulowe, bo raz zapomniałem jeden otworzyć i do piwnicy ledwo zdążyłem dobiec, tak rury bębniły że hey. Popieram stanowisko Hermogenesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zakłada się na powrocie z instalacji ale przed zbiornikiem cwu co daje możliwość ogrzewania wody latem.

Rozjeb...... mnie tym tekstem ze nie będziesz musiał wody spuszczać przy wymianie kotła :) bo wiesz instalacje się płucze ;)

+ dla ciebie Han za poprawę humoru

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór na powrocie w instalacji, gdzie dobrze działa grawitacja (czytaj grube rury) nie do końca działa, sąsiad ma tak zrobione i musiał wymieniać zawory przy grzejnikach na nowe (działające) i dopiero ich zakręcenie powodowało, że grzejniki latem przy grzaniu cwu, były zimne. Tak więc teoria swoje a praktyka swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się działo że grzejniki były ciepłe skoro nie ma obiegu? rozgrzały się od rur ? a jakby nawet to zamknięcie zaworu by nic nie zmieniło. wydaje mi się że miał niesprawny zawór dlatego też miał z tym problem .

U moich teściów "za sciana" w układzie jest tylko jeden! zawór i jest to zawór odcinający na powrocie. Działa to już od 30lat i co dziwne wszystko jest OK tyle że mają rozdział górny.

 

No chyba że kocioł ma w piwnicy to może lekko rozgrzewać wodę

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.