Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kotłem


struminz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum. Przeczytałem już dużo postów na tym forum, ale nadal nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam piec miałowy od 8 lat. Piec ma wielkość 2m (tak kiedyś oznaczali piece), sterownik sigma, dmuchawę i pompę. Nigdy wcześniej nie było z nim problemów, aż tu nagle w tym roku zaczął ?strzelać w komin?. Problem jest z opałem, to wiem. Kiedyś kupowałem najgorszy jakościowo miał za 160 zł za tonę i palił się lepiej jak ten dzisiejszy najlepszy za 660 zł za tonę. Temperatura na piecu 50 st C, przedmuchy co 2 min 10s, dmuchawa nastawiona min 3, max 10. Zmiany nastawy coś tam polepszają, ale i tak czasem odbije mu się. Tutaj moje pytanie, co radzicie. Czy jakieś inne nastawy, czy przysłanianie dmuchawy, czy zakup innego sterownika (czytaj z PID). Wyprzedzając pytania to ogrzewam 70 m2 i 120 l bojler, nie mam zaworów 3D, 4D czy tam innych, bo osiem lat temu nikt o nich nie słyszał. Piec wyczyszczony, komin też. Miał wkładam wilgotny, zasyp ok. 20 kg i trzyma mi 48 godzin. Poza tymi ?pryknięciami? kilka razy po rozpaleniu to wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ten sterownik jakieś hamulce żeby zwalniał obroty dmuchawy przed dojściem do temperatury ( czytaj Histereza temperatury ) bo jak nie ma to pozostaje Ci zmniejszenie obrotów dmuchawy tak aby wahały sie pomiedzy 30- 40 % i nie rozbujały zanadto kotła . Mam nadzieje że palisz ten miał od góry a nie na ruszcie .

 

Przeczytaj sobie także sąsiedni temat moze znajdziesz w nim cos dla siebie

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13665-zebiec-kmw-16kw-radosnie-strzela-w-komin/

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj od sąsiada dostałem miał na jeden zasyp do mojego pieca. Podczas samego mieszania z wodą miał ma zupełnie inną konsystencje. Nastawy te same i zero wybuchów. Dodam że sąsiada miał jest najmniej kaloryczny, a pali się lepiej od tego mojego. Sprawa jasna, WINA kiepskiego miału jaki zakupiłem. Tylko czy da się jakoś ustawić parametry, żeby zminimalizować wybuchy. Druga prośba jest do administratora forum. Można by było stworzyć folder o nazwie gdzie najlepiej kupować miał, a gdzie nie warto na całym obszarze Polski. Dobre by to było dla wszystkich forumowiczów. Tak robi się np. na forach samochodowych. Nie chodzi tu o to, by wypisywać, że ?ten sprzedawca ma zły cały towar?, tylko że ?zakupiony miał np. 27 tyś kcal w miejscowości takiej, na ulicy takiej strzela w piecu? i to wszystko. Ustrzegło by to wielu forumowiczów przed złym zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich

 

Widzę że jest zainteresowanie problemem strzelania kotła. Mój problem sam rozwiązałem. Sprzedawca wymienił mi jedną tonę miału na węgiel orzech. Mieszam to teraz w proporcji ¼ węgla i ¾ miału. Nie chciało mu się wyrzucać czterech ton felernego miału z piwnicy na przyczepę i z powrotem czterech ton dobrego miału do piwnicy. Teraz piec nawet nie ?pryknie?. Dla tych wszystkich, co mają ten sam problem co miałem ja, KUPUJCIE MIAŁ NAJMNIEJ KALORYCZNY. Ja kupowałem taki przez kilka lat i nie było problemu. Ten najbardziej kaloryczny nie nadaje się do tych pieców co mamy. Po prostu. Żaden sterownik z PID czy innym ustrojstwem tego nie zmieni. To są jednak tylko moje spostrzeżenia, zwykłego użytkownika, który pali już od 8 lat i nigdy wcześniej nie miał tego problemu.

 

Zdrowych i wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.