Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszanka Mial +Zrębka Drewniana Pomocy!


zawisza508

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak w temacie zamierzam palić mieszanką miału i zrębki,tak wiem że kombinuje ale moim zdaniem to jest przyszłość ;) .Tak poważnie mam do niej dostęp i chciałbym to wykożystać.Mój kociołek powinien spalać takiej mieszanki 60%miału do 40%zrębki (wiadomo zrębka to taki dodatek jak np.zboże,pestki czy orzechy ludzie też tym palą więc czemu nie).Problem jest w tym że 1-szy sezon będe palił kotłem z podajnikiem i pracuję nad dobraniem odpowiednich ustawień,a wiadomo że nie łatwo jest ustawić kociołek na miał czy ekogroszek nie mówiąc już o mieszance ponieważ np. źle wymieszane składniki spowodują że kocią zgaśnie,lub część niedopalonej mieszanki (sam miał) będzie spadał do popielnika(to już sprawdzone :D ),więc jak Polska długa i szeroka pisze dowas pomóżcie :).

Mój kocią to ''Mgspaw'' z sterownkiem FOSTER model Menuet.

Ogrzewam 100 m2 sama podłogówka.

CZEKAM NA WASZE RADY I OPINIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak pisze pracuje nad ustawieniem sterownika wtym momęcie mam tak:

-obr.dmuchawy 16 (skala0-24)

-obr. dmuchawy w podtrzymaniu 3

-czas dmuchawy w podtrzymaniu 15sek

-czas pracy podajnika 13sek

-czas pauzy podajnika 60 sek

czas oczekiwania 4 min

-krotność podawania 4

 

W czasie pracy kotła długo dochodzi do zadanej temperatury (wydaje mi się jakby płomień był za mały),czyli zwiększyć obroty dmuchawy tak?

Natomiast w czasie podtrzymania wczoraj mi w końcu zgasł.

Jeszcze jedno jak moge regulować tęperaturą w domu, czy pompka od podłogówki powinna chodzic cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się to wszystko zupełnie inaczej.

Długość dochodzenia do zadanej nie jest parametrem do ustawiania.

Ustawić trzeba tak, żeby temp. spalin mierzona w czopuchu (załatwić termometr, przewiecić czopuch lub komin i go tam wsunąć) ma być 120-180C gdy palnik pracuje.

Powietrze nie ustawia się na wygląd płomienia (zwłaszcza gdy nie wiadomo jak ma wyglądać i nie widać jak wygląda przy zamkniętych drzwiczkach).

Powietrze ustawia się na wygląd popiołu oraz to, żeby na palenisku było ponad połowę paliwa a reszta popiół). Ma się żar nie przesypywać ani nie cofać za bardzo.

Jak się ma sondę lambda, to ustawia się na sondę...

 

I tyle.

Jeśli to ustawisz tak jak napisałem a kocioł nie może sobie poradzić to znaczy, że jest źle dobrany, co można poprawiać jakimiś bajerami instalacji, ale nie od tego zaczynać.

Jak do zadanej dochodzi 30 minut do godziny, to nie jest źle.

Do takiego paliwa musi być zapewnione powietrze wtórne, bo inaczej nigdy nie ustawisz jak ma być.

 

Sterowanie podłogówki.

Może pompa chodzić cały czas ale trzeba wtedy mieć sterownik pogodowy zainstalowany na zaworze mieszającym 3D lub 4D.

Jeśli takowych nie masz to prostszym i dużo tańszym rozwiązaniem jest zainstalowanie termostatu pokojowego Tybox lub jego supertaniej wersji Diana D10 i wpięcie tego do pompy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok myślałem że co nieco wiem ale patrze że chyba nie do końca.

Kocioł powinien sobie poradzicć 20KW ,narazie chodzi z samą podłogówka i buforem. Wieć tak podstawą jest bym wstawił termometr w czopuch,następnie zaczą zwiększać czas podawania lub zmniejszał czas przerwy,powietrze zostawie narazie tak jak mam.Sory ale co to jest powietrze wtórne

 

 

Tak dla rozjaśnienia sprawy umieszczam szkic kotłowni.

 

 

Pompke od podłogówki mam połączoną z zaworem 3D drugim sterownikiem EUROSTER 11M .A z tego co piszesz jest mi potrzebny termostat pokojowy i pewnie inny sterownik bo z tym chyba go nie połącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo tych bajerów w tak prostej instalacji.

Jeśli Euroster 11M ma sterowanie pogodowe, to powinno wystarczyć bez sterownika pokojowego.

Trzeba ustawić odpowiednią krzywą grzewczą i pompa niech chodzi cały czas.

 

Jeśli chodzi o sterownik, który wspomniałem to kompatybilny jest on z każdym układem, bo do niego podpina sie tylko pompę (albo siłowniki stref ogrzewania, tu nie ma takich).

Tu też tak można zrobić ale wtedy to siłownik i sterownik zaworu 3D najlepiej sprzedać Cyganom na skóry a sam zawór ustawić ręcznie na ok. 40-50 C.

 

Jeśli chodzi o ustawienie spalania, to najlepiej ustaw stały czas podawania i przerwy (czyli moc) a na końcu dostosuj do tego powietrze.

Powietrze wtórne... poczytaj na forum, bo za dużo pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.