Skocz do zawartości

Zdjęcie

dym z zasobnika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   an_mat

an_mat

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 49 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 26 październik 2008 - 20:58

Witam.Zastanawia mnie co może być powodem że w moim zasobniku na ekogroszek jest dym , palę w pracy w podobnym kotle i tam nie ma żadnego dymu, nawet gdy zasobnik jest on otwarty.Komin mam fi 180 około 8 m .Nastaw mam podobny jak na kotle w pracy tzn.czas podawania 8-9 sek.czas przerwy 40 sek,moc dmuchawy 85%.W instrukcji wyczytałem że powodem może być niedrożne kanały powietrzne przez które dmuchawa podaje powietrze na retort,ale sądzę że to raczej inny powód, bo dym w zasobniku pojawił się już od 1 dnia palenia. ;)
Pozdrawiam
  • 0
KTO DOSIADŁ KONIA TEN DOSIADŁ WIATR

#2 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 26 październik 2008 - 21:38

Witam
Nie znam tej konstrukcji kotła ale może spróbuj podać troszkę powietrza do paleniska spoza wentylatora np. przez dolne drzwiczki o ile jest taka możliwość. Dym się może cofać gdyż zanika ciąg kominowy ( norma przy retortach - duża sprawność odzysku ciepła). Pozdrawiam.
  • 0

#3 OFFLINE   m77

m77

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 657 postów

Napisano 26 październik 2008 - 21:47

Ja na temat dymu w podajniku spotkałem się z następującymi opiniami:
- Zły kierunek obrotu dmuchawy
- Nieszczelność pomiędzy rurą podajnika i kotłem
- Mały przekrój komina i słaby ciąg kominowy
- Za nisko spalany węgiel na retorcie
  • 0

#4 OFFLINE   marcin

marcin

Doświadczony Forumowicz

• Administrator forum
  • PipPipPipPipPip
  • 1384 postów
  • Zainteresowania: Informatyka, Ogrzewanie (amatorsko), Sport (głównie biernie niestety)
  • Instalacja: Wskaż tutaj.

Napisano 26 październik 2008 - 22:08

Zły kierunek obrotu dmuchawy to chyba by się skończył dymem wszędzie poza zasobnikiem ;) Ale pozostałe powody jak najbardziej. Generalnie ja w poprzednim palniku miałem zupełny brak dymu. Teraz mam brucera + większą dmuchawę i dym w zasobniku jest i nijak nie mogę się go pozbyć - ale nie wydostaje się poza zasobnik i generalnie nie zamierzam się tym przejmować, gdyż poza tym wszystko jest ok.

Poza tym zapraszam do tego tematu:
http://forum.info-og...?showtopic=1320
  • 0

Ciepło, cieplej, www.Info-Ogrzewanie.pl :)

10000 osób jest z nami co dnia - dołącz do grona naszych stałych czytelników!

#5 OFFLINE   an_mat

an_mat

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 29 październik 2008 - 17:47

Witam
Nie znam tej konstrukcji kotła ale może spróbuj podać troszkę powietrza do paleniska spoza wentylatora np. przez dolne drzwiczki o ile jest taka możliwość. Dym się może cofać gdyż zanika ciąg kominowy ( norma przy retortach - duża sprawność odzysku ciepła). Pozdrawiam.

Witam.Dzięki Toku za trafną informacje,zrobiłem jak zasugerowałeś,uchyliłem dolne drzwiczki na około 2-3 cm.i problem znikł "0" dymu w zasobniku. :rolleyes:.Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI
  • 0
KTO DOSIADŁ KONIA TEN DOSIADŁ WIATR

#6 OFFLINE   anna

anna

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 13:39

Witam

Witam,
Od niespełna roku jesteśmy posiadaczami pieca z zasobnikiem na eko groszek firmy Seko. Powiem szczerze na dzień dzisiejszy użytkowanie kotła oraz firmę podsumowałabym jednym słowem KATASTROFA !!!!
Po miesiącu od rozpoczęcia palenia okazało się iż piec cieknie i cóż po tygodniu pojawił się jakiś tam Pan z serwisu - coś wewnątrz pieca pospawał i stwierdził - że to częsta wada :). I pewnie gdyby na tym skończyły się nasze kłopoty z tym kotłem to nie było by z czego robić problemu, ale problem jest od samego początku i tylko przybiera na sile. Otóż z podanika wydobywa się dym a właściwie kurz z bardzo dużą zawartością miału. Gdyby ten dym zostawał tylko w zasobniku nie było by problemu ale tak naprawdę pomimo iż drzwi do kotłowni są w miarę szczelne piec potrafi zadymić cały parter a to już jest znacznym problemem. A odpowieź serwisu to ileś tam przyczyn....... z których każdą wykluczyliśmy . Mam nadzieja, że może tu na forum ktoś mi doradzi jaka może być przyczyna tak silnego zadymiania całego domu. na dzień dzisiejszy nikomu nie poradziłabym rozwiązania na eko-groszek, a juz na pewmno firmy Seko.
  • 0

#7 OFFLINE   m77

m77

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 657 postów

Napisano 01 grudzień 2008 - 16:27

Otóż z podanika wydobywa się dym a właściwie kurz z bardzo dużą zawartością miału. (...) pomimo iż drzwi do kotłowni są w miarę szczelne piec potrafi zadymić cały parter (...) . A odpowieź serwisu to ileś tam przyczyn....... z których każdą wykluczyliśmy.

Przydałby się nieco bardziej dokładny opis. Czy ten dym jest z zawartością miału, a więc niespalonego węgla, czy sadzy? Czy ma jakiś zapach? Czy w podajniku jest smoła? Ponadto te odpowiedzi serwisu warto by jednak zacytować i krótko powiedzieć, dlaczego są nietrafne.
  • 0

#8 OFFLINE   wegielek

wegielek

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 03 grudzień 2008 - 21:40

Witam

Powodów dymienia ze zbiornika może być wiele. Może to być wina zbyt niskiego poziomu groszku w retorcie, nieszczelność uszczelki, regulacja wylotu spalin na kominie, czyszczenie półek wodnych oraz jeżeli kocioł jest wyposażony w skrócony obieg spalin to powinna byc minimalna luka na ok 0,5-1 cm.
Poza tym to dobrze byłoby gdybyśmy wiedzieli czy jest to dym czy pył bo to ma duze znaczenie jeżeli chcesz żeby ktoś Ci pomógł.
  • 0

#9 OFFLINE   anna

anna

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:26

Witam

Powodów dymienia ze zbiornika może być wiele. Może to być wina zbyt niskiego poziomu groszku w retorcie, nieszczelność uszczelki, regulacja wylotu spalin na kominie, czyszczenie półek wodnych oraz jeżeli kocioł jest wyposażony w skrócony obieg spalin to powinna byc minimalna luka na ok 0,5-1 cm.
Poza tym to dobrze byłoby gdybyśmy wiedzieli czy jest to dym czy pył bo to ma duze znaczenie jeżeli chcesz żeby ktoś Ci pomógł.

• 0

#10 OFFLINE   zapi

zapi

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 50 postów

Napisano 13 grudzień 2008 - 23:32

Również kupiłem ten kocioł. Dym z zasobnika także się cofa, mam wrażenie że piec się męczy nad zadana temperaturą a ciepło ucieka kominem, pierwsze kroki na ustawieniach fabrycznych teraz zmieniam. Generalnie coś mi nie pasuje ale instalacja ciągle jest zmieniana więc mam dystans. Pozdrwaiam
  • 0