Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brucer Jest Bardzo Gorący Pod Koszem Czy To Normalne


malborotue

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wielkie za zainteresowanie moim problemem piec musiałem wygasić bo podajnik zaczął się robić ciepły jutro będę miał czas więc postanowiłem rozebrać palnik i posprawdzać uszczelnienia i od nowa uszczelnić silikonem do wysokich temperatur ściągałem instrukcje do tego palnika o postępach będę informował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wiem niewiele ale sugerowanie użytkownikowi aby zmienił sterownik tylko dlatego że jakiś parametr źle ustawiony świadczy o tym ze Ty wiesz jeszcze mniej.

odesłałem go więc do osoby która udzieli mu właściwych wskazowek a nie każe od razu drenować portfel.

nie musi Ci mój ton odpowiadać.nie piszę do Ciebie tylko do autora wątku. to on zdecyduje z której rady skorzysta

no niech i tak będzie ale jak powininienes wiedzieć sterowanie płynne palnika jakiegokolwiek bez sprzeżenia zwrotnego jak sonda lambda czy fotokomórka do kontroli płomienia to taki sterownik bez tego jest smieciem i taniej go wywalić niz choćby miesiac eksploatować a ustawianie jakies na oko tego sterwnika to jest masakra od strony ustawien i ilosci pozeranego opału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no popatrz a ja drugi sezon z takiego rozwiązania korzystam- co widać zresztą w stopce i jakoś śmieciem mi się nie wydaje.

 

pid to nie tylko oparcie o temperaturę spalin. to oparcie o trend a że tu producent wymyślił kontrolę innego trendu to lambda zbędna, zresztą droga zwłaszcza taka co wytrzyma kilka sezonów więc podniosłaby cenę kotła lub samego sterownika.zresztą czujnik temperatury spalin to też nie wszystko - co pokazują badania z eCoalem- zestaw dał się lepiej wysterować obsługującemu go ręcznie niż poprzez sterownik zwłaszcza na małych mocach. porównaj wyniki- też byłem zdziwiony że ma prawie 9%wyższą sprawność na mocy 9KW ręcznie niż prowadzony przez eCoala. nie wszystko złoto mój drogi i trzeba czasem szukać innych rozwiązań.

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/5-budowa-kotla/sprawnosc-cieplna/

 

Puma ustawiana na oko też nie jest bo producent testował go na różnych palnikach i różnych dmuchawach i ma programowane nastawy wstępne w zależności od mocy kotła z jakim jest łączony oraz palnika i zastosowanej dmuchawy. pozostają jedynie korekty w zależności od stosowanego opału.

czasem jednak bywa tak że jakiś producent kotła lub sterownika nie dogadają sie ze sobą i zestawy są łączone "przypadkowo"- bez współpracy obu ogniw. wtedy zgoda- wychodzą kwiatki i potem lamenty ludzi z prośbą o pomoc. na to jednak wpływu nie mamy.

pytanie więc czy w tym wypadku producent kotła współpracował z producentem sterownika celem zgrania całości??? tego nie wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam inne zdanie ale nie będę CIę przekonywał. masz prawo mieć swoje.

mam nadzieję że autor dostanie zestaw startowy i poradzi sobie z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomogło rozebrałem palnik uszczelniłem silikonem 1200 stopni podkręciłem wiatrak czopuch otwarty na max wentylator też otwarty na max 85% podawanie musiałem ustawić na 15s pauza 45 bo żar się obniżał poza dużą ilością spieków nic się nie zmieniło nadal się grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak duża ilość spieków to przysłonę zamknij mocniej. co znaczy podkręciłeś wiatrak???

opisz dokładnie jakie masz parametry- czy konsultowałeś z Pieklorzem???

jaka wersja softu???(po włączeniu sterownika wyświetla się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomogło rozebrałem palnik uszczelniłem silikonem 1200 stopni podkręciłem wiatrak czopuch otwarty na max wentylator też otwarty na max 85% podawanie musiałem ustawić na 15s pauza 45 bo żar się obniżał poza dużą ilością spieków nic się nie zmieniło nadal się grzeje

to jest niemozliwe , zeby na takich ustawienaich sie cos działo albo masz z kominem cos nie tak albo ciąg albo cos z wentylacją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to dziwnie opisujesz i zaczynam się gubić

wczytałem się jeszcze raz w poprzedni post.

zrozumiałem tyle że żar Ci schodzil w dół palnika przy dużym nadmuchu. wniosek z tego mi się nasuwa taki że ten nadmuch zbyt mocny i wychładza palenisko gdy się odkryją otwory nadmuchowe. żar schodzi niżej i podnosi temperaturę podajnika a kocioł nie pracuje jak powinien

mam do ciebie propozycje:

na tej stronie masz nową wersję oprogramowania dla Pumy:

http://www.elektro-m...r_puma_pid.html

ściągnij sobie plik :Pu v7 939.bin na kompa. potem z nim do kotłowni razem z kablem usb taki jak do drukarki zazwyczaj. odkręcasz panel od sterownika. pod spodem jest wejście.

 

post-32729-0-98282200-1352030247_thumb.jpg

 

wyłączasz sterownik z prądu, podpinasz kompa przez wejście w kółku, usuwasz stary plik i w jego miejsce kopiujesz ściągnięty.

potem uruchamiasz sterownik i masz nowy soft z kompletem nastaw wstępnych. spróbuj na nich popracować dobę lub dwie. w tym czasie powinieneś dostać odpowiedź od Pieklorza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji na stronie są pewnie bardzo zbliżone. mogą się różnić moce nadmuchu w zależności od stosowanego wentylatora.

jeśli Pieklorz odpisał to nie aktualizuj już tylko na jego nastawach pracuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa się ma tak: nadal się grzeje, ale nie będę popadał w przesadyzmy jest lepiej myślę że dużo dały nastawy od Pieklorz i porady o czujniku temp kosza żeby go ustawić dalej od pieca bliżej kosza niestety co jakiś czas przeciąga mi płomień i robi się krater dlatego chyba zainwestuje w terminator ciągu. Pieklorz również dał mi następny kod do regulacji pumy pid, więc jeśli ktoś ma problem z tym sterownikiem to gorąco go polecam. Brucer ponoć ma tak, że się grzeje nawet do 100 stopni więc tak musi zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze opcji z mocą minimalną kotła- nie wiem jak masz ustawioną ale spróbuj dać mniejszą, wtedy będą rzadziej przedmuchy i temperatura złoża będzie niższa i wolniej kopiec będzie schodził i w pumie jest chyba funkcja przedmuchów- ja myślę że można je wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.